Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 47371 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Adatvédelem
#25 2018. Április 03. - 12:31:39
0
oldalanként egy ezres ... nem oly rossz  :o


előzmény: eXtra #23

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Adatvédelem
#24 2018. Április 03. - 07:18:54
+1
Köszi,

Két cégnek írtam, várom a visszajelzéseket + egy harmadikhoz is kaptam ajánlás.

Amellett, hogy a pl. a programozói szoftverekben is kezelünk adatokat, a számlázó programokban is van egy terjedelmes adatbázis, nem beszélve ha rendszeresen árajánlatokat ír a telepítő akkor ott is van adatkezelés.
Kimondottan "ránk" szerintem még nem született szabályzat, de jó lenne ha valaki ezt felkarolná.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#23 2018. Április 03. - 04:00:10
+2
Viszont akkor segítséget kérnék, hogy hogy a legegyszerűbb megcsinálni ezt az adatkezelési mizériát, hogy ne tudjanak belém kötni alapból.

(A témaindító felvetésemet hanyagolom) de nem szeretné hogy megbüntessenek, ezért mindenképpen csináltatnék valami személyre szabott dokumentációt a cégemnek.

Formátum: E-book
Kiadó: Adónet.hu Zrt
Kiadás éve: 2018
Szerző: Dr. Szabó Tibor
Terjedelem: 23 oldal + mellékletek
Bruttó ár: 25.400 Ft
https://www.kezikonyvek.hu/kezikonyvek-1/adatkezelesi-navigator-utmutato-a-ceg-adatvedelmi-gdpr-rendszerenek-kiepitesehez-164.html

Viccet félretéve, tényleg jó lenne, ha valaki összedobna egy biztonságtechnikai szakterületekre optimalizált gdpr sablont és megosztaná velünk is! ;D


előzmény: Janó #14

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:Adatvédelem
#22 2018. Április 02. - 17:27:05
+2
Mondjuk jobb lenne átpakolni az egész témát védett részre...szakmai kérdés?

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#21 2018. Április 02. - 17:14:21
+1
Ez  a netes szerződés kitöltes meg is felene annak hogy ne kerülj kapcsolatba adatokkal. (Leszámitva hogy szar)
Csak az a szépség hibája hogy ott is teneked kell kitölteni mindent mert az Üf-nek fingja nem lesz semmi technikai adatról.
És ha evvel az lenne a tényleges cél hogy véletlene se kerülj kapcsolatba személyes adatokkal, egy GSM leszerelésnél meg is dől az egész rendszer, mert emailban elküldik a nevet, címet, telefonszámot stb stb.
előzmény: kero #20

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#20 2018. Április 02. - 16:35:45
0
Erre találták ki az online szerződéskötést, hogy az értesítendők adatait ne te vedd fel. Mondjuk még így is megmaradnak az ügyféladatok, de azok sem maradnak nálad, hacsak ki nem másolod miután beírtad őket.
előzmény: czegany #19

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#19 2018. Április 02. - 15:36:19
0
Nos, véleményem szerint a telepítőnek is ügyfele, szobeli vagy irasos szerződés alapján, valamint. MA-nak is ugyfele. Ez két külön szerződés. Ugyanis két szolgáltatásról beszélünk. A telepítő is adatkezelő, valamint a MA is. A két szolgáltató között van ezen kivűl egy együttműködési megállapodás.
Viszont elvileg a MA-nak adatkezelője vagyok, hiszen felveszem a MA-s szerződéshez az ügyfél és az értesítendők személyes adatait is.
előzmény: kero #18

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#18 2018. Április 02. - 13:32:01
+3
Évek óta vitatkozunk ezen a MA-al. Úgy néz ki, mintha többet foglalkoznának azzal, hogy hogyan tudnák minden oldalról bebiztosítani magukat, mint azzal, hogy egyre jobb színvonalú szolgáltatást nyújtsanak.
És mindig leírom, hogy nem azokkal az emberekkel van bajom, akikkel ott napi kapcsolatban vagyok, ügyfélszolgálaton, műszaki osztályon, kereskedelemben. Azokkal, akikkel sosem találkozunk, a vezetésben, és akik miatt sorban hagyják ott őket a legjobb "arcok". 

előzmény: Ryki #17

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#17 2018. Április 02. - 13:00:26
+1
Hogyne lenne.. Az Én ügyfelem az Én ügyfelem. Nem a MA megy ki az általam telepített ügyfeleimhez hibaelhárítasra, karbantartásra hanem Én. Fura lenne ha a MA telepítői bele piszkálnának a rendszereimbe. Ezért van az Együttmüködési megállapodás.

De mivel az Ügyfelem szerződik a MA-al távfelügyelet céljából így ott keletkeznek személyes adatok amit az MA kezel. Viszont mivel sehol nincs szó Adatfeldolgozoról így ezek alapjan engem mint Telepítőt nem értesíthetne semmi hibáról vagy éppen szerződés megszünés utáni GSM leszerelésről stb stb.

Amit a MA saját emberei telepítenek ahhoz nekem semmi közöm. És erről nem is volt szó.


előzmény: vgabor #16

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:Adatvédelem
#16 2018. Április 02. - 11:04:34
0
A Te ügyfeled az Ő ügyfelük az Ő ügyfelükhöz semmi közöd! :o :-[ >:(
előzmény: Ryki #15

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!