Szerző Téma: Hangelnyelő falazatra milyen rezgésérzékelőt tegyek?  (Megtekintve 3447 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Válasz Kero-nak:

Régebben már készült egypár ilyen jelfeldolgozó szoft processzorba, közös tulajdonságuk h nem voltak paraméterezhetők, mert konkrét adott tárgy vizsgálatára készültek.
Az elvi lehetősége megvan, h egy paraméterezhető szoft segítségével adaptálni lehetne egy modult kb. hasonló tárgyak figyelésére. Azaz különböző méretű, és hasonló falak figyelésére OK lehetne, de pl. ablaktörésre már nem.

A fő hangsúly megint csak a cost-benefit -en van, egy falba épített ATM-et valszeg megéri figyelni, Mariska néni konyhafalát meg nem ...
   

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
 Egy ötlet: ragasztópisztollyal vékony szakadóhuzalt rögzíteni a falra (célszerűen zónákra osztva, hogy sérülés esetén könnyebb legyen a helyreállítás), erre üvegszövetet (dryvit háló) glettelni, majd lefesteni. Hátránya, hogy sérülés után nem olcsó a helyreállítás, de cserébe sosem lesz téves riasztás... :-)
Válasz 'mot' üzenetére (#1)

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Egy nagydob kb egy marék borsóval... Egri csillagokban is működött a Török alagút ásók ellen  :D
Válasz 'mot' üzenetére (#6)

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Igen, én is valami olyan válaszra gondoltam, amit az "egységsugarú" telepítő is meg tud oldani. Pl. tipus ajánlás, vagy valami bevált megoldás... :)
Válasz 'kero' üzenetére (#5)

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Ez jól hangzik, csak az a bibi, hogy véleményem szerint viszonylag kevés telepítő rendelkezik a leírtakhoz szükséges technikai háttérrel. A szellemiről meg ne is beszéljünk (új szoftver írása  :o ).
De ha azért írtad, mert Ti vállaltok ilyet, akkor nem szóltam.
Válasz 'L. Pásztor' üzenetére (#4)

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
A szelektív rezgés érzékelés nem egy nagy dolog, csak jelfeldolgozás, azaz szoftver kérdése ... csak az adott feladatra épp nincs kész eszköz.
A bevett gyakorlat az, h felvesszük a spektrumot, jelen esetben az adott fal vésésének zaját. Némi spektrum analizálást követően nem nagy szám írni az eszközbe egy új szoftot, ami csak erre a spektrumra szólal meg. (Gyártónak nem eldicsekedni vele !)
Ipari környezetben (pl. repedt-e a megkongatott üveg vagy nem) ezt soxor megfizetik és müxik, de más kérdés, h egy családi ház egyetlen falfelületén megéri-e, megfizetik-e valaki ...

Ipariban igen, lakásbiztechben általában nem ... így itt megmarad a legó játék az ismert alkatrészekből, és lehet választani a vak-riasztások és a nem-riasztások között.

Válasz 'mot' üzenetére (#3)

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Igen, igen. Én is valami hasonszőrű megoldásra gondoltam, de egy nagyobbacska, mondjuk pár 10m2 fal esetében már elég körülményes a kivitlezés. Egyéb 5let?  :-[

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Lehet, hogy a  egy gipszkartont egy éles késsel is kivágnak, és a rezgésérzékelő észre sem veszi, ha meg túl érzékenyre állítod akkor vakriasztás van. Én ilyen szerkezetű falra egy fém lapot tennék fel és arra fogatnám fel a rezgésérzékelőt, igy a fém lap még mechanikai védelmet is nyújtana és a rezgést jól vezeti.

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Sziasztok!

Ytong és gipszkarton falazatra milyen rezgésérzékelőt használtok? Mert ugye mind a kettő elég szépen elnyeli a rezgéseket és egy átlagos (pl.: Cosmotron VVS300) darabból elég sűrűn tele kellene pakolni a falat, hogy érjen is valamit.


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!