Szerző Téma: Mennyire használhatók a CO-riasztók?  (Megtekintve 6559 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
Na vazze ... eltűnt a CO érzékelőkről a tegnap belinkelt cikk ...
Most aztán lehet találgatni valaki(k)nek miért nem érdeke, h a tudják porhintés gyanánt milyen gagyit szerelnek fel a népeknek ócccsóé'.

Szerelői oldalról meg jön az örök kérdés: tudatlanság vagy nemtörődömség ?   

Itt egy régebbi, tavalyi cikk, de sajnos ez sem tartalmaz felsorolást gyártmány és típus szinten:   
http://nol.hu/belfold/20130913-halalos_csend_a_vege-1412581



előzmény: L. Pásztor #11

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
CO erzekelok reloaded ..

előzmény: balusecurity #10

http://www.hirado.hu/2014/10/14/halalos-veszely-az-otthonokban-tizbol-kilenc-keszulek-hibas/

Mikor kezdenek mar el az emberek hinni a marketing helyett a meresi eredmenyeknek?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 14. - 22:48:04 írta L. Pásztor »

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Teljen egyetértek veled! igaz sajnos a pénz nagy úr!
előzmény: Szilco #9

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
+2
Nem mindig a vásárlót kell hibáztatni, ő csak jóhiszeműen vásárol. Igaz, hogy a termék ára sokat nyom a latba, mert az átlag vásárló nagyon árérzékeny. :(
Elsősorban a kereskedők a hibásak, mert bevizsgálatlan olcsó termékeket árulnak és ezzel hamis illúzióban tartják a vásárlót. Az emberek többsége tisztában van azzal, hogy nem árt egy CO érzékelő-riasztó, de mikor meglátják, hogy 7-10 ezer forint az ára, akkor kicsit megijednek. Aztán meglátják a különböző ócsó boltokban, hogy van 2-3 ezerért is, akkor megnyugodnak, hogy ennyit már talán áldoznak rá. Szentül meg vannak győződve, hogy ez is ugyanolyan jó, mint az ami 3-4 szer drágább! Ha nem lehetne kapni ilyen gagyi terméket, akkor talán megvennék a normálisat. Aztán mikor még megtudják, hogy általában 7 év a használhatósága, akkor meg dobnak mellé egy hátast! :)
Sajnos nálam is volt olyan, hogy az ügyfél kért volna egy CO érzékelőt, de miután közöltem az árát, akkor köszönte és nem kérte. Mondta, hogy vesz egyet a Tecsóben, mert ott 2-3 ezerért látott és majd szereljem fel neki. Miután mondtam, hogy nem adom a nevemet mellé, akkor az nem tetszett neki.

A CO érzékelőn túl mindennel így vannak a vásárlók többsége. Hiába ajánlok neki egy normális videó rendszert, nem kell neki, mert pár ezer forintért lehet kapni gagyit, ami szerinte ugyanolyan jó, szereljem fel neki azt. Én meg inkább nem szerelem fel, mert nem akarok utána hetente odamenni, hogy hol ez nem jó, hol meg az!  :P
előzmény: balusecurity #7

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
0
a legnagyobb baj hogy minden olcsó vacakot árulnak. Van aki meg meg veszi a 2-3e ft-ért ezt nem lenne szabad hagyni, talán ez rosszabb mint ha nincs is mert hamis biztonság érzetet kelt. csak a bevizsgált rendes készüléket lenne szabad árulni. azért itt mégis emberéletről van szó. de aki meg veszi az is hibás azért! .

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
0
Az eredeti kérdésre válaszolva én amikor egy co érzékelőt veszek és mielőtt felrakom én kipróbálom úgy, hogy egy műanyag tasakba beleteszem a co tesztgázt és az érzékelőt és kiszívom a levegőt belőle , majd a gázból engedek bele és kipróbálom.
Úgy én nem tudtam kipróbálni, hogy ráfújok mert hamar szétoszlott a gáz.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Mennyire használhatók a CO-riasztók?
#5 2014. Április 24. - 22:32:39
+3
Most komolyan ezzel a bigyóval amit bedugsz a konnektorba és a két szép ződ led világlik rajt, akár 30%-os fogyasztáscsökkenést érhetsz el, hirdették, a népek meg vették mint a cukrot.
Ugyanez kapható autóba szivargyújtóba dugható verzióban is de ez a benzinre hatott emígyen
És a népek ezt is beszopták mint pl a magyarság a rezsicsökkentést...  :-\
előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Mennyire használhatók a CO-riasztók?
#4 2014. Április 24. - 22:13:48
0
Haaaaat, par hete volt itt thread ez, es ugy vettem eszre sokan nem hittek el nekem itt a forumon.
A gond ott van, h normalis szenzor nelkul (2-3e Ft-ossal) nem lehet megbizhato erzekelot gyartani.

Kihasznaljak, h errefele a nepek vakon hisznek az occoban.
előzmény: eXtra #1

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Mennyire használhatók a CO-riasztók?
#3 2014. Április 24. - 16:52:02
0
egyik Hipermárketben kint van hogy vissza hívnak Co riasztókat valami olcsó vacak. hogy miért az már nincs ott .

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!