Szerző Téma: DSC 5020 gondok.  (Megtekintve 11144 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:DSC 5020 gondok.
#26 2013. Augusztus 21. - 16:37:01
+2
Ez a központ nem csak Téged szívat, hanem Te is minket!  ::fejel::

Nem elérhető DodyG

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:DSC 5020 gondok.
#25 2013. Augusztus 21. - 12:07:20
0
NEM konkrét, de azt hiszem baromi fontos kérdés, bár ez nem magával a központtal, hanem a

"Communicator Telephone Numbers [301]...[303]"

dolgaival kapcsolatos /lehet, ez is a központban van?? Merth a központ programozói lapján van.../.

 A kérdés annyi, h jó-e a telefonos értesítéshez az, ha itt MINDEN!!!!!!!! kizárólag "FFFFFFFF" jelű??
NEm lehet, h ezért nem kapnak sem SMS-t, sem hívást a telós cuccról??
/NE kérdezzétek, milyen telefonos átjelzőjük van, mert erre nem készültem fel... :) /

előzmény: DodyG #24

Nem elérhető DodyG

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:DSC 5020 gondok.
#24 2013. Augusztus 21. - 11:54:54
0
konkrét kérdés:

141 PC5010 PGM 1 Attributes
Output Par1 Par2 True
PGM01  Yes   No   Yes
(01) Burglary and Fire Bell Output
Note: PGM definition are displayed in this section for informational purposes only and are not communicated

lehet, h itt IS!!! át kellene lőni a Par2-t /megnétztem, Partition 2-t jelöl/ "Yes"-re??
/azért "IS", mert az összes többi pgm-en Yes van beállítva... /
már csak ha tényleg annyi, h a 2-es partición lévő cuccok nem riasztanak be...

Dody
 :)

előzmény: DodyG #23

Nem elérhető DodyG

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:DSC 5020 gondok.
#23 2013. Augusztus 20. - 23:15:56
0
Megint én, és megint nincs konkrét kérdésem sajna, egy az egyben bajom van... :)

 Tehát a helyzet:
meg van oldva 2 particióval, a Tulaj kérte.
a particiók engedélyezve vannak.
a kezelők hozzá vannak rendelve a particiókhoz.
az eszközök ELVILEG működnek, mivel a kezelő jelzi, h valami működött, amikor az eszközök előtt mozogtunk.
az eszközök /ELVILEG MIND/ vissza lett alakítva /eddig csak 1/3-a volt működőképes, a többi  00-ásnak volt programozva... :) /.

 A jelenség:
a particiók beélesednek.
amikor a 2. particióval riasztunk, akk egyik eszköz sem riaszt, pedig érzékeli a dolgokat,
amikor az 1. particióval riasztunk, akkor sem riaszt a 2. particióra pakolt eszköz.

 Lehet, h csak valami banális dolgot nem csináltam meg, és ha igen, akk bocs érte, de az a helyzet, h szept 2.-án megint megyek, de most itthon van a PC, a progival, és megpróbálom majd vhogy elvi síkon megoldani, csak azt nem értem, h ha a zónák jól működnek, akk miért nincs riasztás?? :O

 ÉS bocs, ha lehet, akk valaki olyantól kérnék segítséget, akinél szintén fut a DLS 2002 progi, és látja majd, ami a bajom, mert a ma kapott tényleg korrekt és hatttalmas segítség is kevés lesz, ha nem tudjuk összevetni a dolgokat...

 Mert azon gondolkodom, h valami állítást kéne lehet eszközölni a dolgokon, mivel ezer millió olyan lehetőség van, amihez hozzá sem nyúltam, és lehet, h vagy az illető skacok állították el ezt is, vagy amikor particionálom, akk a gyári beállítás ilyen "jó"... :)

 Előre is köszi ismétcsak bármiféle segítséget, és utólag is köszi szintén a segítségeket:

Dody
:)))

előzmény: DodyG #22

Nem elérhető DodyG

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:DSC 5020 gondok.
#22 2013. Augusztus 20. - 12:48:54
0
valahol megvolt asszem konkrétabban is a kérdés.. :)

közben kitaláltam a kód: a mesterkód volt... :)
a telepitői kód, a mesterkód is megvan /nincs is másik, csak a mester... :) /

 a rendszer kb műxik, tehát az érzékelők ha jól néztem, azonosak a beírtakkal végre... :)
konkrétan sajna nem tok kérdezni, mert ez egy másik gép, messzebb a programozóstól, és mire ideérek, elfelejtem... :D

BOCS!! :)

 Szal azért a kérdésem konkrétan és full:

MIT állítsak a héjvédelmen, vagy mire programozzam, és mit-mire a "normálon"?
nekem ui jó lenne a 2 particiós dolog, és azt kb negyed óra múlva ki is próbálom, csak ott meg az a kérdésem, h a könyvben volt valami a bill-k hozzárendeléséről.

Na, AZT konkrétan nem vágom, h mi van, ha csak beütöm az 1 particiós kódot, akk mondjuk teljes riasztás van, vagyis amikor elmennek.
a másik kódot beütöm, csak éjjeles riasztás van.

 Mert a könyvben pl kiválasztom, nyomvatartom, stb... :)

és még egy kérdés:
ha LCD-s kijelzőm van, miért úgy kell programozni, mint a LED-esen?? :O

előzmény: Komi #18

Nem elérhető DodyG

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:DSC 5020 gondok.
#21 2013. Augusztus 20. - 12:41:07
0
:)
van pár... :)
köszi a segítséget ismétcsak! :)
na, szal a helyzet, h lassan alakul a dolog, de eddig minden ment, mert
- annó riasztó /meg beléptető, kamera, tűzjelző és pc-hálózatszerelőklént dolgoztam... :D /
- villanyszerelő vagyok /meg egy csomó más is, pl rendszergazda, rb ber szer és karb, meg még vill mérő-felülvizsgáló, ktgvetéskészítő, ISO 9001 balső auditor... :D
/soroljam tovább?? :) /

 Szal nem háborogtam, csak gondoltam, valaki gyorsan rákérdez, h mi a baj, mit nem tudom, és ha konkrét kérdés van, tok konkrétan válaSZOLNI, DE MIVEL JELENLEG /bocs:) / már csak a programozással volt gondom, ezért ELŐRE szerettem volna felkészülni, h ne itt kelljen próbálkozni.

 a könyveket /kb mindent, amit le lehetett tölteni/ elolvastam, szal kb tényleg csak a programozási rész az, amiben segítség kell /talán már nem, de nem akarom elkajabálni... :D /

 am meg belátom, h nem sokan járnak ide lévén hosszú 7vége és jó idő...:)
Csak már eleve úgy indult, h a reggelésnél feltették a kérdést, h ha gond van, segítenek, emil vagy belső üzi egyből ment, ennek kb 2 hónapja... :)

 mindenesetre köszi mégegyszer, és bocs, ha az előbb szűken válaszoltam, de akkor mobilos voltam, és perceken belül megint az leszek. :)

KÉRDÉS, akk konkrétan:
MIÉRT nem jó a 2 partició?
HOGY és MIT programozzak máshogy, ha az nem jó?
Már nagyjából alakul, le is töltöttem megint a dolgokat, mot írom át a zónákat. :)

 Sztem esteflé majd otthonról írom a többit, mert ma már csak olvasni jövök, max kérdésre tok válaszolni, röviden csak... :)

Bocs, megint és ismétcsak köszi, szesztok, további legjobbféléket:

Dody
:)
előzmény: Komi #20

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:DSC 5020 gondok.
#20 2013. Augusztus 20. - 12:26:23
0

Ebben az esetben javaslom nyiss egy blogot valahol...  :D


:-)  sok a duma, mert sajna ilyen kis szűxavu, csendes gyerek vagyok. :-)  A riasztó meg... hamarosan alakul, szál lehet, mégiscsak nekem kell... :-) 
előzmény: Nagy P #17


Nem elérhető DodyG

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:DSC 5020 gondok.
#19 2013. Augusztus 20. - 12:21:00
0
:-)  sok a duma, mert sajna ilyen kis szűxavu, csendes gyerek vagyok. :-)  A riasztó meg... hamarosan alakul, szál lehet, mégiscsak nekem kell... :-) 
előzmény: Nagy P #17

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:DSC 5020 gondok.
#18 2013. Augusztus 20. - 12:16:12
0
Először is, sok sikert! ....

Leírom, én hogyan állnék neki egy nem működő vagy nem megfelelően működő ismeretlen riasztónak.
Fel kell deríteni, és dokumentálni a zónákat, meg kell nézni, mi az, ami megfelelően bejelez a központba.
Ennek egyik lehetséges módszere (természetesen egy valamikor már működő, csak időközben valaki valamit elbarmolt riasztóról van szó!), hogy szépen mindenki elhagyja a védett helyiségeket, és minden védett nyílászárót becsuksz.
Amennyiben így a központ nem hoz nyitott, vagy hibás zónát, el lehet kezdeni szépen egyesével bejeleztetni az érzékelőket.
Ha nincs nyugalomban minden zóna, el kell kezdeni keresni, hol a hiba, pld. le lehet a központnál zárni a zónát, így kiderül, a központ bemenete ok e., és lehet (a kikötött) zónavezetéken méregetni ellenállást (esetleg feszültségre is megnézni, nincs e valami zárlat valahol a tápfesz és a zónavezeték között, de szigorúan a zónának mindkét vezetékét kikötve (zóna és közös)).
A központból kikötött zónavezetékek és a megfelelő (mérni, találgatni melyik lehet az) érzékelőnél levő vége között kimérni a vezetékeket. Az érzékelőben megmérni az ellenállást, külön helyi tápfeszt adva, külön helyi kis vezetékdarabbal mérni, az érzékelő megfelelőségét.

Ezek sajnos mind feltételezik, hogy valamennyire tisztában vagy a riasztók működésével, a zóna kötési módszerekkel (RTFM! (olvasd el a telepítői könyvet..)), illetve némi villamos jártasság sem árt (ellenállás, feszültság, soros, párhuzamos kapcsolás fogalma)

Akkor most térjünk rá a kérdésedre, kérésedre.
Tényleg azt gondolod, hogy valaki tud segíteni egy ilyen általánosan megfogalmazott kérést, kérdést, hogy hogyan csináljam meg, mit kell beállítani???

Nem az a kérdés, mennyire segítőkészek az emberek, hanem az, hogy Te magad mennyire veszed a fáradtságot, és értelmesen, összefüggően próbálsz segítséget kérni, megfelelően körülírt problémára.
Pld, hogyan kell beállítani az éjszakai élesítést egy tetszőleges zónára, vagy miként lehet megváltoztani a telepítői kódot, ha a jelenleginek birtokában vagyunk. Vagy hogyan lehet 'alapra' tenni (reszetelni) a központot, ha nincs megfelelő hozzáférésed.

Bár megértem, hogy ha nehéz, és munka után semmi kedved ezzel vacakolni, de ha mindenképp neked kell megoldanod a feladatot, és itt segítséget szeretnél kapni, akkor szerintem (bár nem vagyok régóta tag itt, de azt gondolom, ez nem csak erre a fórumra igaz) próbálj meg összeszedettebben, értelmeset kérdezni.

ui, tényleg csak jó tanácsként...


előzmény: DodyG #16

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:DSC 5020 gondok.
#17 2013. Augusztus 20. - 11:19:28
0
Kicsit sok ez a rizsa,biztos,hogy neked kéne ezt a riasztót babrálni?
(BOCSÁNAT A SZARKASZTIKUS MEGNYÍLVÁNULÁSÉRT)
előzmény: DodyG #16

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!