Szerző Téma: Óbudai Egyetem Had- és biztonságtechnikai mérnöki kar.  (Megtekintve 11841 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Ami kimaradt, az talán az, hogy jogi szempontból mindegy, hogy melyik képzést végezd, vagyonvédelmi rendszert tervező, szerelő igazolványt a villamosmérnökivel és a biztonságtechnikai mérnökivel is kaphatsz, tűzjelzőhöz pedig egyik sem jó.

előzmény: Ryki #2

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
 Szia!
 
 Nem rossz az ÓE had- és biztonságtechnika BSc, de minden attól függ, hogy pontosan mivel is akarsz majd foglalkozni. Ha kizárólag az elektronikus vagyonvédelem érdekel, akkor én a helyedben nem jelentkeznék ide, ugyanis a képzés alapvetően 3 részre osztható, vagyonvédelemre, tűzvédelemre és munkavédelemre. Ezeken kívül nagy hangsúlyt fektetnek még a fegyverismeretre, anyagismeretre, építészet-épületgépészetre. Ebből azt hiszem látható, hogy elektronikával kapcsolatos dolgokkal max. az órák 1/4-ében találkoznál és olyan dolgokat is meg kellene tanulnod amit a későbbiekben nem akarsz használni (és egyébként nem is tudnál, mert a diploma nem jogosít fel munkavédelmi vagy tűzvédelmi feladatok ellátására).
 
 Az, hogy a villamosmérnöki képzés során nem találkoznál biztonságtechnikával ebben a formában nem teljesen igaz. A BME képzési rendszerét nem ismerem, de az ÓE Kandó Kálmán Kar villamosmérnök képzésén a műszer-automatikai szakirányon belül van egy F2-es modul, ami kifejezetten elektronikus vagyonvédelmi rendszerekkel foglalkozik. Valószínűleg találsz hasonlót a BME-n is. Egyébként halkan megjegyezném, hogy villamosmérnökként a kezdő fizetések átlaga is magasabb.
 
 A BT MSc egész jó, itt már tényleg tanulsz olyan dolgokat, amiket tudsz hasznosítani a szakmában, viszont itt is vannak olyan tárgyak, amikre lehet, hogy nem lesz szükséged, pl. fegyverismeret, alkalmazott kémia. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ezzel ki tudod váltani a szakma gyakorlásával eltöltött kezdeti éveket, de én hasznosnak találtam a képzést.
 
 Egyébként azon is sok múlik, hogy valaki tanulni akar, vagy nem. Végzett már olyan biztonságtechnikai mérnök is MSc-n aki nem tudta, hogy mi a különbség a hagyományos és az intelligens tűzjelző rendszer között, és végzett már olyan is, aki szakmailag jobban képben volt, mint 1-2 villamosmérnök.
 
 Érdemes megnézni a tantárgyprogramokat és akkor legalább képet kapsz róla, hogy milyen tárgyakat is tanulnál: http://www.banki.hu/~to/ - tantervek fül és keresd ki a szakokat.
 
 Mi az, amivel nem találkoznál, ha villamosmérnöki képzés után mész BT MSc-re:
 -tűzvédelem
 -környezetvédelem
 -anyag- és gyártásismeret
 -építészet-épületgépészet
 
 Mi a hátránya, ha nem BT BSc után mész BT MSc-re:
 - az MSc első évében ún. pótlólagos tárgyakat kell elvégezned a normál MSc-s tárgyakon kívül. Ezek olyan tárgyak amiket BSc-n tanítottak, te viszont nem tanultad villamosmérnökként. Azért nem úgy kell elképzelni, hogy lesz egy nappali és egy éjszakai kurzusod, a tárgyakat egyéni felkészülés után letett vizsgával kell teljesíteni. A követelmények jóval enyhébbek, mint ha a normál képzés során, van amiből csak 1 házi dolgozatot kell írnod.
 - azok a tárgyak valószínűleg nehezebben fognak menni, amiket nem tanultál, ilyen pl. a munkavédelem, fegyverismeret, alkalmazott kémia.
 
Azt hiszem nagyjából ennyi.
Ha van még kérdésed, keress meg nyugodtan, szívesen segítek.


előzmény: Jimmy #1

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Tök mindegy hova mész tanulni a szakmaiság szempontjából. A BME villamosmérnökin a Biztonságtechnika közelbe nem kerülsz, az Óbudai egyetemen pedig a BT szak tökéletesen alkalmatlan mindenre. Ha suli mellett esetleg dolgozol akkor jó az Óbudai, de készülj fel hogy 80% ban olyanokat fognak neked ott tanítani ami távoli köszönő viszonyban sincs a Biztonságtechnikával.
Én most írom ott a Diplomám, a képzési idő alatt 4x láttam a suliban riasztóközpontot, aki nem dolgozik mellette és szerez szakmai tapasztalatot az a Diploma után úgy fogja magát érezni hogy tök hülye az egész szakmához.
A Bsc BT diploma önmagában semmit nem ér, nem nyúlhatsz tűzrendszerekhez, ahhoz külön most indítanak ott bővített képzést kemény magyar forintokért.
Ha elsőnek a BME re mész akkor csak villamosmérnöki tudást szerzel, ami után az OE-n csak ilyen tipusú tárgyakat tudsz majd elfogadtatni és egy minimális egyéb tárgyat és utána még legaláb 2-2,5 év kell hogy az Óbudai megszerezd a BT Bsc-t, BME után nem tudsz egyből BT Msc re jelentkezni mert nem lesznek meg az alaptárgyak....
Durván ennyi.


előzmény: Jimmy #1

Nem elérhető Jimmy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Üdv!
Aki ismeri az Óbudai Egyetem Had- és biztonságtechnikai mérnöki karát az írna róla véleményt? Érdemes oda jelentkezni vagy inkább előtte menjek villamosmérnökire a BME-re és utána mesterképzésen a biztonságtechnika? Most végeztem az érettségivel pontszám alapján felvennének a BME-re is, de engem jobban érdekel a biztonságtechnika, csak több ismerős is mondta, hogy inkább tanuljam meg az alapokat villamosmérnökin és utána mesterképzésen a biztonságtechnika. Akinek van róla tapasztalata, hogy miben több az alapszak az Óbudain, mintha csak mesterképzésen tanulnám az legyen szíves írja meg a véleményét.
Köszönöm.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!