Szerző Téma: amax autóriasztó  (Megtekintve 11501 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:amax autóriasztó
#31 2014. Január 15. - 12:16:45
0
Jogos!

Akkor meg drótot mindenhova  ;D

"1hetes készenléti idejű"=1 napos aktív használatú  ;D :P
előzmény: L. Pásztor #28

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:amax autóriasztó
#30 2014. Január 15. - 12:15:37
0
...Bocs hogy bele vau-vau,Laci készülékét használom már kb 9 hónapja és pont az említett Amax 3540essel.Eddig hibátlan,viszont az enyém még a helyfelismerést még nem tudja
Ha van kedved játszani vele, gyere el és kicserélem (muszáj, mert más benne a GSM) egy újra, ami tudja a helymeghatározást is ...PS: csak úgy ... mellékesen ... jegyzem meg, h nagyon szeretem a Raffaello-t ...  :)
előzmény: topi #23

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:amax autóriasztó
#29 2014. Január 15. - 11:39:14
0
Szia!

Figyelemmel kísértem az itteni hozzászólásokat, megnéztem a terméket a honlapotokon, végigolvastam a leírását, összességében pozitívan értékelem a terméket.
DE. Felmerült bennem egyelőre 2 dolog, amire nem kaptam választ.
1. Mi van, ha olyan helyen parkoltam le, ahol nincs térerő? Nem egy mélygarázsban sajnos tapasztaltam már ilyet.
2. Mit csinálok, ha beadom a szervizbe az autómat, hogyan nyitják-zárják ott, ha pl. kulccsal nem lehet, mert le van dugózva a zár?

Ezeket nem kötözködésképpen kérdezem, de tényleg érdekelne, mert amúgy szimpatikus a rendszer.

Előre is köszönöm a válaszodat.

előzmény: L. Pásztor #28

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:amax autóriasztó
#28 2014. Január 15. - 10:38:35
0
... Konzervatív nézeteim miatt én nem bízk a GSM/Internet alapú vezérlésekben..."
A bizalom és tapasztalat két különböző dolog. A tapasztalat az, h a GSM üzembiztonsága ma már többszöröse a 433 és 866-énak. Két személyes nem régi szösszenet: tavaly a Roger Waters koncert után a Papp László alatti parkolóban kb. 10 percig nem tudtunk bemenni a kocsiba, mert mindenki egyszerre próbált nyitni, nem csak mi, más se ...  Aztán most karácsony előtt ugyanez volt egyik pláza alsó parkolójában, és rá másnap a teszkó nyitott parkolójában is ...
Aztán egy komolyabb mérés-sorozatot csináltunk egy multi (nem kereskedő) megbízásából a 433 és 866 sávokra tett rövidtávú adatátvitelre. Az eredmény (összeköttetés biztonsága) katasztrofális volt ...
Aztán ha már biztech: egy 433-as diszkrét frekit 1/100-ad akkora teljesítménnyel lehet lockolni, mint egy 900/1800-es több 10 MHzes sávot. Így a némításhoz 20-30 méterről a GSM-nek már nehezen eldugható méretű antenna és akku kellene ...
Aztán egy ugrókódos autót kinyitni (kód-elnyomás, másolás- és újraküldéssel) pillanatok alatt lehet, pár száz dollárért van kütyü a neten.
Aztán a hívószám azonosítású GSM-be belenyúlni az országban a szolgáltatót leszámítva max. 2 helyen ha tudnak ...     

... de szívesen nyomkodom a távirányítót inkább, mint hogy szívjak egy lmerült mobil, vagy feltört netes kapcsolat miatt  :D
Először is nincs feltört netes kapcsolat ! Az előbb írtam ! Másodszor: ma már az 1 hetes készenléti idejű mobilok világában akinél lemerül a mobil ... az megérdemli !

előzmény: SLC #25

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:amax autóriasztó
#27 2014. Január 15. - 09:39:17
0
Nem.

A riasztón van egy csatlakozó korbács 3-vagy 4 szál mazzaggal, ha jól emlékszem.
Ez a bemenettanítható.
Az autó rádiós vevőjének vezetékeire + kp zár vezetékére kötve tudja a riasztó, hogy mikor mi történik.

A BUS-osnál már nemműködik, de analóg kp-zár vezérléseknél használtuk így.

előzmény: handras #26

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:amax autóriasztó
#26 2014. Január 15. - 08:25:07
0
Meg tudom neki tanítani a kocsi távirányítóját?
előzmény: SLC #25

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:amax autóriasztó
#25 2014. Január 15. - 08:02:02
0
Itt van a kezemben 2db TV a megbeszéltek szerint eljuttatom.

Az Amax riasztó elég jó kis kütyü, tudja fogadni egy tanítható bemeneten a gyári(kulcsba épített) távirányítós autók jelét. Gondolom ezt a bemenetet használná fel a GSM-től jövő nyiz/zár -ra.

Konzervatív nézeteim miatt én nem bízk a GSM/Internet alapú vezérlésekben.
Bár plussz vacak a zsebemben de szívesen nyomkodom a távirányítót inkább, mint hogy szívjak egy lmerült mobil, vagy feltört netes kapcsolat miatt  :D

Volt kollégám még így is (távirányítós központizár-riasztó) további biztosítékként az autójában az ajtó nyitás szálakat egy szerszám nélkül elérhető, de mégis rejttt helyre kivezette, mert sz@r dolog amikor a horváttengerparton bezárja az ember a kulcsot az autóba.
előzmény: handras #24

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:amax autóriasztó
#24 2014. Január 15. - 01:13:16
0
És hogy kötötted rá, hogy vezérelje az amaxot?
előzmény: topi #23

Nem elérhető topi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:amax autóriasztó
#23 2014. Január 14. - 22:14:29
0
Bocs hogy bele vau-vau,Laci készülékét használom már kb 9 hónapja és pont az említett Amax 3540essel.Eddig hibátlan,viszont az enyém még a helyfelismerést még nem tudja :(

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:amax autóriasztó
#22 2014. Január 14. - 11:23:04
0
Van bemenetük, csak meg kell találni a panelen. Erre írtam, h szerelő kellhet hozzá. És direkt relés a kimenete, így illeszethető is bármihez. (vannak akik állófűtés vezérlést vagy ülésfűtést is bekötik rá)

Másrészt prepaid kártya is tud GPRS-t. És nem horror áron. A készülék pedig csak akkor használ GPRS-t ha riasztás van, illetve akkor, ha lekérdezed SMS-ben h hol az autó. Egy-egy ilyen mozzanat ára sem több 20Ft-nál ... és mivel folyamatos trackinget pontosan ezért nem tud, (nem is arra készítetük) így nem is tudja leszívni a kártyát.

előzmény: handras #21

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!