Szerző Téma: Paradox Magellan  (Megtekintve 33413 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető kendre

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 27
Re:Paradox Magellan
#66 2014. Szeptember 22. - 11:23:00
0
Hát ezaz! A trafónak jóval magasabb a kimenője!, 16,5 helyett 20,2 VAC!!!
Kérdés, hogy kinyírta-e a központot? Működik, de semmi nem azzal az értékkel, mint aminek lennie kell.

Tökmindegy miről indítom a cuccot, aksi hibát ír ki.

Nameg adódik itt egy újabb dilemma: Most akkor legjobb lenne új központhoz új tápot is venni? Vagy lehet menne egy jó táppal ez is? ( tápegységem az nincs most itthon még egy...)
előzmény: SLC #65

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Paradox Magellan
#65 2014. Szeptember 22. - 11:18:50
0
1. Ne akkuról, hanem AC-ról indítsd és utánna Akku
2. Biztos, hogy jó a trafód? Makrainál volt néhány jólelkű dolgozó akik kibaszásból szar trafókat gyártottak aminek magasabb volt a fesz szintjemint a ráírt
előzmény: kendre #59

Nem elérhető kendre

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 27
Re:Paradox Magellan
#64 2014. Szeptember 22. - 11:05:10
0
Ööööö, ezt nem is értem. 10,3-at ad le a központ az aux kimeneten. Aksival, aksi nélkül, fogyasztóval, fogyasztó nélkül. Mindig.

Az akkuban (van itthon kettő is) 12,84 V van, stabilan. Ja, még az előzőhöz, az akku töltő kimeneten 5 voltot ad le, bár ez nem tudom mennyire számít terheletlenül, tehát ha nincs rajta akku. Szerintem akkor is meg kéne legyen a rendes töltő áram illetve töltő feszültség.

A táp tetején a leírás szerint 16,5 voltos, szóval jónak kéne lennie. De stabil 20,2-t ad le.

Áram alatt a cucc működik, a winload 16 voltot ír bemenő fesznek. Hálózati áram nélkül egy mukk nincs, még a ledek sem villannak fel.
előzmény: vlezlee #63

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox Magellan
#63 2014. Szeptember 22. - 10:32:44
0
10,3V-os AUX-nál ne is várd, hogy "észrevegye" az akkut. A trafót szedd le róla és próbáld meg egy 16V-ossal, talán még nem pukkant el a központ tápja.

Ui: Nézd meg a trafó adatlapját, mert 20V-osakat is lehet kapni,de az Neked nem jó!
előzmény: kendre #62

Nem elérhető kendre

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 27
Re:Paradox Magellan
#62 2014. Szeptember 22. - 09:48:34
0
A műszer is nagyjából új, elég drága is volt épp ezért mai napig bubis fóliában tartom, szóval feltehetően jó.

Biztosan 20,2 VAC mind terhelve, mind terheletlenül. Bár ez elég érdekes megfogalmazás, mert nincs akku töltés, az az egy-két infra ami meg most teszt céljából rajta van és az egy szem kezelő, nem nagy áramfelvételt ad. Az akku töltés már terhelés lenne, de mivel nem is látja a központ az akkut, ezért ez a lehetőség kilőve.
előzmény: vlezlee #60

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox Magellan
#61 2014. Szeptember 22. - 09:18:06
0
Csak úgy a partszéléről ... nekem gyanúsan magas a trafó sec. feszültsége.

Nem írtad, h a trafó-sec. feszültsége terhelten v üresjáratban 20.2Vac, felteszem terhelten.
A Makrai trafók dropja mindig is elég magas volt, azaz nagy a különbség az üresjárási és a terhelt kimenőfesz közöt. Ha terhelten mérted, akkor az üresjárási fesz. jóval 20Vac felett, ami alsó hangon is több, mint 30Vdc lesz a fesz.stab bemenetén, amely már elég magas lehet ahhoz, h kinyírja egyes központok alacsonyabb bemenő fesz.re méretezett fesz.stabilizátorát.

Lehet ott is ez történt, erre utalhat az, h aux-on csak 10,3V-ot lehet mérni ...
Vedd le a központot, és terheld le a trafót 2 db sorbakötött 12V-os autó reflektor izzóval.
Az megmutatja, h jó-e a trafó. Ha igen, akkor a kp. stab.ja a hunyó.


előzmény: kendre #59

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox Magellan
#60 2014. Szeptember 22. - 09:17:53
0
Trafóról 17-18V-nak szabadna max lejönni terheletlenül, biztos, hogy 20V?
Az akku 12,8V-ja kevés, 13,8-14,4 közöttinek kellene lennie, Az aux-nak szintén 13,8 környékén. Biztos jó a műszered?
előzmény: kendre #59

Nem elérhető kendre

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 27
Re:Paradox Magellan
#59 2014. Szeptember 22. - 08:11:32
0
Adott egy Makrai trafó és egy MG5050 központ. Mindkettő új, de a központ vagy 3 éve a dobozában pihen.
Első beindításnál nem csinált semmit aksiról. Utána rátettem a hálózati áramot, beindult ment is minden, de nem látja az akkut és értelem szerűen nem is megy akkuról. Az akku új, fix 12,8 volt van benne.
A következő értékeket mértem:
Trafó sec.: 20,2 V
Központ aux kimenet 10,3 V
Ha leveszem hálózatról a rendszer kikapcsol, megszűnik létezni.
Kérdésem:
Meghalt-e ez a központ?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradox Magellan
#58 2014. Március 12. - 21:58:50
0
Szia! Ezt a hibajelenséget hallottam már másoktól is, de megoldást ők sem találtak rá... Ha sikerülne rájönnöd, hogy lehet orvosolni ezt a hibát, szerintem többen is imába foglalnák a neved! :)
előzmény: syn7h37ic #57

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Paradox Magellan
#57 2014. Március 12. - 21:31:14
0
Sziasztok. Miért van az, hogy adott egy MG5050 két db K37 rádiós kezelővel, és az egyik rendszeresen eltűnik a rendszerből. Már át lett helyezve a központ, a kezelők is fel lettek cserélve, a távolabbi tökéletesen megy, a közelebbi kb. havonta egyszer eltűnik. Mintha fel sem lenne programozva. miután újra felütöm az azonosítót, azonnal újra jó. Ugyanezen a rendszeren van még 7db rádiós mozgás is, illetve egy rádiós sziréna, de ezek mindegyike, és az elsődleges kezelő is tökéletesen működik, kiváló térerővel. Csak az a nyamvadt második taszt szopat... >:(

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!