Szerző Téma: IVT-6020VF  (Megtekintve 16138 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető janagawa

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
Re:IVT-6020VF
#33 2011. Október 27. - 13:30:46
0
Most nézegettem, http://www.metroman.hu/index.php?oldala=menu.php&oldal=termek_reszlet.php&tazon=4118, ebből 2db kerül 6eFt plusz posta max 8eFt és boldogság van. Fényárban fog úszni a porta, de ha leírnád a te verziód ezzel a több érzékelős megoldással, akkor azt is elraktároznám.  ;D

Köszi!

előzmény: eXtra #32

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IVT-6020VF
#32 2011. Október 27. - 12:56:12
0
Amúgy ahogy adogatom össze az árakat jobban járok hogy ha veszek két szerelt mozgásérzékelős reflektort és még olcsóbban is jövök ki.  :D 
Igen. Ha 2 db 125 W-os mozgásérzékelős reflektort veszel, akkor megúsztad 5-6 eFt-ból az egészet...  8)
előzmény: janagawa #30

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IVT-6020VF
#31 2011. Október 27. - 12:52:01
+1
És mit csinál az az az érzékelő ami éppen nem kapcsol és megkapja szemből a fázist? Vagy próbáltad már ezt a típust ebben a formában?  (nem ilyen típust, de lőttem már el így, én is azt hittem először, hogy jó lesz :S)


előzmény: eXtra #28

Szerintem különböző fázisról tápláltad az eszközeidet, aztán amikor egyszerre két érzékelőnél is mozgás volt, akkor a 400 V-on zárlat keletkezett és elpukkant(ak) a relé(k). Amúgy a relék relézésével is zárlat keletkezne, ezért az nem megoldás...

Ha különböző fázisok kerülnek egymással szembe, akkor nyilván pukkanás lesz az eredmény, de ha az összes eszköz azonos fázison van, akkor semmi baj nem fog történni!

Néhány mozgásérzékelős fényvetőt szétszedtem már, de azt láttam bennük, hogy a többségüknél ugyanaz a panel van az 500 Wattosban és a 125 Wattosban is, ezért ha arra van szükség, hogy bármelyik érzékelő kapcsolja egyszerre az összes lámpát, akkor 4 db 125 W-os mozgásérzékelős fényvetőt minden gond nélkül párhuzamosan szoktam kötni. ;)
előzmény: bcslaci #29
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 27. - 12:57:45 írta eXtra »

Nem elérhető janagawa

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
Re:IVT-6020VF
#30 2011. Október 27. - 12:50:23
0
Nah én nem értek hozzá, de inkább rád hallgatok Laci. Amúgy ahogy adogatom össze az árakat jobban járok hogy ha veszek két szerelt mozgásérzékelős reflektort és még olcsóbban is jövök ki.  :D de nagyon hasznos volt az infó és el is mentettem mert még jól fog jönni.
Köszönöm!!!
előzmény: bcslaci #29

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:IVT-6020VF
#29 2011. Október 26. - 22:35:08
0
És mit csinál az az az érzékelő ami éppen nem kapcsol és megkapja szemből a fázist? Vagy próbáltad már ezt a típust ebben a formában?  (nem ilyen típust, de lőttem már el így, én is azt hittem először, hogy jó lesz :S)


előzmény: eXtra #28

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IVT-6020VF
#28 2011. Október 26. - 20:12:54
0
Ezeket viszont nem lehet összekötni, egy érzékelő egy lámpa vagy relé és utána a relé érzékelőit lehet párhuzamosítani.


előzmény: janagawa #20

Nem kell oda relé! Egy SN01B 1200 Wattot képes kapcsolni és ha összekötöd a SN01B-k piros L sorkapcsait, akkor egymástól függetlenül is bármelyik mozgásérzékelő kapcsolja az ÖSSZES lámpát. Egyébként ugyanezt a bekötést lehet alkalmazni a legtöbb mozgásérzékelős fényvetővel is, csak a teljesítményre kell ügyelni... ;)
előzmény: bcslaci #21

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:IVT-6020VF
#27 2011. Október 26. - 14:49:38
0
XBS FR.100.230 relé(kontaktor)1 záró érintkező 16A 230V ( http://mixvill.hu/1/products/407 )

REX SN01B KÜLTÉRI INFRA ÉRZÉKELŐ (http://mixvill.hu/1/products/1230 )

XBS 1MOD.C10A 30MA FI--relé+ kismegszakító (http://mixvill.hu/1/products/496 )

XBS MK4 4modulos kiselosztó ajtó nélküli IP20 (http://mixvill.hu/1/products/286 )

Én ezekkel építeném meg, de mivel itt 230V hálózati feszültségről van szó, a helyedben ezt egy villanyszerelőre bíznám, aki vállalja a felelősséget. A lelkesedés itt már kevés lehet (nincs baj, amíg nincs baj), a kivitelezésen életek is múlhatnak!

Egyébként a mozgásérzékelőkhöz 4x0,75 MT vagy MBCU kábelt húznék (3 eres is elég lenne, de az álmoskönyv szerint zöld sárgán nem vezetünk üzemszerűen delejt), a kábel másik végét a lakáselosztó táblán bekötném a relékbe és onnan vinném a lámpához a 3x1,5 MT vagy MBCU kábelt.
előzmény: janagawa #26

Nem elérhető janagawa

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
Re:IVT-6020VF
#26 2011. Október 26. - 08:38:03
0
Nah jolvan akkor!! ;D Akkor ezt valahogy megprószálom összehozni. Jobban szeretem csinálni mint amennyire értek hozzá egyenlőre de hát valahol el kell ezt is kezdeni. Azt megtudnád mondani hogy milyen relét kellene vennem?Vagy hogy hogyan induljak ki, hogyan mérik ezt?
előzmény: bcslaci #25

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:IVT-6020VF
#25 2011. Október 25. - 19:15:25
0
Nem jó felé indultál. Az érzékelőkhöz kell egy-egy relé, aminek a kontaktusai már PÁRHUZAMOSAN köthetőek, a lámpát a relék kontaktusaira kötve bármelyik érzékelő jelez (akár külön-külön is) világosság lesz (persze ha van delej dróton  :D )
előzmény: janagawa #24

Nem elérhető janagawa

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
Re:IVT-6020VF
#24 2011. Október 25. - 18:06:33
0
Ez a kis kép lenne amit kérdezek. Ahhoz hogy a két érzékelő egyszerre jelezzen ahhoz gondolom elég közel kell rakni egymáshoz hogy a hatósugarak egymásba érjenek mert ha nem akkor a rajta áthaladó emberkét nem fogja érzékelni. vagy is fogja csak nem kapcsol fel a lámpa.
előzmény: bcslaci #23

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!