Szerző Téma: Bosch Solution 16 (, Paradox 5500 vagy más?)  (Megtekintve 9814 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető rapider

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Köszönöm a választ!
Az az igazság, hogy néztem webshopokban szetteket, de abban a Paradox 5500 szinte mindenütt K10-es kezelővel van, ami nekem kevés. A 6000-hez mindenhol lcd-s készleteket látok, amivel már drága. Ha szett helyett elemenként válogatom össze (Paradox6000, illetve 32 zónás lcd kezelő), akkor meg már megintcsak túllépem a Bosch szett árát. Legalábbis egy helyen bruttó 59000-ért kínálnak CC880psp+cp516w-t öt mozgásértékelővel, szirénával, stb-vel.
A kijelző addig érdekel, amíg fel nem programozom. Erre meg tökéletesen elég a ledes is nekem.


előzmény: vlezlee #2

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Szia,

Az általad megfogalmazott kritériumokat szinte az összes piacon levő ilyen zónaszámú központ tudja. Ha egyikhez sem értesz, akkor döntsd el az eszközök szolgáltatásai alapján, hogy Neked melyik a szimpatikusabb és tanuld meg annak a szerelését/programozását. Bosch központokat semmivel nem nehezebb programozni, mint bármelyik másikat.
Az viszont hihetetlenül hangzik, hogy egy solution 16ot olcsóbban megveszel, mint pl egy paradox SP6000-et. Szívem szerint inkább a paradoxot javasolnám a buszos gsm modul (pcs200) és a -szerintem- egyszerűbb bővíthetőség (vdmp3, rx1 ...stb) miatt.
Paradoxnál arra figyelj, hogy a K10-es led-es kezelő csak 10 zónáig képes megjeleníteni a zónák állapotát. Ha parasztvakítás is a cél, akkor per pillanat csak a paradoxnak van érintőképernyős kezelője (TM-40), ami piszok jól néz ki szerintem :)

Nem elérhető rapider

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
0
Tisztelt Fórumozók!
Jó tudom, hogy senki sem szereti az "ez a jobb vagy az a jobb" jellegű kérdéseket, de valahogy el kell indulnom.
Riasztórendszert kívánok beüzemelni, s ezt a kérdést nem tudtam megkerülni (bár nagyon próbáltam). 12 riasztási zónánk lenne (mozgás- és nyitásérzékelő), két partícióval, GSM modullal. Két szerelő is a Paradoxot javasolta, viszont árban (és nekem úgy tűnik, szerelésben) jobban kijönnék Bosch Solution 16-tal. Amit tudtam, megkerestem a neten ezzel kapcsolatban, eddig annyit találtam a Bosch ellen, hogy nem mindenki szereti a programozását. Tud valaki más hátrányt? Esetleg újabb rendszert ajánlani, hogy a problémáim köre gyarapodjon :) )?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!