Szerző Téma: IP kamera képét antenna hálózatba hogyan?  (Megtekintve 7409 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Januárban 12990 Ft-ért vettem kis Win8-as tableteket 2 év garival, ami akár erre a célra is alkalmas. ;)

OFF
Van egy régi Satel CA64-es rendszerem, ami sajnos még nem támogatja az ethernet modult, de az ügyfélnek balga fejjel beígértem, ezért valamit ki kellett találnom a távoli elérésére. Pár hónapja beraktam neki egy tabletet, amit teamvieweren keresztül elérünk és egyelőre minden tökéletesen működik. Kíváncsi leszek a hosszú távú üzemeltetési tapasztalatokra, mert ha beválik (és pl. nem púposodik fel az aksi), akkor szinte minden feladatra alkalmassá tehető egy ilyen kis "szerver"... :D
előzmény: bcslaci #15

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
"View any IP camera"
Azért az "any"-vel óvatosan! Lejjebb a hirdetésben már meg is csillagozták.
előzmény: Gyafi #18

Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
A saját raspi projekt még nem indult el. De közben találtam egy cél dobozt, direkt erre:
http://netcamviewer.nl/index.php/en/products/netcamviewer-monitor

Kicsit (még) drága.

Milyen érdekes :)      Hardware is based on Raspberry PI 2 Model B.

szerk: most látom, ez 1-1ben a saját elképzelésünk (volt)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 06. - 17:59:07 írta Gyafi »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Raspi stabil? :D :D
Otthonra játszani jó és sokat lehet belőle tanulni, de élesben eszembe nem jutna használni.
előzmény: Gyafi #10

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Egyébként szerintem is gányolás, de. NIncs semmi hdmi, vagy cvbs kimenet amit RF jellé lehet alakítani? Egyből az Ip jelfolyamot kell RF-re?

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Valamelyik magyar nagykerben is ajánlottak már ilyen technikát kipróbálásra, de nem éltem vele és nem emlékszem ki volt az.

http://www.networktechinc.com/ip-hdmi-lc.html


Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Egy ötletnek jegyzem.
Nincs a tv-knél lan, ez okoz némi problémát, de végülis nem megoldhatatlan.

Wifinél az merült fel, hogy androidos hdmi stickek bele a TV-kbbe, azon futna a kamerák néző programja.
CRT-nél meg olyan stick amin van kompozit kimenet is.

Ez is egy olyan elgondolás amit valszeg kipróbálunk.  Itt az androidos stickek stabilitásával vannak erős kételyeim.
előzmény: syn7h37ic #12

Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Találtam gyári, cél eszközt.  Potom 450eFt.  IP "tartalomból"  csinál DVB/T/C  jelet.
Ebben is egy beépített Androidos média lejátszó van majd utána egy hdmi/DVB modulátor.

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Sima IP rendszer. Semmilyen RF modulátoros mókolást nem vállalnék. Maximum Wifi, de azt sem szívesen...
Ha pedig van nagy TV, akkor az valószínű "okos", tehát ha olyan NVR-t választasz, ami már tud HTML5-ben is dolgozni, ott a kép máris.
előzmény: Gyafi #9
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 30. - 12:37:20 írta syn7h37ic »

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Sehogy! Nem vállalom el. Ne sértődj meg, de ez szerintem gányolás.
előzmény: Gyafi #9

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!