Szerző Téma: Ki milyen érzékelőt használna?  (Megtekintve 2112 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Ki milyen érzékelőt használna?
#5 2014. Július 17. - 23:48:34
0
Igen, kültéren lesznek a domborművek (kb 60x40cm-esek, a földtől 90cm-re lesz az aljuk) emiatt a GS250 sajnos kiesik a körből, egész egyszerűen nem tudnám hova feltenni.
Az elmozdulásérzékelő tetszik, általában üregesek ezek a domborművek, a belső felére szerintem simán felszerelhető lenne :)


Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ki milyen érzékelőt használna?
#4 2014. Július 17. - 17:41:23
0
Vagy úgy ;) 
Csak akkor minden érzékelőnek is kültéri kivitel fog kelleni....
előzmény: handras #3

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Ki milyen érzékelőt használna?
#3 2014. Július 17. - 17:13:14
0
Talán az épület külső falán lesznek a szobrok...
előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ki milyen érzékelőt használna?
#2 2014. Július 17. - 16:57:05
0
Volt már hasonló kérdés, szerintem kb. jó helyen gondolkodsz, bár a kültéri érzékelőt nem értem miért szükséges:
http://www.powerbizt.hu/termekek/gs250/260

http://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=fitem&ID=b6c75637&pageNum=1&itemorder=&findtext=mozdul%E1s
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Ki milyen érzékelőt használna?
#1 2014. Július 17. - 10:46:05
0
Üdv kollégák,
Árajánlatot kellene adnom egy eléggé kieső helyen levő múzeum jellegű épület vert földfalára csavarral és tiplivel erősítendő 21db kb 60x40cm-es bronz mellszobor védelmére.
Kamerás megfigyelést egyenlőre elvetették valami miatt, így nekem ötletként kültéri mozgásérzékelő alkalmazása jutott először eszembe, de még pluszban szeretnék valamit mellé.

Ötletként felmerült bennem, hogy:
- a szobrok alá betonvasat tenni a falba, hogy fizikailag érintkezzenek és vagy Paradox Safe Protectorral vagy Cosmotron VVS300-al a rezgéseket figyelni,
- esetleg nagy fém (Tane MET200ARM?) nyitásérzékelőket alászerelni, hogy ha leveszik a falról, akkor adjon jelzést

A szobrok nem tudom mennyire fognak kilógni a fal síkjából, így még azt sem tudom, hogy ablakra tervezett soksugaras infrasorompóban egyeltalán érdemes-e gondolkodni.

Szerintetek jó a gondolatmenetem, vagy valami más fajta védelemben kellene gondolkodnom?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!