Szerző Téma: Mitől rázhat az UTP-s videokábel?  (Megtekintve 2169 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Mitől rázhat az UTP-s videokábel?
#4 2012. Június 25. - 13:39:18
0
leföldeltem most jó! köszönöm!
előzmény: balusecurity #3

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Mitől rázhat az UTP-s videokábel?
#3 2012. Június 18. - 16:56:14
0
Értem! köszönöm! akkor le földelem.azt majd kiderül hogy mi lesz.Ez valóban valami távol keleti.Gensis pro-márka. köszönöm!
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Mitől rázhat az UTP-s videokábel?
#2 2012. Június 18. - 16:12:17
+1
Mondhatni tipikus ha az, amire tippelek ....

A keleti cuccok nagyrészénél a táp és a készülékház között gyenge a szigetelési ellenállás. Ezért  a 230V tápfesz a gagyi szigetelési ellenálláson (pár 10kOhm) keresztül kiül a készülékházra. Mivel az olcsó készülék(ház) általában nem földelt, így nincs ami ezt levezesse, marad rajta a tápfesz.
Meg tudod mérni, ha voltmérővel váltó állásban a készülékházra rámérsz, a múszer másik fele meg a gáz-víz vezetéken, vagy villámhárítón. 

Megoldás: készülékház földelés helyben. Fém ház kábellel a védőföldre, vagy azzal egyenértékű helyre. (jó megoldás a víz, gáz, stb. is csak nem "szép")

Kockázatok és mellékhatások: ha tovább romlik a szigetelési ellenállás földelés nélkül könnyen agyonverhet valakit.
Ha kiföldelve tovább romlik a szigetelési ellenállás, megnő a szivárgó áram, belül átüt valahol és eldurran a tápegysége. (mondjuk, nem lenne kár érte ...)

Ilyenkor legjobb lenne ha új tápegység menne bele. 
előzmény: balusecurity #1

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Mitől rázhat az UTP-s videokábel?
#1 2012. Június 18. - 15:14:36
0
sziasztok! a mai nap egyik kamerámat itthon karbantartás céljából átnéztem.És azt tapasztaltam hogy a kamera videójel kábele ráz.ez egy utp-kábel és balun van a 2-végén,és én egy létrán voltam fém létra,és igen meg voltam ízadva.De elégé jól csipet a a balun fém része és a kábel.Sőt a kamera fém része is.Ha t tápot le húztam akkor is de amit a balunt húztam le akkor már a kamera fém része nem rázott.Csak a dvr-felől jövő utp-kábelen csipet a videó jel. Ez  jelenség normális vagy baj? ha baj mitől lehet ez a baj? köszönöm!  :o

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!