Szerző Téma: Kültéren 120m-re milyen infrasorompót?  (Megtekintve 9959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Elektronika nelkul megvalositod az ES kapcsolatot :D
előzmény: pappzs #33

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
+2
ha azonos tipus akkor jó eséllyel az egyik simán rászór a másik vevőjére is, így nem lesz túl jó
vagy 2 eltérő tipus kell, vagy ami állítható csatornájú, vagy két egyforma de ellenkező irányba téve
előzmény: pappzs #33

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Mi történhet ha infra sorompót egy oldalra egy irányban teszek fel egymás alá egy méterre egymástól?
Nincs rajta csatorna választó. / frekvencia állító /


előzmény: vg #32

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
ABH2-t nem ismerem. Takex nekünk már van koppra 200m-en, hibátlan. Egyértelmű, hogy a köd relé amikor kell, akkor szokott is jelezni 8)  de ez ugyebár bármelyiknél igaz lesz.
előzmény: pappzs #29

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
Egybe kell a 150m? Az nagyon nagy, főleg ködben  ;D
Inkább tennék két párat, de abból is 120m-est
előzmény: pappzs #30

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
0
???
előzmény: pappzs #29

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
0
Sziasztok

150m-re    Takex PBIN200HF     Vs.    ABH2-250L  ???

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
+1
Adjál több ajánlatot. Van 1,8 és 2m-es sorompó torony,párja 180 körül,benne 4-6 kétsugarassal,amikből 1 mèg keresztezi is egymást. Riarex honlap. A papír szerinti telepítési magasság 80-100cm. Ennél kevesebbeknek van magasabban az ágyéka.. Alsónak mi is 30-40cm-re szoktuk tenni. Ha van járda körbe és nincs sok növény-inkább semennyi,akkor jó a mikro sorompó,hiszen az teret véd, végső esetben PIR. Erről majd Lacy akar meggyőzni :D
Lépésérzékelő. Ezen èghajlati övben kevés magánszemély engedheti meg magának,mert 2kör kell.1 fagyott talajra,2 normálra.
előzmény: padisah #25

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
Kert közepén, mozgó növényektől távol a radarsorompó is játszhat. Szerintem.
Nehezebb kijátszani, mint az infrát

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
10m-re minimum 30m-est tennék két sugarasbóloldalanként 2-t a terepadottságok figyelembevételével mondjuk az alsót 35-40-50 cm körül, a felsőt meg 1-1,2m. De a hely adottságai sokat számítanak.
 
Fűtést bele a hajnali párásodás miatt, stabil oszlopok stb.
előzmény: padisah #25

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Eredeti kérdésem továbbra is fennáll: Milyen magasságba legcélszerűbb tenni, kerítésen belül, telek közepén, csak egy épületet kell vele körbevenni, tehát van hely előtte-utána "átbújni" alatta. Vagy érdemes volna kettőt tenni egymás alá? Vagy egy olyan hosszút, mint amilyet írtam? Az a baj, hogy ez csak 10m-esben létezik.


előzmény: orkenyip #23

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
Betonozott fém oszlop= Fagyhatár alá! Járok én utánállítgatni infrát mert billeg a betontuskó a felátott talajban fagykor meg amikor enged  :(
 
 
előzmény: orkenyip #23

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
0
Igen egy kicsit túl kel méretezni. Ha 10-15m akkor 30m-es infrasorompó szerintem szükséges.
Az hogy a ködnél mi van ezek a lehetőségek vannak:
-Ködérzékelős esetében, ha köd van nem jelezi a riasztást, így a védelem megszűnik.
-A sima infrasorompó pedig be fog riasztani elég sokszor, persze akkor már nagy köd van. Hiába raksz 100m-est ha nagy a köd akkor is be fog riasztani.

Amit mindenképp javaslok és ne engedj belőle a fűtés! Persze mindenképp betonozott fém oszlopokon legyen.
előzmény: padisah #22

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Sziasztok!
Nem akarok új témát nyitni, infrasorompóval kapcsolatos kérdésem van.

Kertben kell infrasorompót felszerelni, a kerten belül gyakorlatikag a házat kell körbevenni. A kert többi részét nem kell védeni és így a kerítésre nem lehet tenni.

Milyen magasságba célszerű telepíteni az infrasorompót?

Jó lenne, ha sem átkúszni alatta, sem átugrani fölötte nem lehetne. Ráadásul olyan hely, hogy a rosszfiúk visznek _mindent_ ami mozdítható, tehát elég masszív infrák kellenek, és elég jól rögzítve. (Képesek még azt is elvinni.)

10-15 m-nél nem nagyobb a távolság.

Esetleg valami konkrét tipp?

Hirtelen az Interstellar ISPHC családja jut eszembe, ezek több sugarasak, 0,5 -1,5 m szélesek, 10 m hatótávolságúak, ami elvileg elég is lenne, de  mi van, ha leszáll egy köd?
Van arra valami "ökölszabály" hogy mennyivel (duplája-triplája) érdemes túlméretezni az infrasorompót, hogy ködben is működjön?

Kösz


Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Szia Padisah!
 
Nem, ők Szentesi illetőségüek, és úgy hívják mint egy baloldali politológust K.. László :D
De valóban megbízható a szerkezet, ötletes a működése, csak a hatékonysága attól függ (mint minden más berendezésé) hogy milyen gyorsan reagál az élőerős beavatkozócsoport. Egyszer már szereltek le tőlünk 18 léptetőmotor állórészt és 3 komplett kábelezést. Nem is mondom mennyibe fájt, de gondolhatod hogy volt basszamegelés. Azóta minden szezon végén kompletten lebontjuk a cuccot, nem adunk esélyt az etnikumnak. Ez az egy gép új berendezés, a riasztó is benne volt az alkuban, 5 hónapja működik szépen. Ezért nem hallomásból tudok róla okosságokat.
előzmény: padisah #20

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Szia szelac!

A kivitelező nem Pátyon lakik véletlenül? T....Mihály?

előzmény: szelac #19

Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Tisztelt Dudu!
Igaz már padisah figyelmeztetett hogy van megoldás a problámádra, de nem reagáltál rá. Ennek ellenére én is szólok, hogy megfelelő referenciát tudok bemutatni a lineár berendezések védelmére. Egy speciális riasztóberendezés működik több hónapja egy gépünkön és még azt is jelzi, ha egy madár nagyobbat tüsszent a tábla végén. A távfelügyelet jelzi, te pedig eldöntöd hogy megnézed vagy sem. Garanciát vállal rá nagyon precíz és a léptetőmotorok, a vezérlés, valamint a generátor és főbb alkatrészei (önindító, generátor stb) is védve vannak. Ha komolyan érdekel szívesen segítek eljutni a kivitelezőhöz. Gondolom télire ti is lecsupaszítjátok a berendezést azért jegeled egyelőre a feladatot. Egy 210 és egy 72 AH akku van párhuzamosan kötve és erről közel 2 hónapot bír. A berendezés vérprofi, ennek megfelelően nem olcsó. De egy tag vezetéke 150000 Ft, ezért kb 2 vezetékszakasz árából fedezve van a beruházás. És ugye 6-7 tag vezetéket szoktak ellopni egyszerre :o 
A szolgáltatóhoz semmi közöm, csak mint jól múködő védelmet javaslom.
Merthogy itt nekem is szoktak segíteni  :)
előzmény: Dudu #13

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
0
Azért igyekszem! :D
előzmény: vg #17

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Nézd! Én csak a nagyokat szoktam idézni :-* ;D másnak okulásképpen. Hát istenem, nem tehetsz róla, közöttük vagy :o
előzmény: mountainman #16

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
0
Köszi, ez jól esett! ;D
előzmény: vg #14

Nem elérhető Vetare

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
0
Üdv.
 
Elsösorban meg kell álapitani a Költség haszon arány. Mekkora érték a védendö objektum/tárgy és mekkora a lopási gyakoriasság.
A másik kérdés milyen messze vagy/laksz a védendö objektum/tárgy tól ill. milyen gyorsan érsz oda riasztáskor.
Egy normális rendszernek hiába 60m vagy 200m a suagár távolság nem változik hiszen az aktiv rendszereknek van egy ado meg egy vevö egység. Az összes többi komolytalan.
Az infra érzékelö csak az egyik része egy hatekony rendszernek. Kell még hozza megfeleö elektronika is. Ez teszi ki a jó rendszert. Lényegébben az elektronika meg ov attol hogy folyton hamisriasztás miatt indulsz megnézni mi okozta a riasztást.
Megbizhato érzékelöl Takex vagy Optex
 
előzmény: Dudu #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
muontainmantől idéznék: Kamerát ott érdemes vásárolni, ahol adnak pár napra tesztelésre.
Ez nagyjából el is dönti, hogy mit érdemes megvenni.....

Ha-hónak, Masco-nak biztosan van ilyen raktáron. Már csak megbeszélés/letét, egyéb kérdése a dolog. Ha nincs kapcsolatod írj pü-t, megpróbálok segíteni.
előzmény: Dudu #13

Nem elérhető Dudu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
0
Igen a puding próbája az evés, de ha megveszek egy 100-200 EFt-os cuccot kint van 1 hétig, nem válik be, utána mit csinálok vele? A boltban alighanem nem fogják visszavenni.
A másik dolog amit szintén az útmutatóban olvastam, hogy az eszköznek 165m távon jó néhány méter szűz terület kell, ez most téli állapotban még ok, de amikor üzemel a gép, csak szünetet tartunk, beriasztanánk alatta ott van mondjuk 2 m magas szélben hullámzó kukorica/napraforgó állomány? Akkor mi történik?
Nem kötözködni akarok, csak 200 EFt azért nem kevés pénz ahhoz hogy kidobjam az ablakon.
előzmény: vg #12

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Ezen fémtárgyak az érzékelési tartomány geometriáját befolyásolják, árnyékolják, csökkenthetik az érzékelési területet, de téves jelzést emiatt nem produkálnak. Ennek megfelelően -mint bármely más esetben- a próba ad visszajelzést az eszköz megfelelőségéről avagy elégtelenségéről.
előzmény: Dudu #10

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Napokkal ezelőtt írtam neked egy privát üzenetet. Össze akarlak hozni egy emberrel, akinek a specialitása ezeknek a lineároknak a védelme. Ehhez kellene az e-mail címed, de úgy látszik, nem fontos neked az egész, mert akkor válaszoltál volna.
előzmény: Dudu #10

Nem elérhető Dudu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
0
mikrohullámú sorompó telepítési útmutatójában azt olvasom, hogy a telepítési középvonaltól mért 2-3 m belül nem lehet többek között fémtárgy sem. Namost az egész lineár egy 170m hosszú acélszerkezet...
előzmény: vg #8

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Lineár védelme ügyben írtam egy PÜ-t!
előzmény: Dudu #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Mikrohullámú sorompóval szerintem megoldható feladat.165m-en kb. 2-2,5m-es átmérőt figyel.Fortezza és Radon sorompók megfizethető áron hozzáférhetők.
előzmény: Dudu #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
" ... Egy lineár öntözőgépre szerelt rézkábel vagyonbiztonságát szeretném növelni ..."
Élőerős védelem. Magyar Gárda !   :O

Bocs, nem tudtam kihagyni ...


előzmény: Dudu #6

Nem elérhető Dudu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
0
üdv,

laikus felhasználóként hasonló problémám van mint a téma indítójának, csak még egy kicsit csavarosabb.
Egy lineár öntözőgépre szerelt rézkábel vagyonbiztonságát szeretném növelni kültéri infrasorompóval.
egy kb. 3 m magasan, ívesen futó acélcsőre szerelt rézkábel védelme a feladat.
Lehetőségek: 55 méterenként tegyünk egy infrát kisebb hatótávolságút vagy egyben a 165 m- re egy nagyobbat?
Első sorban az alulról, talaj felől érkező próbálkozásokat kellene megfogni, kb. 1m széles sávban, ezért nem függőlegesen hanem vízszintesen gondolnám elhelyezni az eszközöket.
Négy sugaras infrában gondolkodom, viszont ahogy olvasgatom egy infrasorompó sugárnyalábja ahogy növekedik a távolság egyre kiterjedtebb 50-100 m után már több méter széles.
Ez azt jelenti, hogy a riasztási zóna is több méterre kiszélesedik vagy ez csak az eszközök "egymást láthatósága" miatt jó és a riasztási zóna továbbra is csak az adó vevő közötti keskeny sík?
Tehát be lehet egyáltalán ilyen távolságnál úgy állítani az infrákat, hogy csak a cső alatti részt figyelje és ha mondjuk egy madár ráül a csőre akkor ne riasszon?
Milyen széles síkban figyel tehát egy 4 sugaras infra?
A probléma érzékeltetése érdekében csatolok egy minta képet ahol a nyíllal jelölt csövön futó rézkábelt kellene védeni.
Ja igen, a rendszer fogyasztása sem mindegy, mert 12 V akkumulátorról megy minden, napelemes rásegítéssel.
Netes nyomozás után azt már látom, hogy a 20-30 Ft-os megoldásokat el lehet felejteni és Bosch, Pulnix, Interstellar szintű dolgokban érdemes gondolkodni.
Olvasom hogy van amelyik infra fűtés nélkül is jól elmegy van amelyik meg azzal sem igazán, fogyasztás szempontból nem mindegy a dolog. De ez mitől függ ? Lencsék minősége?
Ötletek? Javaslatok?
Köszönöm.
előzmény: ztm #5

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
+1
Optexet, Pulnixot (most már Takex) is túl kell méretezned. Nyúltam bele olyan rendszerbe, ahol az 40m-es Optexeket ide, közel 40m-re rakták fel és állandóan riogatott, telepítő meg szürke szamár a ködbent játszott. Csere 60m-esre és OK. Más kérdés, hogy a többit sem nagyon finomhangolták, azokat is össze kellett normálisan lőni.
A kültéri védelem egy elég érdekes dolog, ha rendesen akarod megcsinálni, magyarul nem oda akarsz "haza" járni a folyamatos riogatások miatt. Az ügyfelek nem veszik tudomásul, hogy a kültér egy jóval ingergazdagabb környezet, mint egy bezárt szoba és jó eredményeket csak jó minőségű eszközökkel lehet produkálni. Az Optex/Takex megbízhatóan működik fűtés nélkül is ködben, hóesésben, gond akkor van, ha elé lapátolják a havat, mert ilyen hibára is mentem már ki.  ;D
Én csak a 2 japánt használom, azt viszom aláírom Neked, hogy mindeki szívja a fogát, mikor meglátja az árajánlatot. Ha meg tudom győzni, hogy a mögöttes műszaki tartalom több, mint a rizsföldeken készült tizedannyiba kerülő csodákon, akkor szerencséje van. Ha nem így járt, valaki majd összerak neki egy olyan rendszert, amit 1 hónap elteltével nem fog használni a sok indokolatlan riasztás miatt.
előzmény: vlezlee #3

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
IS ? Én sokat használtam már belőlük, eddig gond nélkül.
Na egynél volt valami misztikus hiba, de aztán az adóledek cseréjével megjavult. De ez is pár éves üzem után.
Van belőlük 200 és 250 métres is fűtés meg minden szépség ami kellhet

http://www.powerbizt.hu/index.php?pid=12&nav=&product=422

előzmény: vlezlee #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
Még bármi lehet, egyenlőre csak az árajánlatot készítem :)
Optexet/Pulnixot is túl kell méretezni, mint az olcsóbb társait?
Mondjuk nem mindegy, hogy 100m-re kb 150e az optex vagy 2x16e a saso :S
előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Mi használjuk a Saso-t a Samsung kiesését követően, de én úgy tudom, hogy 100m-es belőle a legnagyobb, amit max. 60-70-re használnék. Optex/Takex/Pulnix szerintem OK ilyen távra is, de nem olcsó (viszont drága). Nem lehet felezni a távot? Infrasorompó oszlopok?
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Kültéren 120m-re milyen infrasorompót?
#1 2012. Október 06. - 17:12:50
0
Üdv Kollégák,

Ki milyen infrasorompót ajánl kültéren 120m-es távolságra?
Még nem igazán szereltem ilyen távolságra infrasorompót, érvek-ellenérvek, tapasztalatok is érdekelnek. Optexeket néztem, de eléggé borsos ára van a többihez (pl saso, pulnix) képest :(

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!