Szerző Téma: Babyware  (Megtekintve 46494 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Babyware
#26 2013. November 07. - 10:57:55
0
Ki mondta, hogy azzal csinálom?  ::)
 
előzmény: bcslaci #23


Nekem úgy tűnik, hogy ezt TE írtad:  ;)
SP4000 meg anniyra primitív, hogy kezelőről 2 perc alatt minden be van állítva.

előzmény: SLC #25

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Babyware
#25 2013. November 07. - 08:06:40
0
Ki mondta, hogy azzal csinálom?  ::)
 
előzmény: bcslaci #23

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#24 2013. November 06. - 20:57:57
+1
És úgy néz ki megvan a megoldás a problémára:
http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

Le kell tölteni a 307USB adapterhez a legújabb FTDI drivert, mert a forgalmazók (trióda, power) oldalán nagyon régi van fennt, ezzel egyelőre jó, bár ma csak egy EVO192-vel tudtam tesztelni, azzal hibátlan.
SP4000-re leszek kíváncsi, az szokott lenni a leginstabilabb.

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Babyware
#23 2013. November 06. - 19:10:58
+1
Ja, csak LED-es kezelőről nem lehet pédául PCS250-t GPRS kapcsolatra programozni, legalábbis nekem még nem sikerült
előzmény: SLC #22

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Babyware
#22 2013. November 06. - 08:33:50
+1
Másnak sem menik sajnos, pedig tényleg ezt preferálja a paradox.
A "kínlóddal" azért lehet dolgozni. SP4000 meg anniyra primitív, hogy kezelőről 2 perc alatt minden be van állítva.
 

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#21 2013. November 05. - 22:11:07
0
Mivel paradox szerint ez a jövő és minden panelt tud kezelni, próbálom megszokni, de eddig csak arra jó, hogy bétatesztet végezzek és winloaddal ellenőrizzem/javítsam amit elrontott.
Ráadásként SP4000-et szinte nem is programozok vele, mert azzal a leginstabilabb :/

Úgy látszik akármennyire is szeretnék vadászni, mégsem amiatt járok az erdőbe :D
előzmény: Lacy #20

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Babyware
#20 2013. November 05. - 21:13:24
0
tudod van az a vicc a vadásszal és a medvével :)

amúgy egy evo-hoz mi a péknek a babyware? mikor ott a winload és az legalább működ
előzmény: vlezlee #19

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#19 2013. November 05. - 21:11:35
0
Üdv kollégák,

Windows 8.1 upgrade után ismét használhatatlan szintű lett a babyware-em :(
EVO192 panelnél: csatlakozás megy, de ha valami miatt timeoutol a kommunikáció akkor az adott memóriacímen levő adatot nem küldi a központ felé, a programban pedig kommunikáltnak jelzi, javítás refresh gombbal nem lehetséges
SP4000 4.80: csatlakozás ment, a read gombra kattintva a csatolt 3 képen levő hibaüzenetek tömkelege, gyakorlatilag használhatatlan.
In-field-el az SP4000-et frissítve 5.14-re már egy fokkal jobbnak tűnik a kommunikáció, de még mindig használhatatlan, érdekes módon az in-field tökéletesen működik.

Más is szív ennyit babyware-el vagy csak én? Számomra ez így konkrétan használhatatlan, ha így halad a paradox még a végén én is satel hívő leszek.
előzmény: vlezlee #18

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#18 2013. Június 12. - 22:23:19
0
Nos új tapasztalatokkal bővültem Paradox vs Windows8 64bit párossal kapcsolatosan, gondoltam megosztom Veletek, hogy más ne szívjon (nekem a hyperv támogatás miatt muszáj volt win8-ra váltanom):

307USB adapternek feltett egy saját drivert a windows, elviekben ezzel is működőképesek a programok, de nekem a trióda honlapján levő windows 7-es drivert kellett ráerőltetnem, azzal tökéletes.

WinLoad 5.60: Pár adatbázisra utaló hibaüzenettől eltekintve SP5500-al működött, 5.70-re frissítés után hibaüzenet nincs.

BabyWare 2.0.31: Program elindult, de SP5500-al kommunikálva random hibák folyamatosan. Elvileg csak kiolvastam a központ programját, töröltem a felh. kódokat, de az új kód beírásánál a send gombra nyomva a programból eltűntek a kódok, olyan volt az egész, mintha nem is akartam volna semmit feltölteni a központba.
Triódás egyeztetés és fél napos hibakeresés után feltettem a 2.2.11 (Béta) Babyware-t, ezzel ma 2db SP4000-et fel tudtam programozni hibátlanul, stabilnak mondható a cucc.

Ui: Sajnos a jól bevált PL2303-as chipsetes usb->rs232 átalakítóm drivere nem kompatibilis win8-al, így attól meg kellett válnom, jó hír viszont, hogy a dsc központokhoz ajánlott moxa (elvileg ipari kivitel, nem olcsó, cserébe piszok jó) átalakító problémamentesen üzemel. Sajnos riasztóközponttal még nem tudtam tesztelni,d e cisco konzolkábellel működik :)

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#17 2013. Május 13. - 23:02:50
0
Gépet frissen bootold be (ne standby-ból, ne hibernálásból keltsd), központtól táp el, táp vissza, így az esetek 90%-ában elindul a kommunikácó, ha nem akkor valószínűleg kifogtál egy hibás sp4000 panelt :/

Ui: inkább TM50-et használj, úgy tudom kicsit erősebb a hardvere, emiatt gyorsabb a működése is (én nem próbáltam, triódánál mondták).
előzmény: lcseh #16

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!