Szerző Téma: Legjobb ár/érték arányú kisállatbiztos infra?  (Megtekintve 6294 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Amúgy ha már kisállat akkor Paradox DG75
azzal sosenem volt még gondom, és kisállat ide oda elég érzékeny is még nyáron is, ellentétben pl a Pyronix 1 lencsés KX15DP-vel ami kegyetlenül érzéketlen melegben szinte nem is jelez.
Ami még kiváló (volt) és minden kisállatos infra elődje és boldog őse a Crow Genius, egy hibája - már ha hiba - hogy csak 8 kg-ig jó. Genius még SOHA nem riasztott tévesen nekem pedig abból eszméletlen sokat szereltem fel anno.
Ja igen bármilyen kisállatos pir csak akkor az "igazi" ha 2 lencsés quad
az 1 lencsések azok nem igazán jók kisállatos célra.
DG 75

Genius

Ez a DG75 egész kellemesnek tűnik.  Úgy tudásban mint árban.
Nagyon köszönöm! Ilyesmi tippek miatt olvasom ezt a fórumot.

 ;D

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Amúgy ha már kisállat akkor Paradox DG75
azzal sosenem volt még gondom, és kisállat ide oda elég érzékeny is még nyáron is, ellentétben pl a Pyronix 1 lencsés KX15DP-vel ami kegyetlenül érzéketlen melegben szinte nem is jelez.
Ami még kiváló (volt) és minden kisállatos infra elődje és boldog őse a Crow Genius, egy hibája - már ha hiba - hogy csak 8 kg-ig jó. Genius még SOHA nem riasztott tévesen nekem pedig abból eszméletlen sokat szereltem fel anno.
Ja igen bármilyen kisállatos pir csak akkor az "igazi" ha 2 lencsés quad
az 1 lencsések azok nem igazán jók kisállatos célra.
DG 75

Genius


Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
BV601???? na ne nevettess mert még úgy maradok...
Az egy kkora de akkora ... khm izé...
Elmesélek egy történetet csak úgy mindenki okulására.

Annál a bizonyos cégnél, ahol a DSC volt a kötelező alap ha riasztót kellett szerelni, szóval néha sikerült Paradox központtal is dolgozni de az érzékelők tekintetében csak a DSC na meg az egyéb anyagokban is, kivéve amit nem gyártottak.
Na a lényeg, hogy felszórtam már sok év alatt nagyjából sokezer BV601-et is, mire egyszer csak elkezdtek riasztgatni kisállatra.
Nem értettem a dolgot mert szinre szagra ugyanaz a PIR, de mégis állandó gond volt velük kisállat esetén.
Na éppen kapóra jött, hogy a céghez beállított a dsc valamilyen termékmenaggere, és mivel épp bent voltam az irodában, meg is kérdeztem, hogy most ez így mivégre?
Roppant meglepő volt a válasz (amúgy mi sem jellemzőbb a dsc pökhendi kihaénnem üzlet - nem -politikájára) közölte a muki, hogy Jaaa a BV601 már nem kisállatvédett, csak szimplán quad pir, mert megváltoztatták a gyártását.... amúgy benne van a leírásában is...
what is fuck????
1. ha kihoz egy új terméket és a régi dobozában ugyanazon a néven forgalmazza, akkor illtt volna valami pl new version vagy hasonló felirattal a dobozon ellátni hogy egyértelmű legyen a dolog hogy ez nem pont az a termék.
2. A papírját egy olyan infrának, amit vagy 10 éve ismerek és szerelek úgy hogy sötétben csukott szemmel fél kezem a seggembe is felrakom, hát biztos hogy nem olvasom el a beletett leírást, főleg ha a dobozán nem jelzik hogy valami változott - lásd 1 pont :)
nagyjából ebben maradtunk és azóta kezembe nem fogok ilyen  - amúgy elég ócska - BV601-et addig sem lelkesen de utána már alapos indokkal.

Hogy azóta mi történt vagy mi nem nem tudom nem szerelek dsc-t semmit főleg nem érzékelőt, lehet hogy visszacsinálták a BV601-et kisállatossá az sem számít csak mondom.
előzmény: czegany #12

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Ja, a kicsit megpiszkált villanyóraszekrény ajtó arra enged következtetni, hogy nem teljesen hülyékkel van dolgod. Azaz, előfordult már olyan, hogy azzal kezdték a betörést, hogy áram le. Ezzel elérve azt, hogy a nem szakszerűen (másodlagos táppal) szerelt védelmi rendszerek máris egy fabatkát sem értek. Írom ezt azért, mert említetted a konnektorba dugható szirénás cuccot. Szóval ha olyan rendszer(ek)ben gondolkodsz - és az legyen riasztó, videó, bármi -  ami CSAK konnektorról megy, akkor azok pont akkor nem fognak működni, amikor a legjobban kellene nekik. A villanyóra reed jelzése után általában jön a bejárat nyitás, előtér PIR... stb.  ???
előzmény: lacam #1


Csináltam már ilyet..mármint aránylag bolond biztos rendszert....nem is volt riasztás csak akkor, ha én akartam.

Nem kellett más csak egy berelézett pir, aminek a másik oldalán volt egy androidos telefon (mint pager?!--ez a célszerkezet neve?) és egy megfelelő szoftver rá, ami az áram (telefon töltés :D ) kiesése esetén, már hívott is.... én meg mentem volna az épülethez.....

..ez még akkor volt, mikor üresen állt a ház, de tele volt építési anyaggal, nagygépekkel...stb.

Tehát természetesen én magam is kapásból az akkus megoldást választanám.
Mivel a villanyóra szekrény aránylag messze van a kaputól, így értékelhető  felvétel készíthető az illetőről addig is, míg az a villanyóránál p.csöl. (vagy nem..ha kapucnis/sisakos...)
Ezt a relés megoldást mindenképp megtartom (talán még a "pager"-emet is ...hisz tökéletesen teszi a dolgot.... fals riasztás csak egy esetleges áramkimaradás esetén van.

(extraköltség ...néha fel kell töltenem 2000ft-tal a tesco-s SIM-kártyámat...de utána egy évig ismét aktív)

Szerkesztés:

Ez a fenti "kókány" , de tökéletesen működő riasztó?!...személyi hívó csak egy féleképp játszható ki...de azt gondolom Ti is tudjátok.. (nem lőném le a poént, hisz ezt a fórumot sokan olvassák)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 09. - 16:29:32 írta lacam »

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Bocsánat, nem akarok ünneprontó lenni, de ha az "illeszthetőség" kérdése felmerül benned, akkor saját magad által sosem lesz készen a - pár hsz-el előtt magad említett - professzionális riasztórendszered.
Ha pedig az, hogy összelegózod ennek a professzionális riasztórendszernek az elemeit, nálad azt jelenti, hogy Te beszerzed és majd kerítesz egy szakit, aki felrakja és programozza, akkor az a létező legdrágább rendszer lesz. Ezt a megoldási lehetőséget már kiveséztük egy topicban.
Persze az is elképzelhető, hogy megszerzed a rendszer kiépítéséhez és programozásához szükséges szaktudást és minden okés lesz! Ez esetben elnézést kérek a károgásomért...  ;)
előzmény: lacam #13


Szia,

Nem vagy ünnep rontó, köszönöm a hozzászólásodat.

Az összelegózás az olvasatomban azt jelenti, hogy megnézem hogy mik a lehetőségeim...kiválaszatnám a legjobb rendszert (a Paradox központja tetszik...külsőleg -mert ugye ezt látja az ember naponta-) viszont a szerintetek macska szempontból legmegbízhatóbb PIR szenzor fogja eldönteni hogy melyik összeállítás a nyerő (aztán talán lehet hogy beleillik a rendszerbe az az LCD-s központ....azt' vagy igen, vagy nem. (de a válasz alapján úgytűnik igen :D )

Ha olyan egyszerű lenne bebiflázni a rendszer felépítéséhez szükséges infót, már megléptem volna...  :)

...sajnos még csak az elején járok az "Home security systems for dummies"-nak, de bármi lehet, pár év és tudni fogom hogy mi a fene az a tamper!  ;D

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Ja, a kicsit megpiszkált villanyóraszekrény ajtó arra enged következtetni, hogy nem teljesen hülyékkel van dolgod. Azaz, előfordult már olyan, hogy azzal kezdték a betörést, hogy áram le. Ezzel elérve azt, hogy a nem szakszerűen (másodlagos táppal) szerelt védelmi rendszerek máris egy fabatkát sem értek. Írom ezt azért, mert említetted a konnektorba dugható szirénás cuccot. Szóval ha olyan rendszer(ek)ben gondolkodsz - és az legyen riasztó, videó, bármi -  ami CSAK konnektorról megy, akkor azok pont akkor nem fognak működni, amikor a legjobban kellene nekik. A villanyóra reed jelzése után általában jön a bejárat nyitás, előtér PIR... stb.  ???
előzmény: lacam #1

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Bocsánat, nem akarok ünneprontó lenni, de ha az "illeszthetőség" kérdése felmerül benned, akkor saját magad által sosem lesz készen a - pár hsz-el előtt magad említett - professzionális riasztórendszered.
Ha pedig az, hogy összelegózod ennek a professzionális riasztórendszernek az elemeit, nálad azt jelenti, hogy Te beszerzed és majd kerítesz egy szakit, aki felrakja és programozza, akkor az a létező legdrágább rendszer lesz. Ezt a megoldási lehetőséget már kiveséztük egy topicban.
Persze az is elképzelhető, hogy megszerzed a rendszer kiépítéséhez és programozásához szükséges szaktudást és minden okés lesz! Ez esetben elnézést kérek a károgásomért...  ;)
előzmény: lacam #13

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Illeszthető.
előzmény: lacam #13

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Én már lassan 20 éve riasztózok, de a macskás helyiségeket mai napig nem szeretem.
Ha mégis kell védeni ilyen helyiséget CSAK DSC BV601. Személy szerint nekem minden egyéb,
ebben az árkategóriában található érzékelővel sok gondom volt.
A csilli villi kék LCD, egy nagyon jó kis kezelő, logikus felépítés, használható méret, megbízható működés, és még jó is néz ki.
Nézd meg a Magellán5050-es központot is (annak is van ugyanilyen LCD-je), mert abban van egy beépített normális rádió, és kezelik rádiós nyitásérzékelőket, távirányítót srb (max 20 méter). Kezelőt csak vezetékest szerelj.

üdv.
előzmény: lacam #11


Huhbasszus de szép! :)

Viszont majd' 40e forint...az már feszegeti a "nekem már nem éri meg" kategóriát :D

Kérdésem viszont az...lehet hogy "ez alap" kategória.... az emlegetett DSC BV601 illeszthető a másik [SP6000] köszponthoz? (ugye más gyártó....nemtom' mennyire lehet őket így keverni)

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Én már lassan 20 éve riasztózok, de a macskás helyiségeket mai napig nem szeretem.
Ha mégis kell védeni ilyen helyiséget CSAK DSC BV601. Személy szerint nekem minden egyéb,
ebben az árkategóriában található érzékelővel sok gondom volt.
A csilli villi kék LCD, egy nagyon jó kis kezelő, logikus felépítés, használható méret, megbízható működés, és még jó is néz ki.
Nézd meg a Magellán5050-es központot is (annak is van ugyanilyen LCD-je), mert abban van egy beépített normális rádió, és kezelik rádiós nyitásérzékelőket, távirányítót srb (max 20 méter). Kezelőt csak vezetékest szerelj.

üdv.
előzmény: lacam #11

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!