Szerző Téma: Satel ABAX  (Megtekintve 6365 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Satel ABAX
#2 2012. Augusztus 28. - 08:19:42
+1
Szia Extra!
Nekem is volt hasonló problémám egy géptelepen. Hogy pontosan mi okozta nem tudom. Rendszeresen parkolnak mezőgazdasági gépek a központ és egy másik védett épület között és mindkettő lemez borítású. Lehet, hogy ez okozta a gondokat.
Én tettem föl egy ACX-201 bővítőt vezetékes érzékelőkkel és az ACX-201 gyári antennája helyett pedig föltettem egy külön legyártottat. Ennek a bővítőnek kipattintható az antennája, nincs forrasztgatás és garancia vesztés.
Innen rendeltem meg az antennát: www.skycon.hu
Azóta nem volt gondom. Néha, ha más miatt kimegyek oda, amíg szerelek ráteszem a laptopomat a központra és naplóztatom vele folyamatosan a jelszintet, de mindig stabilan 65-70% között mozog.
Hallottam már olyat is, hogy az ACU-100-at úgy teszik föl, hogy elfordítják 90 fokkal és akkor is változott a jelszint, illetve a stabilitása a kommunikációnak.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Satel ABAX
#1 2012. Augusztus 27. - 15:49:16
0
Satel ABAX-szal kapcsolatban van valakinek bármilyen tapasztalata? Én eddig egy Integrás rendszerre tettem egy darab APMD150-es kombinált infrát, de az hol működött, hol nem. Az ACU100 és az infra között ~50 méter van kültéren (szinte teljesen tiszta rálátással), de néha a stabil 60%-os jelszint - látszólag minden ok nélkül - leesett 45%-ra. Legutóbb az infra már csak teszt módba kapcsolva volt hajlandó riasztást produkálni, egyébként pedig meg se mukkant (pedig a jelszintet folyamatosan jónak mutatta), ezért pár hete beküldtem a szervizbe. Egy dunántúli kolléga szintén panaszkodott, hogy náluk is voltak hasonló problémák, amit csak érzékelőcsere oldott meg...  A szerviz szerint egy telepítő nagyobb nyereségű külső antennát forrasztott az ACU100-ba (amit ugyanezen a frekin  kaputechnikában használnak) és utána megoldódtak a problémái, de nekem nincs kedvem barkácsolni. Nagyon szeretem a Satelt, de ezek után a rádiós eszközeiktől kissé tartok, pedig jó lenne valami stabil vezeték nélküli rendszert találni, ami sokpartíciós környezetben is használható.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!