Szerző Téma: ICR-PH8296i Pioneer 8 csatornás DVR - internet kapcsolat, távoli elérés  (Megtekintve 4544 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető alittap

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
Ezúton szeretném megköszönni Mindenkinek a segítő hozzászólását.
Sikerült megoldanom a távoli elérést.
Gyakorlatilag most is azokat a lépéseket csináltam végig, amiket áprilisban is, illetve a korábbi próbálkozásaimkor.
Illetve most a UPC-től kapott modem beállításait is megnéztem, és csináltam egy pingelést.
Csak megnézni lehet, változtatni nem lehet a beállításokon.
Lehet, hogy a pingelésen múlt, de most a CMS már látta a hálózaton a DVR-t és működött a dolog.

Azzal még biztosan lesz gondunk, hogy a modem/router nem mindig ugyanazt az ip-t osztja a dvr-nek.
A DVR-nek a DHCP adja az ip-t, de mint mondtam, nincs lehetőségünk rá, hogy a modem/router beállításait mi változtassuk. Így az se tudjuk beállítani, hogy a DVR MAC-jére mindig ugyanazt az ip-t adja a DHCP.
Felhívom majd az ügyfélszolgálatot és rákérdezek, hogy tudnak-e segíteni, hogy ezzel ne legyen majd gond később.

Végülis nem vészesen nagy probléma ez, hiszen a CMS elindítása után van rá lehetőség, hogy megkeressük, milyen eszközöket lát a program, s csak ki kell jelölni az új IP-t.
Persze kényelmesebb lenne, ha nem kellene ezzel mindig bíbelődni, de legalább már működik.
Még egyszer nagyon köszönöm a türelmeteket és a segítséget.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nos ha többiek látnak benned fantáziát -én azért válaszoltam amit, mert Lacy már minden szükséges infót megadott neked néhány hónapja, de ez nem volt elég részedre- akkor szerintem akkor tudunk gyorsan és hatékonyan segíteni neked, ha csatolod azt a 4-5 screen shot-ot ami a beállításhoz szükséges. Egyrészt a router menüjéből, másrészt a dvr menüjéből. Megfogjuk a kezed és pontról pontra szájbarágjuk hol-mi legyen beállítva és aztán láss csodát menni fog.
 8)
előzmény: alittap #13

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Hát én ezzel a szolgáltatói helpdesk-el mindig csak szívtam. Pontosabban, nem én, hanem az ÜF. Volt olyan, hogy elhajtották az ÜF-et arra hivatkozva, hogy a fix IP létrehozásában közreműködő DDNS "szolgáltató" a hibás... Aztán persze volt olyan is - ellenpélda - hogy egy segítőkész mókust fogott ki, aki mindenben segített.

előzmény: BeniJoe #17

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Az is járható út, hogy ha a hálózatod már meg van (dvr-switch-pc), felhívod az UPC szolgáltatót technikai, beállítási segítséget kérsz, hogy ez- és ezt szeretnéd, mit kell még beállítanom  külső eléréshez? Ne feledd,Te vagy aki fizetsz a szolgáltatásért, ne hogyd magad lerázni! Próbát megér! ::)
előzmény: alittap #9

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Igen, ezzel tisztában vagyok és ahogy a hozzászólásom elejében írtam, a 3. lépésben ezt be is állítanám. Azért írtam, hogy először próbálja ki DHCP-vel mert azzal biztos hogy olyan IP címet fog kapni mindkét eszköz ami látja egymást, ugyanaz lesz az alhálózati maszk és az átjáró is.
előzmény: eXtra #14

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
és én mindezt már április 24-én leírtam... 8)

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Az első lépéshez:
1. hozd létre a következő kapcsolatot:   rögzítő --- switch/router --- PC
2. a rögzítőn válaszd a hálózati beállítások menüben ki a "vezetékes hálózati kártyát" és kapcsold be a DHCP-t
3. rögzítőn Media port alap 34567, http port alap 80, HS download bekapcsolva
4. indítsd újra a rögzítőt
5. lépj be ismét a rögzítőn a hálózati beállítások menübe és nézd meg, hogy milyen IP címet kapott
6. pingeld a számítógépről a rögzítőt
DHCP helyett jobban jársz a fix IP-vel! Ha a DVR-nek DHCP adja az IP-t, akkor a routerben azt is be kell állítanod, hogy a DVR MAC-jére mindig ugyanazt az IP-t adja, mert ha legközelebb más IP-t dob a router, akkor utána nem tudod elérni a rögzítőt...
előzmény: KBela #11

Nem elérhető alittap

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
Kedves Béla!

Köszönöm a tanácsokat, a részletes leírást.
Kicsit megnyugodtam, mert több olyat írtál, amit láttam a DVR beállításánál is.
Így már nem tűnik annyira reménytelennek a dolog, és a hétvégén nekifutok újra.

Egyébként nincs külön router.
Egy Technicolor TC 7200.u modem van.  Ez a szolgáltató (UPC) adta az előfizetés mellé.
Ez tölti be a router szerepét is. Kábelesen és wifi-vel is lehet hozzá csatlakoztatni eszközöket.
Csak a hétvégén tudom megnézni, hogy milyen switch van a rendszerben.

Sajnos, mint ahogyan a kérdésemből, és a megbírált megfogalmazásomból is látszik, eléggé hadilábon állok az IT-vel.
Köszönöm a felajánlást. Élni fogok vele és kérdezek, ha nem boldogulok.
Még egyszer köszönöm az útbaigazítást.


előzmény: KBela #11

Nem elérhető alittap

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
"Mellesleg én megköszönném, ha megtisztelnél azzal, hogy a hozzászólásodat elküldés előtt elolvasod, és akkor még lehet értelmes is lesz."

Elovastam, de tény, hogy inkább arra koncentráltam, hogy a problémám műszaki oldalát sikerüljön vázolnom.
Úgy tűnik, ez sem sikerült "értelmes"-en.
S közben elkerülte a figyelmemet, hogy a mondandóm egy része enyhén magyartalanra sikerült.
Hogy mire nem képes egy véletlenül bent felejtett "van" szócska?!

Nem akartam tiszteletlenül viselkedni.
... és kicsit meg is nyugodtam, hogy azért olyan olvasó is látta értelmetlenre sikeredett irományomat, aki ennek ellenére megértette a segélykiálltásom lényegét.

Köszönöm az észrevételedet.
előzmény: vg #10

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Szia!

Én azt tanácsolom, hogy lépésenként haladj:
belső hálózatból válaszol pingelésre DHCP-vel --> belső hálózatból eléred CMS-sel --> fix IP beállítása mellett eléred belső hálózatból --> külső hálózatból eléred a jelenlegi IP címen --> DDNS beállítás változó IP-hez

Nem tudom mennyire állsz hadilábon az IT-val, ha valamelyik részlet nem világos akkor kérdezz.

Az első lépéshez:
1. hozd létre a következő kapcsolatot:   rögzítő --- switch/router --- PC
2. a rögzítőn válaszd a hálózati beállítások menüben ki a "vezetékes hálózati kártyát" és kapcsold be a DHCP-t
3. rögzítőn Media port alap 34567, http port alap 80, HS download bekapcsolva
4. indítsd újra a rögzítőt
5. lépj be ismét a rögzítőn a hálózati beállítások menübe és nézd meg, hogy milyen IP címet kapott
6. pingeld a számítógépről a rögzítőt

Ha válaszol a pingelésre akkor próbáld ki CMS-ből, Explorerből, majd jöhet a következő lépés.
Milyen routered/switched van egyébként
előzmény: alittap #9
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 04. - 19:02:18 írta KBela »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!