Szerző Téma: Vetare OFF  (Megtekintve 17250 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Vetare OFF
#4 2012. November 09. - 12:26:16
0
Az első reflexióm az lett volna, hogy Te valószínűleg nem ezen a Földön élsz. De hogy ez miért jutott eszembe:
- a videó rész egészen jól hangzik, csak nem mindegy, hogy a behatolás időpontig vagy 5mp.-et "tekeri" vissza a felvételt. Na innen az audió rész igen vicces. Minden előfizetőtöket, annak családját és rokonait személy szerint ismeritek??? Nem lehet sok ügyfeletek... Vagy nem ismeritek? Akkor megkérdezed tőle, hogy jogosan van-e ott? Vagy nem kérdezed akárki az felszólítod a távozásra? Szívesen elolvasnám a szerződéshez csatolt intézkedési rendeteket.
Ez a fényszóró "bohóckodás", bocs de nekem ilyen óvodás módszernek tűnik, hogy majd erre elfut.
Rendőri intézkedés, ajtónyitás rendőrség részére: hmm ezt hogy ecseteljem úgy, hogy néhány rendőr kollégám ne csapjon képen? Kiérkezési idő? Ki garantál és mit a rendőrségi intézkedésre? Mi a 90-es évek 2/3-ig használtuk a rendőröket kivonulásra, 6 év alatt a bekövetkezett 3 számjegyű valós eseményből 1!!!! esetben fogtak betörőt, ő egy ismert áruház pamlagán részegen elaludt... Az átlag kiérkezési idejük Budapesten 35 perc volt. Az átlag értesítési idő ami alatt a 107-et felvették - na ezt nem írom mert közhangulat keltéséért feljelentenek, de legyen annyi elég, hogy jelentősen 1 perc fölött volt. Ehhez képest a valós események elkövetési átlagideje 3,5 perc. És akkor még nem emlegettem azt a történetet amikor az autóbalesetemnél vágtak ki az autóból és teljesen véletlenül volt köztük egy ismerős tűzoltó. Mi volt az első kérdése? Hol a táskád? Majd a kezembe adta, hogy szorítsam magamhoz. Ugye érted mit akarok mondani?

Kb. ennyit akartam reflektálni.

előzmény: Vetare #15

Nem elérhető Vetare

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Vetare OFF
#3 2012. November 09. - 11:24:57
0
Szia
Én nem csak itt hanem a Biztonsági szakmában is elég új vagyok Kb. 4 éve telepitek töbekközött Magyarországon Rendszereket.
Itt egy rövid leirás a rendszerünk röl.
Riasztáskor a Biztonsági Központunk kap egy jelzést (Hang és fény) szoftvér automatikusan a behatolás idöpontig - 5 mp tekeri vissza a felvételt ( A diszpecser igy látja mi okozta a riasztást) az audio berendezéssel halja a behatolot ill. fel tudja szolitani hogy hagya el a területett.
Továbbá ha diszpecser kapcsolhat fényszorokat amennyiben a behatolo nem szakitja meg a behatolási kisérletett.
Mivel élöben van felszolitva a behatolo a terület elhagyásra szoval nem szalagrol megy a komunikació tapasztalunk szerint a 97% a megszakitja a kisérletett.
A marado 3% viszont a Rendörség kezeli. Mivel kapukat tudunk nyitni a Rendörségnek és pontosan tájékoztatni a behatolo hollétéröl.
A lényeg hogy minnél kevesebb feladata legyen a tulajdonosoknak. Ezért a diszpecser kapcsolja pld. a fényszorokat.
előzmény: vg #14

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Vetare OFF
#2 2012. November 09. - 11:07:02
0
Új ember, új szempontok.
Kivonuló szolgálat amennyiben az objektum adottsága olyan, tényleg csak kulccsal tud hatékony lenni, de értelemszerűen minden objektum adottsága más- egyetért(het)ek veled.

"Távfelügyelet akkor jó ha Audio Video val van párositva és Táv vezérléssel tud kapukat nyitni ill. Fényszorokat kapcsolni. "- nem értek egyet, miért akkor jó? Mi a hatalmas előnye ezeknek? Ismét azt mondom LEHET előnye, de nem biztos. És ehhez még elképesztően fontos a távfelügyelet intézkedési rendje is -többek között.
De nézzük egyesével: hang információ: nem hiszem, hogy egy távfelügyeleti intézkedési rendet erre alapozva hatékonyan és értelmesen meg lehetne változtatni. Esetleg a tulajdonosnak lehet némi haszna belőle. Erre pénzt én költetnék megrendelővel. Ha egy eszköz eleve integráltan tartalmazza akkor ha akarja, használja.
Videó távfelügyelet: jelzés megerősítésének jó lehet abban az esetben, ha a diszpécsernek minden automatikusan történik, azaz a riasztás bekövetkeztekor bekövetkezett képfolyamtól látható a rendszer felvétele. Amint a diszpécsernek ezzel külön elrontható feladata van (URL megadás, jelszó/falhasználó begépelés, időpont választás, vagy bármi) azonnal elvész szinte minden előny, és csak idő pocsékolássá válik, válhat. Jelenleg én kis felvevő piacot látok rá,de bővülhet.
Kapu nyitás/csukás: roppant óvatosan kell ezzel bánni. Szintén tulajdonosi körben látom jogosultságát, vagy abban az esetben, ha a bejárati ajtó nyitására nincs más mód a távfelügyelet részéről. Fényszóró kapcsolás: csak tulajdonosnak adnék jogosultságot, de inkább ilyen vezérlési igény esetén egész egyszerűen automatikus lámpafelkapcsolás legyen riasztáskor X ideig.
"Igazából nekünk az a tapasztalatunk/véleményünk hogy a hagyományos riasztok csak lakásokra jók."- egyáltalán nem értek egyet, még egy picit sem. Roppant jól alkalmazható ipari biztonságtechnikai eszközök kaphatók és alkalmazhatók. Természetesen más a védelmi koncepció, ha helyszíni élőerő is részt vesz a védelemben, és természetesen roppant hasznos, ha egy igen körültekintően megtervezett kültéri rendszer is van, de ez minden objektumra igaz- csak megint nem Németországban vagyunk- ergo legyen aki a számlát állja a végén.

De nyitott szemmel/füllel várom az érveidet.

előzmény: Vetare #13

Nem elérhető Vetare

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Vetare OFF
#1 2012. November 09. - 09:49:24
0
Sziasztok
Régi a cikk én meg új vagyok azért elmondom a véleményemet.
A kivonulo szolgálatcsak akkor jó ha kulcsal rendelkezik. Anélkül hülyeség mert ha hatulrol törnek be csak less (és számláz).
Távfelügyelet akkor jó ha Audio Video val van párositva és Táv vezérléssel tud kapukat nyitni ill. Fényszorokat kapcsolni.
Igazából nekünk az a tapasztalatunk/véleményünk hogy a hagyományos riasztok csak lakásokra jók.
Családi házak, Nyaralok vagy Ipari objektumoknál csak a Periméter rendszerek hatekonyak.
Szinte szabotázs biztos.
előzmény: L. Pásztor #12

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!