Szerző Téma: Méhkaptárba riasztó vagy más elektromos védelmi eszköz?  (Megtekintve 7450 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Erik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2

Nem elérhető atacs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Van fejlesztés erre gps alapú rendszer, teljesen magyar.
Ha még szükséges szivesen utánna kérdezek a paramétereknek és a költségeknek.
 
előzmény: guppipeti #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Létezik valami olcsó nyomkövető gps,hallottam már róla.Ha elmozdítják a kaptárt automatikusan küldi a gps koordinátákat.Igaz lehet?
előzmény: vlezlee #2

#5 8)
előzmény: guppipeti #8

Nem elérhető guppipeti

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
Létezik valami olcsó nyomkövető gps,hallottam már róla.Ha elmozdítják a kaptárt automatikusan küldi a gps koordinátákat.Igaz lehet?
előzmény: vlezlee #2

Nem elérhető guppipeti

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
viszik az egész kaptárt mintha az övék lenne >:(
előzmény: handras #3

Nem elérhető guppipeti

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
220volt nem nagyon van a határba,ezért valami akksis kütyü kellene
előzmény: vlezlee #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Komplett, kész megoldás, nem sufni-tuning, akkuról megy hetekig:
www.somafis.hu
Ismerem a rendszert, merem ajánlani, mert a mi kezönk is "benne van" ...
előzmény: guppipeti #1

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
A nyár folyamán pont ilyen problémával kerestek meg engem. Sorra tűntek el a kaptárok...
A vége az lett, hogy 3 pár infrasorompóval lett levédve. 1-1 a kaptárok előtt és háta mögött, 1 pedig középen a tetején, a kiemelés megakadályozására. Azóta nem szólt a tulaj, hogy bármi gond lenne. Persze szerencsére a telken van egy kis épület, ahova a központot tettem, és 230V csatlakozási lehetőséggel is rendelkezik.
De viszont a szomszédságban kicsit másképpen oldották meg ugyanezt a problémát. Végálláskapcsolókat szereltek fel egy oszlopra a kaptárok elején, a végén pedig damillal feszítették meg. Ha szakad a damil, a kis épületben bont a relé, ami egy kürtöt szólaltat meg. Olcsó megoldás, nem akart sokat rá költeni, habár ez nem igazán MABISZ-os :)


Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Első ötletem, hogy -ha jól tudom - ezeknek felnyitható tetejük van, tehát valami rádiós nyitás érzékelő. Vagy viszik az egészet?
előzmény: guppipeti #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Én Paradox MG szériás központtal és GS250 rádiós elmozdulásérzékelővel oldanám meg, esetleg NVR780 kültéri rádiós PIR, ha nem nagyon mozognak állatok a közelben a méheken kívül.
A központ elhelyezésére van valami lehetőség állandó 230V tápellátással?
előzmény: guppipeti #1

Nem elérhető guppipeti

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
Sziasztok
 
Ha valaki csinált már ilyet,vagy van  tapasztalata benne,vagy van jó ötlete,akkor várjuk a jó megoldásokat.Mivel eléggé megszaporodott a határban lévő méhkaptárak lopása,a méhészek biztosan örülnének valami jó megoldásnak.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!