Szerző Téma: A Makrai trafók sorkapcsába miért csak 1 mm hosszú vezetéket lehet bekötni?  (Megtekintve 2265 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Mi si ezeket használjuk és sosem volt vele gond.
Makrait nem szoktunk használni.

előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Szerintem a DSC sorkapocsnál jobb hogy döntve van, kötés szempontjából néha sokkal kényelmesebb.
Paradoxnál néha nem találok bele a sorkapocsba amikor nehezen hozzáférhető helyen szerelek. (mondjuk ha egyszintbe van a fejem a panellal már nehezen látható)
Van hogy nem sikerül eltalálni a lyukat a "rögzítő nyelvnél" amikor meghúzom a csavart és nincs a helyén a vezeték. Ezért szoktam duplán ellenőrizni hogy jól kötöttem-e be és tényleg a helyén van-e a vezeték.  ::)
előzmény: Komi #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Ne használj Makrait, ennyi a titka :)
VF-TR sorozatnál sem sok megy bele a sorkapocsba, de 1mm-nél jóval több.
előzmény: eXtra #1

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Nem mitha dsc párti lenék, de nem olyan hülyeség az a döntött sorkapocs, sokkal jobban látható, kezelhető, mint a 90 fokos változat. Persze az izlések különbözőek.
A csavarhűzóról meg annyit, hogy biztosan van megfelelő méretű, esetleg szigetelt is :)

Viszont az ilyen és hasonló trafó sorkapcsok elég szarok, ez tény, de hát ha 20 forinttal többe kerülne, az milyen nagy extra költség lenne már szegény gyártónak, adott mennyiségnél  >:(
Az is a kedvencem, mikor a sorkapocs (mivel csak egy vékony hengeres szára van a panelbe forrasztva) kifordul, és onnantól vagy kuka, vagy megbízhatatlan, vagy lehet forrasztással barkácsolni...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 15. - 22:11:28 írta Komi »

Elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
me occo ... ezért bele a sorkapocs is

útálom ezeket a szorító villás nyelves szarokat
Nem is szerelek olyan riasztóközpontot, aminek ilyen van.
a Paradox pl ebben -is - példaértékű.
Na jó még a dsc is, bár ez a hátradöntött a világ ökörsége főleg, hogy volt már hogy a kedvenc bekötő csavarhúzóm már nem fért el a plafon és a sorkapocs közt, a másik, hogy simán ráér a hűtőbordára ami igen csak remek lehet áram alatt történve.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Hosszú évek óta ismert probléma, hogy a Makrai trafók sorkapcsába a vezetékeket csak kb. 1 mm hosszan lehet bekötni - ami szerintem primer oldalon az életveszélyes kategóriát súrolja. Valaki esetleg tudja, hogy miért nem változtatnak ezeken a hitvány sorkapcsokon?  ::???::


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!