Szerző Téma: Kültéri IP kamera wanted  (Megtekintve 7404 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#29 2015. November 20. - 17:40:05
0
Kösz, mentettem az infót. Meglátom, jövőre ha úgy alakulnak a dolgok, lehet beújítok egyet.


előzmény: sat #28

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Kültéri IP kamera wanted
#28 2015. November 20. - 14:54:18
0
http://www.hikvision.com/UploadFile/image/2014082721563617670.pdf

Tudja ez is, ez a legalapabb kiszerelés. A DS-7604NI-E1-et kellene nézni :)
előzmény: LSalander #27

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#27 2015. November 20. - 14:19:51
0
Ez az aktiválás nem teljesen tiszta, de a leírásod alapján szvsz aktiválva volt. Már első körben a webes felületén konfigoltam, a zm is látta, kezelte már akkor, amikor az ivms hd appra kíváncsiságból rápróbáltam.

Nem keresetem még nvr-t, árajánlatot sem kértem senkitől, csupán korábban a neten rászondázva[size=78%] [/size]http://www.argep.hu/main.aspx?suche=hikvision%20nvr[/size] láttam, hogy 45-50e-től indulnak. Kell még minimum 1hdd bele, így jött ki nálam az induló 60e.
Ha már ennyire fókuszban van ez az nvr dolog, dobnátok rá egy-két (hikvision)[/size] típust is, amit 3db (1080) és 1db (720) kamerára ajánlanátok? A legolcsóbb 45e-es is vállalható lehet? Ezt a nagyon hájpolt smart keresést is tudja?



előzmény: sat #26

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Kültéri IP kamera wanted
#26 2015. November 20. - 13:00:57
0
Egyáltalán nem kötelező a felhő alapú regisztráció, csupán az van alapból bepipálva. egy pipa ki, egy másik be és mehet a dns regelése ami szintén nem kötelező. Ami bekavart nálad az valószínűleg, hogy MINDEN Hik eszközt aminek jelszava és hozzáférése van, aktiválni kell először. Ezt meg tudod tenni direkt rácsatlakozással böngészőből és az SADP programmal is.

Az is érdekelne, hogy 2-3 kamera esetén ki mondott neked 60-80e Ft.-ot az NVR-re (akár bruttó akár nettó).

A SMART keresés tényleg nagyon sokat dob a használhatóságon, azt kár kihagyni.
előzmény: LSalander #25

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#25 2015. November 19. - 09:59:36
0
@vlezlee
Amit próbáltam, az az androidos ivms 4500 HD vagy mifene alkalmazás volt. Ott első körben kellett volna regelni a felhőszolgáltatásukba (ezviz), mert addig a kamerákat sem tudtam hozzárendelni az alkalmazáshoz. Persze nem regeltem be, csípőből dobtam az alkalmazást. A windowsost ki sem próbáltam (nincs is windowsom, max vm-ben).
Az nvr-nél is ez lett volna a félelmem, hogy addig tapodtat sem lehet majd tovább lépni (ha mégis, akkor csak szolgáltatás korlátozás mellett), míg a felhőregisztráció meg nem történik. De ha erről ott nincs szó, akkor igen, egy alapos netsniffing után a megfelelő tűzfalszabályok azért nem ártanak.

@czegany
Ezen még lamentálok. Amíg el tudom kerülni az nvr alkalmazását, nem erőltetném. 
Abban teljesen igazad van, hogy ez a jpg elég gáz. Engem is piszkált és tegnap délután át is alakítottam a projektet.
Amíg a zoneminder nem tud mp4 konténerbe menteni (a fejlesztő listán már buzognak, talán lesz belőle valami záros időn belül),  addig vlc-vel mentem non-stop, 1órás szakaszokra bontva a stremaeket (szkriptek csinálják automatán).
Ez így jóval kisebb terhelést jelent a szervernek és a minősége is olyan marad, mint ami a kamerákról lejön 25fps-el.
A zm ezek után csak annyit csinál, hogy a gyenge minőségű substreameket menti (jpeg) a kamerák trigger jeleire. Így távolról továbbra is rá tudok nézni a kamerákra, meg tudom nézni visszamenőleg, hogy mizujs, illetve később egy esetlegesen kívánt rész is gyorsan megtalálható lesz a lementett hd videókban.
Azokra az nvr featurákra, amiket említettél, szerintem nincs szükségem, 60-80e-et erre most nem fordítanék (inkább bentre akarok majd még egy camot).
Meg egyébként is, hol marad akkor a kihívás. :)

Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot, nagyra értékelem.

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kültéri IP kamera wanted
#24 2015. November 19. - 00:18:58
+1
jpg ????
Szal. Ha már Hikvision IP. ne az NVR-en spórolj, mert egy csomó funkciótól elesel.
Ha nem tudod kihasználni a kamerák mozgásérzékelését, smart keresés funkcióit (pedig kifizetted), akkor minek?
Egy rögzítő olcsóbb mint egy kamera. Gyors visszakeresés, ki tudsz jelölni egy területet, és csak azokat a felvételeket jelöli meg, melyek a kijelölt területen történő mozgásokat tartalmaznak, vonalátlépés egy vagy két irányba, területelhagyás stb.
Szal jpg. van a h.264, meg már a h.264+ is. nagyon nem mindegy!
előzmény: LSalander #22

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kültéri IP kamera wanted
#23 2015. November 18. - 14:24:13
0
Hikinél DVR/NVR-ekben a felhőszolgáltatás alapértelmezetten be van kapcsolva, de kikapcsolható, ivms-el nincs ilyen irányú tapasztalatom.
Szerintem ez egy egyszerű tűzfalszabállyal is blokkolható ;)
előzmény: LSalander #22

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#22 2015. November 18. - 09:25:15
0

'Reggelt!

Úgy érzem tartozom Nektek azzal, hogy megosztom veletek a projekt (vég)eredményét.
Végül maradtam az IP kamera platform mellett.
Az egyik ok, hogy egyelőre nem kívántam DVR/NVR készülékekben gondolkodni. Ezt egy analóg rendszernél nem tudtam volna elkerülni.
A másik ok, hogy előremutatónak, rugalmasabbnak, jobban magaménak érzem (nem vagyok kocka) [/size]az ip rendszert.
Az IP-hez nekem nem szükséges az NVR, mert van egy amúgy is 24/7-ben futó kis mikroszerverem ilyen célra.

Most, hogy láttam az ip kamerákat kezelő ivms szoftverüket, már biztonsági okokból is aggályos lehet egy NVR.
A színes-szagos felület mögé betuszkolt nyomorult felhőszolgáltatásuk, ami valahol Kína csöcsiang (sic!) tartományában lévő szerverekre jelentkezik be, nekem nem annyira szimpatikus. Nem tudom a ma kapható nvr-eket egyáltalán be lehet-e üzemelni anélkül, hogy ezt a felhőszolgáltatásukat igénybe kelljen hozzá venni. De mindegy, is ugorjuk.

Ez a két kamera lett végül:
Hikvision DS-2CD2T32-I5
Hikvision DS-2CD2332-I

A kamerák rendben vannak, nem okoztak csalódást. Széles határok közt és sok paraméter mentén hangolhatóak.
A gyártó honlapjáról még fejlesztői dokumentáció is elérhető.

Nálam egy kis HP mikroszerverre dolgoznak, amin -többek között- a zoneminder nyílt forráskódú, ingyenes szoftver fut.
Pár napra ráálltam a szopórollerre, míg sikerült úgy összekalapálni a zoneminderrel őket, hogy nagyjából úgy működjenek, ahogy azt szeretném. Elsősorban a terhelésen kellett faragnom, mert a 2 HD kamera streamje sok már ennek a kis AMD Turion II N54L cpu-nak. De volt ebben bug vadászat és trigger script írás is, meg ami kell...
Egy hét száraz tesztelés után, kiraktam a helyükre és pár napja már élesben mennek. Azt nem mondom, hogy maximálisan elégedett vagyok a végeredménnyel, de egyelőre kielégítőnek érzem. Bízom benne, hogy előbb-utóbb sikerül a zm fejlesztőinek megoldaniuk azt, hogy ne (csak) jpeg képekben kerüljenek tárolásra a felvételek, hanem pl. h.264 kódolású videoban, mert jelenleg a jpg-és tárolás miatt több háttértárat zabálnak a felvételek. Ok, hogy megoldható ez a többterás vinyók korában, de azért még is.

Tudom, hogy ez a sufnituning megoldás nem vállalható üzleti környezetben, de otthonra vállalkozókedvű paranoidoknak egy működő alternatíva lehet.
Ha esetleg valakit érdekel részletesebben ez a zoneminderes megoldás, kérdezzen, ha tudok szívesen válaszolok.



Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Kültéri IP kamera wanted
#21 2015. Október 31. - 21:26:28
+1
Az elsődleges adat érpárok a narancs és zöld érpárok.  4 wired kábelezésnél is csak ezek vannak használva, illetve POE esetén a kék és barna érpárak adják a tápot. 4 érrel max 100Mbit, 8 érrel 1000MBit érhető el. Természetesen van a POE esetében is lehetőség mind a 8 éren adatot is továbbítani, ez az újabb szabvány lehetővé teszi.
előzmény: Lacy #20

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kültéri IP kamera wanted
#20 2015. Október 31. - 20:55:14
0
igen pont ezért van a zöld meg kék belül a dugóban a másik kettő meg a szélén mivel a belsők vannak elsősorban a lan átvitelre használva :)
előzmény: Ryki #19

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!