Szerző Téma: Speed dome kérdések, tapasztalatok  (Megtekintve 4618 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#19 2014. November 05. - 18:12:04
0
Igazából ezt szerettem volna elkerülni.
Átküldték a kaposvári kamerákról készült híradó felvételt, azon is látszik, hogy rászerelték egy lemez szekrényre.
Holnap kikísérletezem én is, bár az enyém nem lemez szekrény hanem üvegszálas és vannak üreges pontok is rajta de nincs más megoldás.....

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#18 2014. November 05. - 17:30:12
0
Tegyél alá egy Gewis dobozt és abban kényelmesen belefér a csatlakozó.
előzmény: Janó #17

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#17 2014. November 05. - 16:44:01
0
Akkor egy kis témába vágó...... :D

Szerelt már valaki Techson 2 mpx-es IP kamerát?
A problémám a következő: ami a kamerán van kábelköteg az egy kicsit rövid. Sajnos a a súlya és látószög takarás miatt nem szerelhetem fel a szekrényre ami a villanyoszlopra kerül.
Alá szeretném felszerelni (optimális hely) de ha a kamera kar oldalán található kimeneti nyíláson vezetem keresztül akkor nem ér fel a doboz aljáig.
Van valakinek ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#16 2014. Augusztus 30. - 10:06:23
+2
lehet ezt a topicot át is kéne nevezni :) már rég nem a speed dom a téma :)

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#15 2014. Augusztus 30. - 10:00:59
0
nem speed dom de a témába vág:

Megkeresett valaki hogy csináljunk egy beléptetőt (egyetemi tanszék )
közbeszerzésen kaptak egy elég horror ajánlatot a rendszerre így azt gondolták, körbe járják a dolgot.
Így végül is mi is képbe kerültünk.
Kaptak ajánlatot tőlünk is, amit meg is rendeltek.
Nagyjából az derült ki, hogy a mi ajánlatunk kb kicsit volt csak több mint a fele annak az összegnek, amit a másik közbeszerzős ajánlatnál önrésznek ki kellett volna fizetniük (10%) a többi valami támogatós eu-s a fene tudja milyen lett volna.
Csak példaértékkel hogy mért olyan rohadt drága minden.
Egy sima olvasó abban az ajánlatban lehet saccolni, hogy mért került 100e ft-ba amit bárhol 4-10e között meg lehet venni?

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#14 2014. Augusztus 30. - 09:52:29
0
Hmmm ... 25% ... visszatekintve az elmúlt kb. 20 évre, valszeg igazad van.
Azaz statisztikai alapon 3x kell bemenni a zsákutcába, és utána 1x talán összejön. 

Régen még jó bulinak tartottam, sőt kicsit büszke is voltam magunkra, ha egy "igen nagy cég"  megkeresett bennünket azzal, h 3 hónap múlva meg fognak nyerni valamit, de addig ezt + ezt a részét "meg kéne csinálni" mert olyat ők még nem csináltak ...

De ma már intoleráns vagyok ezekre ... lehet öregszem ... :)


előzmény: vg #13

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#13 2014. Augusztus 29. - 18:38:13
0
Szerintem 25%-ban nem irányítottak a közbeszek....
előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#12 2014. Augusztus 29. - 12:18:55
0
 :D  ja királyfi....

No épp nemrég jött levél, hétfőn műszaki egyeztetés. Ez is valami.
Itt épp konkrétan tudom, hogy megnyerték a pénzt, de akkor miért nem mondják, hogy csak ellen árajánlat kell és nem görcsölne vele annyit az emberfia.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#11 2014. Augusztus 29. - 09:53:31
0
Hány éves vagy királyfi ... kérdi a vén banya a királyfit, miután meghágatta magát vele, azzal az ígérettel, h aktus után majd királylánnyá változik ...

Néha csörög a telefon ... hivatalos szervek hívnak pl. adjak árajánlatot 30 ezer db(!) GSM-es .......... -ra. Mondom adok árajánlatot, ha vesznek 1 db, azaz LEGALÁBB 1 db nyomorult készüléket, h megnézzék megfelel-e nekik ...  Persze nem vesznek (nincs rá keret, de majd 30e db-ra persze hogy lesz ...), így számomra kamu az egész, szórakoznak vagy csak egy árajánlat kell nekik ...
 
Dolgozzon ezeknek ingyé' az, akinek  az anyja személyi száma 1-gyel kezdődik !!!
előzmény: Janó #10

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Speed dome kérdések, tapasztalatok
#10 2014. Augusztus 29. - 09:36:47
0
Nem is tudom.....
Írtam nekik vissza, hogy azért jó lenne egy műszaki egyeztetés, mert kicsit "lehetetlen" dolgokat kértek és szeretnék beszélni a műszaki "szakértővel" akit bevontak a kiíráshoz, de az volt a válasz, hogy majd csak a pályázati határidő után lehet. Mi van???????

Nem titok, ez egy Önkormányzati BM-s pályázat, 170 Önkormányzat nyert. Ráadásul még a nyáron Ők kerestek meg, adtam is árajánlatot a térfigyelő rendszerük fejlesztésére ami "tetszett" is nekik.
Most meg felturbózták az egészet mindenféle extra kívánsággal amit persze meg kellene nézni, beszélni.

Ja és egy érdekesség....anno megépítettem az első rendszeremet (31 IP kamera) 10M-ból, ők kétszeri nekifutásból építettek (7+10 analóg kamera) 53M-ból. Nem mondom van kontraszt rendesen.

Próbáljon valaki gólt lőni így....

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!