Szerző Téma: Városi térfigyelő rendszer adatvédelem.  (Megtekintve 7226 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Ez lenne a logikus, de "a készült kép és az adathalmaz nem áll kapcsolatban" amit fel tudnának használni. Ezen teljesen ledöbbenetem. Az is lehet, hogy csak magasabb szinten mőködTEK ezek a rendszere optimálisan  ;)

Bár a BM informatikai rendszereiről terjedő pletykáp alapján nagycsoportos ovisok komolyabb programot írnak  :(


előzmény: Janó #32

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Pedig nem lehetne nehéz képet készíteni. Mert amikor új személyit vagy útlevelet készít az ember ott lefényképezik. De lehet, hogy nem mentik el???? Igaz ez lassú menet de folyamatos. Ráadásul most készülnek az újak is.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Lehet, hogy nem is a mi oldalunkról nem lesz képes a rendszer üzemelni, hanem BM oldalról.

Gyakorlatilag ott is hiányzik az arcképes nyilvántartás, ha az meg nincs (még Mo állampolgárokról sem, nemhogy külföldi elkövetőkről) akkor a térfigyelők mivel hasonlítsák össze a beérkezett adatokat?  :)

Amikor egy körözéshez facebook profilképet tesznek közzé a police.hu-n akkor miről beszélünk?


Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Ha csak arra gondolok, hogy '86-ban commodore 64-es gépen játszottam, most meg már I7 a menő vagy '92-ben hozzájutottunk egy "táska" telefonhoz és menőztünk vele most meg már a telefonunk gondolkodik helyettünk.....
Pár év és itt lesznek a terminátorok!  ;D

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Hát igen az USA  repteres ideális esetek, ezért mondtam, hogy köztéren még messze van, hogy működjön.

Arc felismerés alatt nemis arra gondoltam, hogy a körzeti meghízott nagyítgatja pixelesedésig a felvételt és elemzi, hogy ez meg a sánta pista a kocsmábul...  :D  van még mit fejleszteni.

A totális elemzés mit mondjak engem nem nyugtat meg, hiába fogják a terorfenyegetettségre stb, hogy kell, ha közben "bűnös" dolgokra használják.


előzmény: L. Pásztor #28

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Az egész USA-ban reptereken már müxik ... de ott ideális a megvilágítás, pozíció, minden.

-Az éjszakai felvételek az érzékenyebb szenzokrokkal egyre jobbak ... idő kérdése az egész.
-A lényeg nem az arc felismerés, hanem a személy azonosítás.
-Nem csak arc-felismerés van, már szépen halad az alak- és mozgás elemzés is ... majd dob ez is rajta
-Rossz idő ... eső ... köd? Szoftver elég jól fogja ezeket szűrni.

Mindig marad bizonytalansági faktor, de a lényeg a minél magasabb arányú személy felismerés, ami egyre sikeresebb, mert dől be a fejlesztésére a pénz ... mert az egészet biztonságtechnikába csomagolták-magyarázzák, pedig a végső cél az üzlet és a marketing. Mert tudni akarják ha pl. én bemegyek, valahova ne androidot, parízert, sört, vagy bivalybasznádi 0,9 napos wellnest dugjanak az orrom alá, mert ezeket nekem sosem fogják tudni eladni ... már pedig ezek csak ELADNI akarnak, ezert nyomják bele a lóvét.
 
Aztán meg h itt 1-2 sün mit mond ...

előzmény: SLC #27

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Éjszaka, köd, csapadék stb? IS?  ;)

Sok rossz képet láttam már és az általad említett rendszert pl a helyi Yard köpködi, hogy semmire sem jó.
előzmény: tomat5 #24

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Az arc/ujjlenyomat/stb. felismerés megy különböző rendszerek által készített különböző méretű és felbontású képek esetén is.
Elmegy egy bármilyen kép valahova, ott kivágják belőle pl. az arcot, aztán azt adott magasságú képpé transzformálják, csak utána továbbítják a felismerés felé.
És innentől mindegy ki-hol-mikor-mivel csinálta, csak a háttér-adatbázis nagysága/pontossága a döntő.
Guglinál már megy, cég szinten zárt körülmények között működik. Jön szembe valaki a folyosón és szemüveg tud róla mindent ... mondjuk a szembejövő csajoknál ez érdekes lehet :)

Az elmúlt fél év nagy lendületet adott a fejlesztéseknek ... az online rendszert folyamatosan építik ki minden reptéren. Aztán jönnek a pályaudvarok, intézmények, szinházak, mozik ... az utakon az uj fix  traffipax trezorok és utána a többi közterületeken is ...


előzmény: Janó #25

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Nekem két rendszeremnél is volt decemberben BM ellenőrzés és azt mondta az emberke, hogy dolgoznak azon, hogy a meglévő rendszerek arcfelismerést is tudjanak. Mondtam, hogy erre kíváncsi lennék, hogy hogyan....

Ez szerintem még a távoli jövőőőőő. Mert akkor minimum úgy kellett volna kiírni a pályázatokat, hogy egységesek legyenek a megvalósult rendszerek.
Ahány telepítő annyi rendszer (majdnem). De legalább 5-7 különböző kameratípusból épültek a rendszerek és a rögzítő szoftverek is eltérőek.

Viszont a közeljövőben lesz még kiírva támogatás.  :)  és ez jó hír.

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Hát nem tudom:
http://www.sigmoid.hu/index.php?action=termek

Lehet hogy egy filmben szerepelek csak nem tudok róla?  ;) 
A renszámfelismerő progijuk simán veri a Geovisiont az biztos, mert már raktam mindkettőt. Több rendszámot felismer egy képből, nagy sebességgel közlekedő autók esetén is.
előzmény: SLC #23

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!