Szerző Téma: Hackerek  (Megtekintve 6819 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Hackerek
#3 2017. Február 01. - 15:01:05
0
A vagyonvédelem jövője biztosítva lesz, amíg lesznek megvédendő objektumok. Csak előtérbe fognak kerülni a szoftverek, a hardverekkel szemben.
Ez az egyik ok, amiért nem tartom jó ötletnek a wifi-s kommunikációt az autó és egy másik eszköz, pl. telefon között. A wifi az Apple miatt terjedt el, mert az nem képes Bluetooth-on keresztül kommunikálni sok dologgal, pl. az OBD2 ELM324 chipes egyszerű autódiagnosztikai eszközzel sem. Csak a wifis változattal. Az USÁ-ban éppen ezért van annyira a wifi-s kommunikáció az autókban elterjedve. A Smart Home ugyanez.
Csak azt nem értem, hogy az emlegetett szálloda beléptetési rendszere miért van online? Egy saját belső hálózatot kellett volna már a legelején használni, ami semmiféle módon nem csatlakozik a világhálóra. És, ahogy nézem még hülyék is, ha már negyedszer is eljátszották velük. Nagyobb összegben mernék fogadni, hogy spórolás volt nagymértékben a beléptető rendszerükön, és óccó kínai kiskapukkal teli csodákkal lett felszerelve az egész, kétes biztonsági protokollokkal.
előzmény: L. Pásztor #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Hackerek
#2 2017. Február 01. - 14:51:03
0
Amax, Techson és valamelyik Novosec által forgalmazott márka máris áldozatul esett. Telekomos, kábelnetes területre van egy kis rálátásom. Ha a rögzítő rá van csatlakoztatva a netre, minden más kapcsolat megszűnik, ha lehúzzák minden megjavul. Ügyes emberek belepiszkáltak a szerkezetekbe és az elérhető maximális sávszélességen tolják ki a kamera képeket orosz IP címekre, felhasználói szempontból csak az látszik, hogy sz@r a net, mert nem lehet semmit megnyitni.  ;D

Azt nem tudom, hogy gyári beállítások voltak-e a készülékeken, eddig egy sem az én telepítésem. (azokban semmi sincs gyárin hagyva, se jelszó, se portok, se semmi)


előzmény: L. Pásztor #1

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Hackerek
#1 2017. Február 01. - 14:43:04
+1
Most olvasom: http://inforadio.hu/gazdasag/2017/02/01/raszalltak_a_hackerek_egy_szallodara_kizartak_a_vendegeket/

A másikat hirtelen nem találom ... arról szólt, h autópályán szorosan követve egy autót a médiacenter wifi-n keresztül meghekkelték az autó MCU-ját és leállították az autót ...  :)

És elgondolkodtam rajta hova fog ez fajulni, ha a számtalan letelepített cucc, lakás vagy gépkocsi droid vagy csak kínai szoftos online eszközök, kamerák, beléptetők, IoT, etc.  mindegyikében tett a kinai backdoor-t és alkalom adtán nekiáll megtréfélni vele a fél világot ...

Úgy szakma kialakulását látom körvonalazódni: az online cuccok és a net közé berakandó egyedi tervezésű és spec. hardveres védelem ... 

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!