Szerző Téma: Tudnátok ajánlani megbízható összetevőket? (ipcam)  (Megtekintve 7636 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Picit részleteznéd a rendszered, mert elég zűrös nekem, hogy mit mivel dugtál össze.

TP-Link PoE SW és PoE injector felénk hibamentesen duruzsol.
előzmény: criwille #18

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Nem tudom, én csak POE-s cuccokat használok POE-ról, splittert még nem próbáltam.
előzmény: criwille #18

Nem elérhető criwille

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
TP-LINK 8 portos 4poe, kamera oldalon 12V splitter tegnap csinálta velem hogy a rádugott 4 kamerából 2-t hazavágott. (Tuti hogy a switch mert egyenként tápfeladóval működő rendszer lett átszedve)
Kamera egyenként switchre és hibakeresés műszerrel után derült hogy a második kameráig nincs gond de a harmadik splitter rádugása esetén azon már 0V-16V között ugráló feszkó van.
Látott már valaki ilyet ?   
előzmény: bcslaci #15

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Ugyan én is ajánlatom a HD-TVI-t, de én ismerek 2 olyan telepítőt is, akik már jártak úgy, hogy telepítést követően 1-2 nap múlva csak a kép 2/3-a látszott, a másik 1/3 értelmezhetetlen volt, mintha szinkron hibás lenne. Kábel távolságok 30m alatt voltak. Garis kiszállás, BNC le/vissza, kép helyreáll és azóta hibátlan 2-3 hónapja...
előzmény: vlezlee #16

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
TurboHD-t én is bátram ajánlom, 2MP-ig tökéletes választás
előzmény: Szilco #6

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Szintén Techson, TP-LINK, és poe párti vagyok. Gondom csak a gyorsan zajossá váló ventilátorokkal van :)

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Az igaz, ha fontos az alacsony ár. akkor ott kell csökkenteni, ahol csak lehet. Az árversenyt azért nem mindenáron kell megnyerni, kell húzni egy határvonalat, meddig érdemes lemenni. Egyébként nagyon jó költségcsökkentés, ha nem 2MP, hanem csak 1MP kamerák vannak használva, és csak oda kerül full-HD, ahová tényleg indokolt. Beltér, kis távolság esetén felesleges az 1080P.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 04. - 19:45:36 írta syn7h37ic »

Nem elérhető lordcroft

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 43
Igen, igaza van Lacy kollégának, itt VP megyei kisvárosunkban is ilyen ügyfelek vannak. Ez egy társasház, tehát árverseny is van a pályázat során....Sajnos a minőséget senki nem versenyezteti!
előzmény: Lacy #12

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
eddigi rendszerek mind poe-s TPLinkes switchekkel mennek, egyszer volt probléma eddig az egyikkel, és ott sem a cucc hanem a külső tápja adta meg magát, csere óta megy hibátlanul.
Oké TPLink nem a high-end kategória, de a sok vacaktól szvsz azért jobb, nekem eddig gondom nem volt vele.
több munka több munkadíj? irigylem az ilyen ügyfeleket kicsit... de télleg csak kicsit...
többnyire egészen piti dolgok árain megy az alkudozás na itt próbálnál meg egy nagyságrendileg 50-100 ezerrel többe kerülő tápvezetéket eladni....

előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
100-as switch nem is jöhet szóba kamerarendszereknél. A TP-link sem az a holmi, ami hú de stabil. Persze mindent össze lehet szedni olcsó holmikból is de később eleve problémaforrás, az olcsó lefagyó bizonytalan eszköz. Ha TP link, akkor kamerának is jó a Daxo, Neon Avtech stb stb, rögzítőnek is jó a Mazi, vagy hasonló low budget szarok. Amit lehet jó esetben havonta, rossz esetben hetente javítgatni, lefagyás képvesztés és egyéb nyalánkságok miatt. Köszi, ezek inkább csak 3-4 kameráig, és max 20-40m távolságra a rögzítéstől. úgy ahogy jók. Kocsmába dohányboltba stb stb...
Komolyabb tíz-egynéhány kamera feletti rendszereknél nem kockáztatnék ezekkel a holmikkal. A külön táp kiépítés pedig minimálisan több munkát igényel. Meg a azt nézem, hogy ha több munka, akkor arányosan több a munkadíj, tehát rosszabbul miért is járnánk... Új kiépítés esetén ugyanarra megy a táp is, mint a kamera, Switch mellé mehet a tápegység is, jól megválasztott eszközök esetén a switch szünetmentes ellátását is biztosítja a kamera tápegység. Nem bonyolultabb, és sokkal nagyobb áramszünet áthidalást lehet ezzel elérni, mint egy APC POE switch rendszer esetén. Egy APC pedig elég drága akkor, ha minimum 12 órát szeretnék áthidalni. ha pedig a POE 16-os nagyságú oda elég komoly tápellátást kell biztosítani, főleg szünetmentes téren, úgyhogy nem olcsóbb a POE Több nyolcas egységnél szintén duplikálni kell a tápokat/APC-t, vagy a 22-es csapdája, kihúzni a szünetmentes 230 tápforrást. Mindkét módszernek vannak előnyei hátrányai. Pár POE rendszeren túl azt mondom, hogy ha lehet kerülöm őket. Főleg a hibaelhárítása nyűgösebb, vagy, ha egyedül kell újra beállítani a kamerát. Persze, kényelmes csak egy UTP-t kihúzni, és nem játszani plusz tápokkal.
Egyébként a POE rendszer mindig drágább, mert eleve a POE képes kamerák sem olcsók. Amit az elején írtam, olcsó rendszerek esetén meg sem éri, mert kb kétharmad , vagy féláron van egy belépő IP kamera. sima 1000-es Switch is párezer, ellentétben a minimum 15000-es alap 100-as POE switch árával. Komoly rendszerek esetében pedig mindig pontos felmérés és számolás előzi meg a végleges rendszer kiépítését, hogy elkerülhető legyen az alultervezettségből adódó sávszélesség probléma.
előzmény: Lacy #9

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!