Szerző Téma: Ubnt 2,4Ghz lassú átvitel  (Megtekintve 5787 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Rezidens

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
Re:Ubnt 2,4Ghz lassú átvitel
#5 2013. November 24. - 13:45:56
0
Nanostation van a tornyon, gyári tartóval, buktatva lefelé! A lenti (árbócon lévő) a parabola, az pedig alapon dönthető, és meg is van emelve! Tehát az antennák szembe néznek egymással...

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Ubnt 2,4Ghz lassú átvitel
#4 2013. November 24. - 13:01:01
0
"34m víztornyon van az adó" Na látod, itt lehet a baj, ha az adó a tetején van... ugyan is túl közel vagy hozzá, mivel ezeknek az antennáknak 10-15 fok körüli a függőleges szórása, elképzelhető, hogy "kiesel a szögből" A vevőt érdemes rádönteni az adóra, mert ha adó is vevő is vízszintesen van, de az egyik 2m.-en a másik meg 34.-en elkommunikálhatnak egymás mellett.
A távot meg azért érdemes nagyra belőni szoftveresen, mert elképzelhető, hogy visszavesz a dBi-ből a szoftver, mert "közel van" és nem full poweren dolgozik.

előzmény: Rezidens #3

Nem elérhető Rezidens

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
Re:Ubnt 2,4Ghz lassú átvitel
#3 2013. November 24. - 12:27:30
0
Próbáltam a 11-es csatornát is, de nem jártam sikerrel!
Fizikai rálátás van! 34m víztornyon van az adó, kb 5m árbócon a vevő!
Lakott terület, van zavar bőven!
Víztornyon van több adó, de más csatornán!
Mivel van rálátás, valamint a 2pont távolsága kb200-300méter, ezért gondolkodom 5Ghz-ban, de kicsit zavar, hogy 2,4-en csak ennyit tud(hat) a kapcsolat!?
Amire még gondoltam, hogy az adó nanostation, vevő nanobridge...

előzmény: r2d2 #2

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Ubnt 2,4Ghz lassú átvitel
#2 2013. November 24. - 00:12:15
0
Üdv!

A távolságot írd át, 5 - 15km között, amit enged, vagy teszteld, de ne 200m legyen...
Csatornaváltás, az 1es és a 11.-es a legjobb, te most az egyesen vagy, próbálgasd...
Fizikailag a két pont rálát egymásra? Ha nem ne is várj sokat!, ha van közte fa bokor stb és még lehet "magasabbra tenni" az AP-kat érdemes, esetleg padlásra, cserép konzollal.
Sok sikert!

előzmény: Rezidens #1

Nem elérhető Rezidens

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
Ubnt 2,4Ghz lassú átvitel
#1 2013. November 23. - 21:24:38
0
Üdv.

Abban kérném a segítségeteket, hogy adott egy 2,4Ghz wifi kapcsolat 2 ubnt eszközzel, cég két telephelye között! Kapcsolat él, net van, de az adó oldalon rendelkezésre álló 100Mbps-ból csupán 20-25Mbps sávszélesség jut át a vevő oldalra.
Később tervbe van váltás 5Ghz-re, de most nem megoldható...
A rendszer "örökölt", ip kamera telepítés kapcsán kerültem a céghez, de előbb ezt rendbe kellene tennem, hogy legyen értelme továbblépnem!
A kamerarendszer is ezt a kapcsolatot használná, mert 1nvr lenne!
Remélem tudtok segíteni...
Köszi

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!