Szerző Téma: Kábelek toldása - központ áthelyezés  (Megtekintve 3236 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BalintR

  • Vendég
0
Lehet...
:D
előzmény: SLC #8

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
Mintha egy mesterünk lett volna  :D
előzmény: BalintR #5

Nem elérhető lcseh

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
0
Köszi urak, nem gond a doboz, mert kábeltálcán futnak a kábelek a pince födémje alatt.



előzmény: vg #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
A központot is sorkapocsba kötjük nem? A szabotázs védett kötődobozokban persze jellemzően a 0 Ft.-os fos csokik vannak, dehát erre találták ki az érvéghüvelyt....
Persze a másik megoldás se rossz 8)
előzmény: BalintR #4

BalintR

  • Vendég
0
Még valami:
A "gyári" szabotázs védett 100x127-es doboz (amiben már el lehet férni) 3566 Ft legalábbis a Powernél.
Egy sima bevéshető MÜDN 100-as doboz  meg egy öntapadós nyitásérzékelő kijön egy ezresből!

De én ilyen állat vagyok!
:D
előzmény: BalintR #4

BalintR

  • Vendég
+1
Értem én, hogy szabotázs védett kötődoboz, de a sorkapcsot én elfelejteném! 0,22-es ereknél inkább a forrasztás és a zsugorcső. Ha pedig az egész kötést még egy zsugorba bele melegíted, akkor pont olyan védelme lesz, mint a kábel nyomvonalának többi részén.

Szerintem a toldásnál se támadható jobban a kábel, mint a többi részén, főként ha DEOL-os eszközök vannak felszerelve! Ezzel az erővel a kábelcsatornát is el kellene látni szabotázsvédelemmel!
:)



Szerintem...

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
Műszakilag indokolt a forrasztás zsugorítás.
Vagyonvédelmileg illene szabotázsvédett dobozban kötni...

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
Szabotázsvédett kötődoboz:
http://www.powerbizt.hu/kategoriak/kiegeszitok/dobozok/51

UTP toldó nem erre való, eleve itt sodrott ér van, nem mindegy milyen RJ45-t használsz, van ami tömör érhez való.

előzmény: lcseh #1

Nem elérhető lcseh

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Kábelek toldása - központ áthelyezés
#1 2014. Február 25. - 13:53:03
0
Urak,

Adott egy központ, amit át kell helyezni ugyanabban a helyiségben egy másik falra. Kábelek az jelenlegi helyhez lettek kialakítva ergo a hossz nem elegendő toldani kell kb 3-4 méternyit.

Mivel ilyen tapasztalatom nincs, a kérdéseim:
  • Forrasztással toldható-e a sima 6 vagy 8 eres kábel erenként zsugorozva?
  • Járható-e az a megoldás, hogy UTP toldóval hosszabbítom? Ilyenkor egyszerűbb a dolog mert "csak" krimpelni kell.
  • Van valami zavarlehetőség ilyenkor?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!