Szerző Téma: Legjobb ár/érték arányú kisállatbiztos infra?  (Megtekintve 6294 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
2. Igen kívül. Az ajtó/ablak keretben. Van olyan mágneses érzékelő ami nem, igaz az nem 300 ft.
előzmény: lacam #8


Az ár annyira nem is szempont..csak jó legyen.

Említettétek a jó infrás szenzort, ami 10e ft-os nagyságrend....rendben. Felőlem lehet ilyen is.... nem írtam hogy maradjunk a "gagyi" tartományban. 10-15 ezer 1 db kisállatbiztos szenzorért még ki is adnék. (de akkor ténlyeg 0.000001% legyen a fals riasztások száma - tudom, ez szinte lehetetlen!)

Azt elismerem, jelpill a lehető leggagyibb cuccok vannak fenn, mert abból legózok, ami épp otthon van. (szenzoros reflektor/ álkamera / miegymás) Nem az Isten hátamögött lakunk, (megyei jogú város 10km-en belül) de nemigen ismerek helyben jó szaküzletet, ezért próbálom összegyűjteni a lehetőségeket...hogy aztán majd egyszer összeálljon bennem a kép, hogy pontosan miből mennyit kell beszereznünk, hogy a lehetőségünkhoz mért legprofibb cuccokkal pakoljuk tele a házat.

2 szoba, egy közlekedő és egy konyha (a hátsó ajtó miatt) kell hogy védve legyen ...illetve hátrébb egy garázs meg a műhely.
Úgy gondoltam hogy 4 kisállatvédett PIR szenzor ( 2szoba, közlekedő /=ebédlő/  és a konyha) valamint 4 ajtónyitás érzékelő: első ajtó, hátsó (konyhai) ajtó....illetve a garázs és a műhely lennének bebiztosítva. Ablakkal televagyunk, nemtudom kellene-e azokkal külön foglalkozni, vagy elég, ha az infra rájuk lát.

Megpersze a csillivilli LCD kijelzős egység (Tetszik -ránézésre...hogy aztán mit tud, azt sajnos nem tudom- a Paradox kék háttérvilágítású rendszere. Az érdi riasztóbolt "Profi LCD szett" oldalán lévő SP6000)

Erősen nézelődök..keresem a lehetőségeimet.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 09. - 09:17:44 írta lacam »

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
PET PIR egy nagy kalap szerintem...
Magyarázza el már valaki, hogy mérték meg hogy egy 20-40kg-os állatra nem jelez be egy infra? Optikai súlymérés??? És mozgási sebesség? A távolság??? Irány? ...

Elképzelhetőnek tartod, hogy egy nagyobb felületen sugárzó test által kibocsátott hőmennyiség hatására az infra hamarabb jelez mint mondjuk egy negyedakkora test esetében? Ha igen, akkor ez alapot adhat szelektálásra.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
2. Igen kívül. Az ajtó/ablak keretben. Van olyan mágneses érzékelő ami nem, igaz az nem 300 ft.
előzmény: lacam #8

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Sziasztok
Köszönöm a válaszokat.
A macskák kihajítása nem járható út...két okból. Az első, ezek sosem voltak kint. 2.5perc alatt felakasztanák magukat a fára, a másik sokkal sokkal fontosabb ok: a nejem. Az utóbbi "ok" miatt kizárt.

2.5 méter a plafon, ezért elméletileg a 2 méter megvan...viszont van ebédlő asztal, van függöny. Így más a helyzet. Tehát a PETPIR helyett inkább valami más megoldást kéne kitalálni. Infra sorompó? Az kívül?  (amatőr kérdés, majd utána nézek) Hisz bent a párkányon a macsek azt csinál amit akar.
A mágneses nyitás érzékelő pont a működési elve miatt egy erős ritka földfém mágnessel átverhető...nemde?

Jelpill egy dummy cam van felaggatva a terasz fölé, jól látható helyen. ..addig míg ki nem épül valami komoly. Falun vagyunk, benn a központban. Közel a hivatal a körzeti megbízott (aki kérdésemre többször ránéz a házra) ezért gondoltam a szenzoros refire...mint hazakísérő fényre :-)

Kis LCD TVm van kiskamerám van, csak ki kell építenem. Párezer lenne a felvevő eszköz...
Nagyon kókány :-)

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
PET PIR egy nagy kalap szerintem...
Magyarázza el már valaki, hogy mérték meg hogy egy 20-40kg-os állatra nem jelez be egy infra? Optikai súlymérés??? És mozgási sebesség? A távolság??? Irány? ...
Kedvencem a DSC potis PIRje (LC...) (digitális???infra potival???)

Ha már védekeznél...

1. Csinálnék egy teljes körű héjvédelmet nyitásérzékelőkkel.(vagyonvédelmi szúnyogháló esetleg)

2. Mondjuk érdemes lenne bekorlátozni a macskák mozgását a lakásban.

3. A macskák által nem használt helységekbe mehet a normál infra.

4. A macskák által használt helységekbe Radar+infra kisállat védett lehetőleg. (10ezres katagória VG)

5. Átjelzés...(távfelügyelet)

A Lacy által említett polc problémára figyelni kell! Közelről még egy kisegér is elefánt még a radar+infrának is.

Ezek mondjuk nem a csináld magad és az ALDIs,OBIs....megoldások eszközei...

Ha nagyon ugrál "miért (nem vágod ki őket a kertbe amikor nem vagy otthon folytatnám szívem szerint) "

Kültéri védelem ezek után jöhet szerintem...Ha kivágtad a macskát az udvarra és nagyon ugrál akkor ez is bukta!!!

"2010 óta változott a felhozatal?" szerintem nem nagyon...Mondjuk pl a kedvenc Aritech radar frekvenciáját áttették 2,4Gről 5Gre.
Vannak rádiós kültéri infrák, radarok,sorompók...de nem olcsók. És téves riasztás mindig lesz ezekkel.

Fel kénem mérjed a lehetséges károk értékét és ennek egy részét rá kéne költeni profi biztonságtechnikára.
Gondolom sokunknak van olyan ügyfele akinek "ingyen van a riasztója, kamerája" pedig fizetett rendesen előtte. (nekünk :D )
"Szeretkezni és szűznek maradni nem megy egyszerre..."

Mozgásérzékelős lámpa csak a pancsereket zavarja meg, ha nincs mellette semmi más.
Hazakísérő fénynek jó...


Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Tetszenek ismerni a mondást?  Szeretkezni és szűznek maradni nem megy egyszerre...

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
na nee azért ennyire nem rossza helyzet
Ha valaki tudja biztosítani, hogy a macska-macskák nem kerülhetnek 2 méternél közelebb az infrához, akkor rendben fog működni azaz nem működni.
A gond akkor van ha épp egy szekrény vagy polc van a PIR alatt mellett és azon artistáskodik a macska.
Ha végképp nem megy akkor továbbra is a megoldás a 2 pir párhuzamosan a két szomszédos 90 fokban lévő falfelületen.

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Petes pirt csak akkor vegyél, ha garfildra súlyra hizlalod a macskákat, mert, ha beltérben ugrálnak vehetsz akármilyen pirt riasztást fog generálni a macsek, macskás esetben héjvédelem a megoldás azaz üvegtörés érzékelő + infrasorompó az ablakkeretbe (vehetsz már szinte minden méretben) + nyitásérzékelő, ezekkel stabil lesz a rendszered.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 08. - 19:34:10 írta r2d2 »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nehéz ilyenkor szakmabelinek megszólalnia...
Én előszöris sajnálom azt a pénzt amit az eddigi "kacatokra" kidobtál, inkább adtad volna egy telepítőnek, aki aztán felszereli a veled egyeztetett cuccokat.
Szóval azt odáig értem, hogy videót tennél kültérbe, logikus lépés. A kókány részét már nem annyira értem, lehet vagy 20-30eFt a különbség ha célhardvert teszel szemben ezzel a pendrive-os csodával. Ezzel a paranoiát megoldhatod.
Ha már macskáid vannak, akkor miért (nem vágod ki őket a kertbe amikor nem vagy otthon folytatnám szívem szerint) nem kültéri védelemben gondolkodsz. Ugyan az eszközök drágábbak, alapban nagyobb a téves jelzés valószínűsége és kisebb a valós jelzés biztonsága, de ez ugyanígy sérül beltéri PET-es infrák telepítésével (ha olcsó passzívot teszel, akkor zömmel 4kézláb bárki közlekedhet, ha drágábbat, akkor az már 10eFt-os kategória, ami tűrhetően jó lesz, de nem sokkal olcsóbb mint a kültéri és nem sokkal lesz jobb. Akkor legyen inkább hamarabb jelzésed és a jelzés valódiságát meg neten a kamera képpel ellenőrizheted. És persze ha értelmeset akarsz, akkor teszel beltéri védelmet is, mondjuk felület védelem formájában (nyitás/törés/légnyomás változás érzékelők, stb. és akkor viszont nem lesz beltéri téves jelzésed. Vagy ha már a nagytestű szörnyetegek (macskára gondolok) benn vannak, akkor korlátozd a mozgási terüket, mondjuk a kamrára. Na jó akkor legyen még a konyha. Ekkor tehetsz értelmes PIR érzékelőt a többi helyiségbe.
És akkor még nem is láttuk helyszínt....................
kb.
előzmény: lacam #2

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Néztem pár üzlet kínálatát, tele van különféle infrás érzékelőkkel...
Paradox
DSC
Bosch

...mindmind kisállatbiztosnak írja magát (természetesen az egyetlen ami valóban az :D) ...elúszok a kínálatban.

Néztem Paradox-ék Spectra rendszerét, a hozzá illesztett (ENVY) nv5-ös infráját.... A rendszer maga nagyon design-os, tetszik a kék és a magyar kezelő felület....

..csakép az nv5 valós képességei vannak előttem rejtve. (macsekok -elég nagytestűek!) valószínüleg okozzák majd a fals riasztást...vagy tényleg ennyire fejlett lehet a cucc?

Ezért is vagyok bizonytalan s tettem fel a kérdést, mert a 2010-es topic-ban nagyon kacifántos megoldásokat javasoltak ( egy helység merőleges falainak két oldalán, az érzékelőket párhuzamba kötve...) de kitduja, lehet hogy a technológia a bő 4 év alatt akkorát lépett előre, hogy bármely szenzor, amire rá van írva hogy PET tolerant, az jó lehet számomra?!

Csak kéne egy biztos PET PIR típus, aztán a központot aköré építem :D

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!