Szerző Téma: Füstérzékelő riasztó rendszerben  (Megtekintve 16320 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#65 2014. Február 08. - 19:54:29
0
Helyes az okfejtésed abban az esetben ha a fogyasztó te vagy de az alábbiakat gondold át :
1 , Felszereled az általad megvásárolt eszközt valakinek amire a nagyker a neked kiállított számla alapján vállalja a garanciát de csak feléd ...
Te pedig amennyiben adsz számlát gondolom akkor vállalod az eszköz hibája esetén a javíttatást .
Ez tiszta sor eddig ...
2 , Esetleg összveszel megrendelőddel, esetleg  elköltözöl , esetleg felhagysz az eddigi munkáddal .Az eszköz elromlik és az ügyfél kezében szerencsés esetben a te számlád van .
Mit tud csinálni szerinted , hogyan milyen módon tudja érvényesíteni Paradox-esetén a 2 évet stb vagy DSC estén a 3 évet vagy Pyronix esetén az 5 évet ?

A megoldás megtalálásában  segíthetnél .....
előzmény: bcslaci #61

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#64 2014. Február 08. - 19:51:28
0
49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet

2. § Ha a fogyasztó szavatossági igényt kíván érvényesíteni a fogyasztói szerződés tárgyát képező szolgáltatást nyújtó forgalmazóval (a továbbiakban: forgalmazó) szemben, a fogyasztói szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha a fogyasztó bemutatja az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot.

Innentől azzal harcolsz akivel akarsz, nem neked lesz igazad.

PONT
előzmény: papppapa #63

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#63 2014. Február 08. - 19:42:42
0
Bocsi de én az LCD -tévédről írtam ....szerintem elég egyértelműen .Érdekes de eddig mindig előkerült a kötelező garilevél bárhol vásároltam műszaki cikket amennyiben kértem ... ez alól csak a nagykerek kivételek eddig de mint írtam amennyiben lesz rá időm "ráhajtok "a témára
előzmény: bcslaci #62

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#62 2014. Február 08. - 19:37:27
0
Mint írtad te is átveszed.

Gratulálok
előzmény: papppapa #60

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#61 2014. Február 08. - 19:36:29
0
Előfordul, hogy a jótállási jegy meglétéhez kötik a jótállási/szavatossági jogok gyakorlását a Kormányrendelet 4. § (2) bekezdésében foglalt rendelkezés ellenére, amely szerint a jótállási jegy átadásának elmulasztása nem érinti a jótállási kötelezettség érvényét. A GKM rendelet 2. §-a alapján pedig bizonyítottnak kell tekinteni a szerződéskötést, amennyiben a fogyasztó bemutatja az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot (számlát). Ebből adódóan, egy olyan forgalmazói kijelentés, miszerint „jótállási jegy hiányában nem érvényesíthető garancia”, jogellenes, amennyiben egyébként a vásárlás tényét kétséget kizáró módon igazolni tudja a fogyasztó (a blokk felmutatásával). Természetesen a jelen szempont vizsgálatára csak a jótállási jegy kiállításának és átadásának elmaradása (a fogyasztó vásárlásakor vagy a próbavásárlás lefolytatásakor) esetén van lehetőség.

Forrás: http://www.nfh.hu/hasznos/megtevesztes/fogy_jogok/fogy_jogok.html
előzmény: bcslaci #59

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#60 2014. Február 08. - 19:34:36
0
És átvetted ? Gratulálok ...
előzmény: bcslaci #59

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#59 2014. Február 08. - 19:32:12
0
A MM sem ad mindenhez, tegnapelőtt vettem LCD TV-t (nem csúcsmárka, de D1-hez pont jó  ;) ) , garilevél nincs, számlával érvényesíthető ha szükséges.
előzmény: papppapa #58

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#58 2014. Február 08. - 19:12:49
0
Ezt úgy hívják hogy garancia átvállalás vagy garancia megváltás .Én alapból nem fogok egyetlen nagyker helyett sem adni garlevelet .
Amint lesz időm átmolyolom az ide vonatkazó jogszabályokat mert ezt nekem is adni kellene az ügyfélnek.
Kicsit faramuci amikor egy több százezres esetleg milliós rendszer mellé nem tudok adni semmit mert én sem kapok .Ugyanakkor a MédiaMarkt egy 2e Ft -os hajsütővas mellé is ad .Szerintem jogszabályi kötelezettséget sértenek a kereskedők a mai napig .
előzmény: klaci #57

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#57 2014. Február 08. - 11:09:37
0
...akkor ügyfeled mivel bizonyítja a termék eredetét idejét .Tudom a ráragasztott matricával ..A nagykerek mindig számlát kérnek de melyiket azt amit te kaptál vagy azt amit te adtál ? Az ügyfeled vagy akit megbíz helyetted az mit visz magával a nagykerbe azt a számlát amin te vetted a cuccost ? Nem valószínű..
Ezért írtam, hogy adj neki Te. Írd bele hivatkozási alapként  a nagykeres számlaszámot, estleg a vonalkód numerikus megfelelőjét és minden kerek.  :) 8)

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#56 2014. Február 07. - 22:08:37
0
Azért ez nem ilyen egyszerű szerintem .Egyedül Delton-ék adnak szabályszerűen a szakmában mindenhez garlevelet .Ne saját magadra gondolj hogy neked nem kell .Egy esetleges termékfelelősségi vitás esetnél mivel bizonyítod hogy melyik gyári számú terméket mikor vetted .Esetleg rád szakad az OTP és elmész nyugdíjba vagy tele lesz a tököd mindennel akkor ügyfeled mivel bizonyítja a termék eredetét idejét .Tudom a ráragasztott matricával ..A nagykerek mindig számlát kérnek de melyiket azt amit te kaptál vagy azt amit te adtál ? Az ügyfeled vagy akit megbíz helyetted az mit visz magával a nagykerbe azt a számlát amin te vetted a cuccost ? Nem valószínű..
Na ezért kellene a gari levél vagy valami hasonló
előzmény: klaci #55

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!