Szerző Téma: UPS kamerarendszerhez?  (Megtekintve 14923 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#44 2017. Július 01. - 14:25:23
0
[size=0pt]„Én nem ezekről beszéltem, a 80%-ban ezek nincsenek benne, azokat nem nevezem hibáknak. Én a millisec tört része alatt végigfutó csúcsokról beszéltem, melyek csak nanosec-es megszólalású eszközökkel védhetők. A fi relé ezekhez képest olyan rohadt lassú, hogy még el sem kezd kioldani, mire a teljes félvezető készlet megsemmisült. [/size][size=0pt]
 
 [/size]

Amit leírsz, az valós probléma. Az lenne az optimális, ha  meglehetne oldani azt a teljes körű védelmet, amit javasolsz. ( azért azt gondolom elfogadod, hogy a károk számát csökkenteni lehet, de megszüntetni nem )  Korábban Te is írtad, hogy ez nem két fillér, sőt hozzáteszem, sok helyen utólag nem is nagyon oldható meg.
A vélemény különbség kettőnk között nem itt van.
Nem rendelkezem olyan statisztikai adatokkal, mint Te. Viszont úgy képzelem, hogy riasztórendszer milliós, megfigyelőrendszer pedig legalább százezres nagyságrendben van felszerelve MO-n. 
Nem vitatkozom azon, hogy a hibák nagy részét a másodlagos villámcsapások okozzák. Ott ahol csapkod a villám, mindenhol vannak másodlagos hatások. Persze a nagyságrendjük eltérhet. Ezen elv szerint sokkal több készüléknek kellene tönkremenni, mint amennyivel ez megtörténik.  Azon a területen, ahol végigvonul egy rendkívül intenzív vihar – nem tudom erről is van-e statisztika – százalékosan hány készülék megy tönkre, és hány marad működőképes?
Saját tapasztalat:    ELENYÉSZŐ
A FI relét, vagy a biztosítékot sokkal nagyobb számban vágja le!
Ha úgy gondolkodunk, hogy – csak példa – 100-ból 2 tönkremegy, de nem bánom legyen öt, akkor nem az a helyes következtetés, hogy öt nem működik, hanem az hogy szünetmentesítéssel 95 igen!
[/size][size=0pt]Ugyan ez már nem rám tartozik mert nem asztalom (szaki erről majd megmondják itt a tutit) de szerintem régen rossz, ha egy rosszfiú hozzáfér valamilyen rendszer (pl. egy családi ház kamera rendszer) tápjához ... ha legalábbis az nem panellakás folyosóján lévő villanyóra szekrény ... De ismétlem: ez csak egy maszek vélemény”[/size]
Gondolkozzunk családi házakban vagy nyaralókban. A szabályzat szerint korábban is a külső falra kellett elhelyezni a villanyórát, de most már a kerítés mellé, gondolom azért, hogy a villanyszámlás könnyebben le tudja olvasni. Evvel elérték, hogy úgy áramtalanítható egy ház, hogy be se kell menni a telekre.
[size=0pt]„Ezért nem a szünetmentesítés lesz a jövő kihívása, hanem a hálózattal szembeni védelemé ... különösen akkor, ha majd több tízezernyi olcsó, gagyi kis kínai inverter fog viss[/size]
[size=0pt]zadolgozni (és fel-zajosítani) a hálózatra, mind-mind a saját hülyeségeik szerint ... mert ugye ma a napelem fogja megváltani a világot .... de az is csak addig amíg meg nem adóztatják. „ [/size]
 
Amit leírtam, az a jelenre vonatkozik. Szép az elmélet, de mikor lesz megvalósítva? És addig fogadjuk el, hogy ez van, nem tehetünk semmit ??????????
előzmény: Ryki #38

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#43 2017. Július 01. - 09:28:41
0
Ez is lehetne egy megoldás, de emellett még elég sok dolgot meg kellene oldani ahhoz, hogy egy komplett, működő rendszered legyen. Én nem ezt választottam.
előzmény: Ryki #40

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#42 2017. Július 01. - 09:22:22
0
A POE tápellátást igénylőkbe be van építve - típus szerint - vagy POE tápfeladó, vagy POE-s switch, és 48V-os táp. Ha saját tápfeladót akarsz használni, akkor csak a 48V-ot használod. Ugye ez a feszültség használatos a legtöbb IP kameránál. De ugyanez van 24V esetén is. 
előzmény: bcslaci #39

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#41 2017. Július 01. - 09:06:53
0
Ez is megoldott. 12V-os splitter-injektor pár. Van olyan megoldásom, ami már eleve evvel van szerelve, a kábelveszteség kompenzálására pedig állítható a táp.
A megjegyzésed további részével egyetértek, én csak a biztonsági rendszerek szünetmentesítését tartom kívánatosnak.
előzmény: Ryki #38

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:UPS kamerarendszerhez?
#40 2017. Június 30. - 23:57:15
0
Ajj már akkor több aksit kell a szünetmentesbe rakni, és sorba kötni  :P   És máris 24, 36, 48, 60 stb Voltos szünetmentesed lesz  8)
előzmény: bcslaci #39

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:UPS kamerarendszerhez?
#39 2017. Június 30. - 23:20:41
0
"Rendszeremben nincs többszörös konverzió, (akkumulátorról fel 230 szinuszra, majd visszaalakítás) ezért jobb a hatásfok, kevesebb az alkalmazott eszköz, így olcsóbb. Ezt a szerelő felfúrja a falra, beköti a szükséges kábeleket, és a rendszer működőképes."

Mi van a 48, 24 voltos POE és a többi nem 12 voltos eszközzel vagy a távolság miatt nem 12 volttal táplált motyókkal ?
előzmény: Nemkereskedő #36

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:UPS kamerarendszerhez?
#38 2017. Június 30. - 22:29:25
0
Én nem bele kott kott itt. Csak egy amatőr kérdést szeretnék feltenni.
Mi van akkor ha a Zinternet modem a Földszinten van a DVR/NVR az emeleten és nem szeretnék + 50-100 méter vezetéket behúzni egy lakásba (amit lakáson belül utólagosan nehéz esztétikusan elvezetni), nem azért mert lusta lennék...
Akkor így két szünetmentest kell hogy "eladjak" a csóringer ügyfélnek?

Én ezt a mindent szünetmentesíteni dolgot úgy érzem mint a túlzottan túl misztifikált okos otthonokat.
Amikor a drágalátos ügyfél ott dicsekszik, hogy akkora király hogy a munkahelyéről látja, hogy a radiátorba bemenő meleg víz 55 fokos, a kiáramló víz pedig 45....
Én csak azt kérdeztem meg tőle. Ez miért jó neked?? Főleg egy tárgyalás közben? 
Értem én hogy lehet nézni külön-külön a szobák hőfokát. Ezt még megértem.
De hogy ennyire információ buzik legyünk, azt kicsit túlzásnak tartom.
előzmény: Nemkereskedő #36

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:UPS kamerarendszerhez?
#37 2017. Június 30. - 22:22:53
0
Háát nem egy malomban vagyunk:

Ha a 80%-al előforduló hálózati stressz minden esetben tönkretesz valamilyen rendszeren belüli eszközt, akkor a következtetés jogos. Viszont arról nem készült, nem készülhetett statisztika, hogy a 80 % estén hányszor csak a FI relé, vagy valamelyik biztosíték csapódik le, a rendszernek viszont kutyabaja sem lesz.
Én nem ezekről beszéltem, a 80%-ban ezek nincsenek benne, azokat nem nevezem hibáknak. Én a millisec tört része alatt végigfutó csúcsokról beszéltem, melyek csak nanosec-es megszólalású eszközökkel védhetők. A fi relé ezekhez képest olyan rohadt lassú, hogy még el sem kezd kioldani, mire a teljes félvezető készlet megsemmisült.
Valós statisztika pedig igenis van, csak nem mindenki fér hozzá, és ami valós az meg nem a mabisz-nál van ... mert a mabisz is csak olyan mint  a rendőrség ... (konkrétan pl. a sünök szerint a balesetek 70%-a gyorshajtásból származik, a valós statisztika szerint kb. 8%.  Az áramszolgáltatók (és talán a mabisz szerint is) az elektromos berendezések külső meghibásodási rátájának kb. 80%-a másodlagos hatású villám/viharkárra vezethető vissza. A maradék 20%-on osztozik a túlfesz, a visszakapcsoló automatika, az induktí terhelések okozta rúgások, stb...
Saját és céges tapasztalataimból kindulva ittt az elmúlt 1 évben pillanatnyi áramszünet talán 1-2-szer volt, amikor felordítottak a szünetmentesek, vihar miatt meg vagy 15x ...
Amiért mondtam mindezt:  luxus olyan cuccot tervezni, mely erre nem terveződött ... mert manapság már nem-igen van csak-úgy áramszünet. 

Ugyan ez már nem rám tartozik mert nem asztalom (szaki erről majd megmondják itt a tutit) de szerintem régen rossz, ha egy rosszfiú hozzáfér valamilyen rendszer (pl. egy családi ház kamera rendszer) tápjához ... ha legalábbis az nem panellakás folyosóján lévő villanyóra szekrény ... De ismétlem: ez csak egy maszek vélemény.

És ha valaki figyeli az időjárást, láthatja h egyre brutálisabb viharok jönnek, egyre nagyobb pusztítással. A megváltozott időjárás miatt kialakuló nagyobb hőségben több induktív fogyasztó megy [size=78%] [/size](légkondi) egyre nagyobb terheltségű hálózatokon, melyek hirtelen leállása elég nagy hálózati stresszt eredményez, és ezek hatását elég sok elektronikus berendezés fogja egyre jobban és jobban megérezni. 

Ezért nem a szünetmentesítés lesz a jövő kihívása, hanem a hálózattal szembeni védelemé ... különösen akkor, ha majd több tízezernyi olcsó, gagyi kis kínai inverter fog visszadolgozni (és fel-zajosítani) a hálózatra, mind-mind a saját hülyeségeik szerint ... mert ugye ma a napelem fogja megváltani a világot .... de az is csak addig amíg meg nem adóztatják.   

Lesz itt még majd gond bőven ....  :(
       

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#36 2017. Június 30. - 14:40:54
0

Milyen szerencse, hogy kértelek tedd számomra egyértelműbbé a kérdésedet, mert nem gondoltam, hogy ilyen komoly szakmai elemzést vársz tőlem.

Tulajdonképpen az első bekezdéseddel nem kívánok vitatkozni, ezek tények, ez ellen nem sokat lehet tenni. Nem tartunk ott, mint a németek, ahol tudomásom szerint a négylépcsős villámvédelem kötelező.

„Ha most jön kb. 80% valószínűséggel egy áramszünetet megelőző hálózati stressz, mely kifordítja (tönkreteszi) a rendszered egyik-másik elemét, akkor az áram visszajötte után mi történik? Elmondom: áll a rendszer.”
Ha most van egy szünetmentesed is, és akkor jön a csitt-csatt, akkor utána mi történik? Elmondom: áll a rendszer ... igaz tápod esetleg volt/van folyamatosan.
Ha így van, akkor minek is kellet a szünetmentesítés, ha az 80% valószínúséggel nem biztosítja a további üzemet ? „

Én ebből más következtetést vonok le.

Ha a 80%-al előforduló hálózati stressz minden esetben tönkretesz valamilyen rendszeren belüli eszközt, akkor a következtetés jogos. Viszont arról nem készült, nem készülhetett statisztika, hogy a 80 % estén hányszor csak a FI relé, vagy valamelyik biztosíték csapódik le, a rendszernek viszont kutyabaja sem lesz. Tapasztalataink szerint elenyésző.  Viszont ez egy olyan áramszünet, ami beavatkozást igényel. Addig pedig működik a választott időtartamot biztosító szünetmentesről.

„Azt írtad ugyanis olcsó szünetmentes táp. Oké, van ilyen. De az meg fogja védeni a rendszered a számottevő saját belső védelemmel nem rendelkező elektronikáit az előbbiektől ? Elmondom: nem ... mert olcsó.”

Valószínűleg nem olvastad a korábbi levelemet, amelyikbe nem azt írtam, hogy a piacon kapható olcsó, 3-4 percet biztosító 10000Ft-s szünetmentest kell felszerelni. Éppen az ellenkezőjét! Kifejlesztettem egy konkrétan megfigyelő rendszerekhez alkalmazható szünetmentes tápcsaládot - ezt mi két éve használjuk - ami a rendszer működéséhez (internet is beleértve) szükséges összes eszközt ellátja táppal az áramszünet idejére. A hibákról (AC, akkumulátor kapacitása kb. a harmadára csökkent, mélykisülés védelem lekapcsolta a tápellátást) jelzés küldhető e-mail-ben, riasztórendszeren keresztül, hogy időben megszüntethető legyen az üzemzavar.  Rendszeremben nincs többszörös konverzió, (akkumulátorról fel 230 szinuszra, majd visszaalakítás) ezért jobb a hatásfok, kevesebb az alkalmazott eszköz, így olcsóbb. Ezt a szerelő felfúrja a falra, beköti a szükséges kábeleket, és a rendszer működőképes.

A következő fejezetedben leírt dolgok is tények, vitának helye sem lehet. Én is Mo-n élek és alkalmazkodom az itteni viszonyokhoz.

„Konklúzióként mondom, a szünetmentesítés nem oldd meg semmi ... vagy csak nem semmit.”

Mivel a 80% áramszünet csak nagyon ritkán okoz készülék meghibásodást is, ezért evvel nem tudok egyetérteni.

Az én következtetésem eltér a Tiedtől.

Szükség lehet a szünetmentesre betörési próbálkozásnál, ha közben az áramot kikapcsolják, szükség lehet olyan áramszünetnél, amikor a rendszer működőképes marad, viszont erről értesítést kell küldeni, hogy legyen mód a visszakapcsolásra.
A magánszférában ritka kivétellel az olcsóbb eszközök kerülnek felhasználásra, és a rendszereket csak úgy tehetjük biztonságosabbá, ha működik akkor amikor annak akadálya csak az áramszünet lenne.


előzmény: L. Pásztor #35

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:UPS kamerarendszerhez?
#35 2017. Június 30. - 06:52:53
+1
Hosszú lesz ... előre mondom...

[size=0px]" ... mert [/size][size=0px]értelmezésem szerint[/size][size=0px] ezekre a válasz teljesen egyértelmű..."[/size]
[size=0px]
[/size]
Hát marhára nem az. Ha valaki megnézi átlagban mitől van áramszünet, akkor azt láthatja, h pár % hálózati karbantartás, pár % fázis-föld v fázis-fázis zárlat, esetleg pillanatnyi túlterhelés. És a nagyrésze pedig a villámlás okozta másodlagos hatások, vagy valamilyen pillanatnyi hálózati túlfeszültség okozta leoldások. Tehát az áramszünetek nagyrészét ilyen hálózati stressz előzi meg. Nogyon-nagyon soxor....
Igy az elmúlt pár nap MO-i időjárási eseményeitnem következtében nagymértékben megnőtt a konzum-elektronikai meghibásodások száma, így pl. a megfigyelő-, vagyonvédelmi-, v kapunyitó eszközöké is, melyeket a hozzánk befutó javítási v csere igények is vastagon alátámasztanak.
Csodálatos képpen az ipari vonalon érkező információk szerint az ott létrejött kár jóval kisebb mértékű, mint az átlagos háztartási elektronikai eszközök esetében. Ennek oka a következő:
Ha kézbe veszel egy átlagos riasztó központot, akkor a panel táp-, és a telefon oldali stressz védelme kimerül 1-2 db 5Ft-os fém-oxid varisztor esetleg 1-2 szintén pár forintos szupresszor alkalmazásával, a zónabemeneteken még ennyi sincs. Ha kezedbe veszel pl. egy hazai jól elterjedt (azaz olcsó) tápot, akár Ma...i akár más, akkor láthatod, hogy azon sincs semmi-de-semmi védelem 1-2 nyomorék olvadó biztosítékot leszámítva...  Ha kibontassz egy régebbi anal kamerát, akkor azon még volt ez-az védelemként, a mai olcsó kamerákon még az sincs, pedig soxor 100-200 méter légvezetéken lóg, poe ide vagy oda.

Ha most jön kb. 80% valószínűséggel egy áramszünetet megelőző hálózati stressz, mely kifordítja (tönkreteszi) a rendszered egyik-másik elemét, akkor az áram visszajötte után mi történik? Elmondom: áll a rendszer.
Ha most van egy szünetmentesed is, és akkor jön a csitt-csatt, akkor utána mi történik? Elmondom: áll a rendszer ... igaz tápod esetleg volt/van folyamatosan.
Ha így van, akkor minek is kellet a szünetmentesítés, ha az 80% valószínúséggel nem biztosítja a további üzemet ?

Azt írtad ugyanis olcsó szünetmentes táp. Oké, van ilyen. De az meg fogja védeni a rendszered a számottevő saját belső védelemmel nem rendelkező elektronikáit az előbbiektől ? Elmondom: nem ... mert olcsó. Ugyanis a valóban hatásos, hálózati oldali vagy de akár a hosszú (lég)vezeték oldali jelbemenet/jelkimenet védelem kemény dió. Igen nagy erősáramú tapasztalatot igénylő tervezést, és maréknyi plusz alkatrészt igénylő játék, mely összköltsége jelentősen megemelné a termékek árát. És mivel itt csóró MO-i népek laknak, kik nagy része egy 10e HUF-os GSM-es kapunyitó árából is alkudni próbál (telefonon negyed órát), igy nem csoda h nagyrészt ilyen eszközök vannak forgalomban - szinkronban a piac igényeivel. Persze vannak spec. ipari termékeink is (csak partnereink számára) melyekhez hozzá lehet nyomni a sokkolót ... és nem megy tőle tönkre ... de azok ára alsó hangon duplája a szimpla termékeinknek. És gyártunk hozzá szünetmentes tápokat is, melyek csak röhögnek ha van egy nullvezető szakadás, vagy 100m-re beba...ik a villám. Persze azok sem occcóér vannak.       

Konklúzióként mondom, a szünetmentesítés nem oldd meg semmi ... vagy csak nem semmit. Jelenleg a helyi sajátosságokat figyelembe véve azt látom, h 2 féle termék minőségnek van értelme: vagy legyen olcsó, sokak számára hozzáférhető, csili-vili nélküli, (elég)nagy valószínűséggel üzembiztos ... de persze ha jön valami akkor jön a russian-rulett.   
Vagy legyen igényes, atombiztos, számtalan (több fokozatú) védelemmmel ellátva, és mindenképp maradjon üzemképes .... de akkor ugye nem lesz olcsó. Mert a varisztor, supresszer, TVS dióda, gázpatron, fojtótekercsek, kondik, stb. nincsenek ingyé.

Így javaslom: vagy ne legyen szünetmentes táp ...  vagy legyen, de az akkor NE (parasztvakítóan) OLCSÓ legyen. Akkor az legyen olyan ...   :)

 
   
előzmény: Nemkereskedő #33

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!