Szerző Téma: Füstérzékelő riasztó rendszerben  (Megtekintve 16320 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#75 2016. Február 27. - 14:41:36
0
http://promatt.victorinet.hu/index.php?id=14&s=21&ti=1 ők forgalmazzák azokat az eszközöket amiket Wineman kolléga javasolt
előzmény: bolyt #74

Nem elérhető bolyt

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#74 2016. Február 25. - 15:33:59
0
2,5 m magas.
előzmény: Wineman #73

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#73 2016. Február 25. - 15:21:44
0
Én a System Sensor 5351e-t szereltem, nekem bejött. Ez hősebesség+fix hő érzékelő, de az ECO sorozat érzékelői is jók. Milyen magas a műhely? 6m fölé nem rakunk hőérzékelőt!
előzmény: bolyt #72

Nem elérhető bolyt

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#72 2016. Február 25. - 12:20:11
0
Milyet? Típus?
előzmény: handras #71

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#71 2016. Február 25. - 11:27:24
0
Mivel füst (diesel autók) és láng (heggesztő) is előfordulhat üzemszerűen ilyen helyen, talán fix hő értékezőt raknék.
előzmény: bolyt #70

Nem elérhető bolyt

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#70 2016. Február 25. - 11:01:05
0
Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni. Egy autószerelő műhelybe kellene a riasztóba bekötni 3db füstérzékelőt.
Milyen típust javasoltok ami ebben a környezetben jól működik.
Köszi

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#69 2014. Február 08. - 20:36:45
0
Bocsánat de én nem írtam hogy a Power lesz  a jogutódom .Szerinted ezt írtam ?
A Power-nek nem kell az eleve meglévő szervízgaranciáját átvállania mástól mivel nem is ruházta át .
Mint írtam erre lenne a garancia átvállalás de ez egy másik dolog .

Az általad idézett jogszabályi helyben amennyiben el is olvasod amit leírtál az van hogy a fogyasztó közvetlenül  is intézheti  a javítási  igényét a javító szolgálatnál .Ezt írtad vagy rosszul értelmezem ?
Nem irtad hogy milyen feltétel meg léte szükséges ehhez .Ezek szerint ha úgy dönt vagy csak kirándulni szeretne stb
Na most ez alapján Józsi bácsi felül a buszra hóna alatt pld DVR-el vagy leszedi a falról a kezelőt mert halkan csipog és nem hallja és elmegy Power-ékhez .Szerinted mi történik ?Józsi bácsi mivel bizonyítja hogy nem lopta az eszközt ? Esetleg viszi magával a Power -es számláját ?
Az nincs mert azt nem ő kapta .Akkor mivel tudja bizonyítani hogy jogos az igénye ?

Köszönöm segítségedet a megoldásban .


előzmény: bcslaci #68

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#68 2014. Február 08. - 20:21:34
0
Ha te megszűnsz a Power a jogutódod lesz? Nem hiszem.
"amikor a megszűnt cégnek van jogutódja, amely a korábbi igényeket átvállalja."



előzmény: papppapa #67

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#67 2014. Február 08. - 20:06:22
0
Igen ez szuper de biztos olvastad az egyik beíró végfelhasználó panaszát hogy Power -ék elhajtották egy DVr-el kapcsolatban mert nem telepítő ....Akkor most ez hogy van ?
Szóval szerinted ha én megszűnök vagy a végfelhasználó fogyasztó úgydönt és megjelenik Power-éknél akkor nem küldik el ?
Erre kiváncsi lennék .Ja és persze azt a számlát viszi amit ő kapott tőlem vagy mástól ha kapott egyáltalán
Szerinted szóba állnának vele ?
A végfelhasználó fogyasztó mivel tudja bizonyítani hogy kitől származik az eszköz amit szeretne javíttatni ?
előzmény: bcslaci #66

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#66 2014. Február 08. - 20:00:40
0
"Jótállás, illetve szavatosság lehetősége megszűnt üzletnél

A két eset között jelentős a különbség. A jótállást ugyanis a fogyasztó közvetlenül is intézheti a javító szolgálatnál. Ebből a szempontból tehát nem számít, létezik-e még a bolt vagy sem. A szavatosságnál más a helyzet. Ezt az igényt ugyanis az üzletben kell bejelenteni. Ha az üzlet, amiben a terméket vásárolta, megszűnt, két eset lehetséges. Amennyiben a boltot üzemeltető cég létezik, akkor oda kell fordulni a szavatossági igény érvényesítéséhez. Ha viszont a fő cége is megszűnt, akkor a szavatossági jog elvész, kivéve, olyankor, amikor a megszűnt cégnek van jogutódja, amely a korábbi igényeket átvállalja."

Forrás: http://tamop.ofe.hu/inet/osszefogas/hu/modul/hasznos/jotall_szav.html#smalltitle_15
előzmény: papppapa #65

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!