Szerző Téma: Kamera zár- és rekeszidő beállítás  (Megtekintve 2148 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
0
Legmagasabbra, tehát 1/legkisebb számra?
Sajnos esténként nem tudok a kamerákhoz bemenni... - Nyilván nem teljesen ugyanaz, de erre ott az ND lencse.
előzmény: Janó #5

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
0
Bocsi a késői reagálásért..... :)

A rekeszidőt állítsam a legmagasabbra..... vagy is azzal próbálkozzak.
Egy kameránál kipróbáltam és tényleg jó lett, de kell még hangolgatni.
Sajnos esténként nem tudok a kamerákhoz bemenni.....talán egy hónap múlva lesz egy kis időm és előbb is fog sötétedni. :)

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
0
Mit mondott a forgalmazó?
előzmény: Janó #3

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
0
Ok, kipróbálom ezt a metodikát is.
Ma kaptam infót a forgalmazótól is. Sajnos a neten átfogó anyagot nem találtam, inkább csak a fotósoknak írt leírásokból tudtam morzsákat felcsipegetni.
Kénytelen vagyok egy estémet erre rászánni....

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
0
Bár nem hiszem, hogy ez lenne a probléma, de:
Minél rövidebb a mintavételezési idő, annál gyorsabb mozgást képes pontosan megjeleníteni, de annál kisebb lesz az érzékenysége, annál több fényre van szükség. Az egymást követő szabványos értékek mindig felezik a felhalmozott töltésmennyiséget (1/50; 1/125; 1/250; 1/500; 1/1000; 1/2000; 1/4000 (1/125mp = 8ms ideig gyűjti a töltéseket). Tehát úgy állítsd be, hogy keresd meg a legkisebb értéket ahol még sötétben megfelelően látható minden. Ha van AS/EI és be is van kapcsolva és lehet változtatni a tartományán akkor logikusan legkisebbnek azt add meg ahol holdfény nélkül az IR LEDektől legtávolabbi pont is látható, legmagasabbnak pedig ahol a mozgások még elfogadhatóan darabosak.
előzmény: Janó #1

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Kamera zár- és rekeszidő beállítás
#1 2014. Október 06. - 20:40:35
0
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni IP kamera éjszakai finomhangolásához.
1-2 kamerán frissítettem firmware-t és az éjszakai képek borzalmasak lettek.
A beépített infra nem eléggé kielégítő és egyenlőre külső infra fényvetőt mellőznénk, és nem szeretném "agyament" módon állítgatni a paramétereket.

Tudtok esetleg valami okosságot ahol valami írásos anyagra lelnék a zársebesség-rekeszidő párosítással kapcsolatban? Persze google-t nézegettem (és folyamatosan még nézem is) de még nem találtam olyan írást ami kapásból segítene.




 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!