Szerző Téma: Képgondok, szellemkép  (Megtekintve 11139 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Képgondok, szellemkép
#21 2013. Május 29. - 08:56:14
0
Én mondtam, hogy kábel  ;D
Sajnos helyi villanyász boltban is szaladtam már bele CU-nak árult AL kábelbe  >:(
 
 
a pont hu és pont info hasonlósága sokmindent elárul.
Kiváncsi leszek most az új Bécsi úti boltra, egy köpésre a Powertől mit hoz
előzmény: Lacy #20

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Képgondok, szellemkép
#20 2013. Május 29. - 07:13:16
0
Az
de az eredeti az érdi sem az igazi  :-X
A börsi annyival rosszabb, hogy aki ott vásárol, az egy tolvajnál vásárol
Értesülésem szerint ugyanis az érdiek domainjét mint rendszergazda kezelte, de aztán fogta magát, lemásolta a honlapot, és mivel az ö regisztrációja volt a .hu domain így konkrétan elvette az érdi bolttól és saját maga kezdte - folytatta az árusítást, mintha csak elköltöztek volna.
Azóta van a .info domain is hadd örüljünk, hogy a szenny gyarapodik.
Én mindenesetre nem bíznék egy olyan üzletben, aki a működését egy bűncselekménnyel kezdte.
Már amennyiben az információim 100% igazak (de mivel egy érintett mesélte, így szvsz gondolom az)
előzmény: Ryki #19

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Képgondok, szellemkép
#19 2013. Május 29. - 00:59:52
0

a nem mondjuk ki a nevét című boltból (riasztóbolt pont hu )


előzmény: Abandika #15


Ez a nem mondjuk ki nevét bolt, ez a Budaörsi ?

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Képgondok, szellemkép
#18 2013. Május 28. - 21:43:27
0
Copper-clad aluminium, vagyis CCA, vagyis rézzel bevont alumínium.
Valóban kerülendő. Azért amikkel én találkoztam, a dobozán fel volt tüntetve, hogy CU, vagy CCA erekkel készült-e, de biztosan van szép fehér doboz is. >:(
előzmény: Abandika #15

Nem elérhető szaki21

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Re:Képgondok, szellemkép
#17 2013. Május 28. - 20:55:24
0
Azért sok mindent elárul a kábel súlya és az ára is.Igazán jó minőségű utp.kábelt nem nagyon lehet venni brutto 75 Ft./m alatt.


előzmény: Abandika #15

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Képgondok, szellemkép
#16 2013. Május 28. - 20:49:47
0
kis kiegészítés mivel szerintem a népek jó része most ebből egy kukkot nem fog érteni :)

Hosszabb telefonbeszélgetés történt köztünk, (mint kiderült mi nagyon közös ismerőssel vagyunk ellátva  :D :)
és abban a beszélgetésben került szó arra hogy az én kollégám már szopott Cat kábelnek látszódó tekercs rakás szarral, ami egy alumínium belsejű rézzel futtatott lan kábel formájában csúcsosodott ki, miután kb 2500 métert sikerrel behúzott és kb 200 végpontba bekötött.
Nem ő vette a 3-ik lépcsős fővállalkozó, de oltári botrány volt belőle mert a műszaki adata alapján egyenértékűnek kellett volna lennie a hagyományos lan kábelekkel, de persze nem, mivel a legközelebbi 6 aljzaton kívül  az összes mélyen alatta maradt a méréseknél az elvárt szinttől.
Na egy ilyen cuccba futott bele Abandika szaki
ráadásul az árnyékolt lan kábel sem igazán alkalmas a kamera műveletekre úgy tűnik,  mivel elmondása alapján az egyik ágon, ahol "sima" mezei :) cat 5 van na ott meg szellemkép nincs. Csak ahol az árnyékolt kábel van.
Ráadásul ez a szar féle
a nem mondjuk ki a nevét című boltból (riasztóbolt pont hu )


előzmény: Abandika #15

Nem elérhető Abandika

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Képgondok, szellemkép
#15 2013. Május 28. - 20:30:55
0
Szia Lacy és mindenki!

Köszönöm a felvilágosítást a kábelről hasznos volt.
Amit említettem, hogy egy IP kamerát is bekötöttem vele és zavaros volt a kép....na igen ma kicseréltem azt a 8métert ma normális kábelre, és lám hibamentes:-)))
Összekészítettem az alukábelt viszem fel oda amit nem mondunk ki helyre és akasztás lesz már beszéltem velük...holnap várnak!!!

A lényeg, hogy mindig kaparjuk meg a kábelt mielőtt megevesszük!!

előzmény: Lacy #5

Nem elérhető Abandika

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Képgondok, szellemkép
#14 2013. Május 25. - 15:24:51
0
Szia!

leírom: sehogy:-))))

Írtam az utolsó megoldást, amit ma este viszek véghez.
De az is közrejátszik, hogy a helyen rengeteg a hangszóró főleg a padláson rengeteg dobált kábel van ezért oda tettem leválasztót de az sem segített megpróbáltam jó magasan a 220V csövektől a TV koax és a hangszóró kábelektől vinni, ez sem segített gyanakszom arra is, hogy a padlás egy nagy kbasot HUROK!!:-))
Tegnap rádiót is hallgattam este a helyen, hogy ne őrüljek meg és akkor hallottam meg a csodás búgást, mert van avgy 20 hszóró és egy erősítő.

Meglátjuk ha ez sem segít akkor villanyszerelőnek kell szólni....


előzmény: klaci #7

Nem elérhető Abandika

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Képgondok, szellemkép
#13 2013. Május 25. - 15:17:38
0
Sziasztok!
Miután lecseréltem a tápot tökéletes lett.....egy ideig.
Földhurokleválasztót raktam DVR oldlara is utána raktam kamera oldalra is, de ua egyi kamera kontrasztos képe úszik a másik kamera képében....kurva zavaró és szr.
Mint olvastam is és megvilágosodtam,  szigeteléssel lesz gond valahol meg lesz szakadva, hogy rhdjn meg...este egy komplett rendszert újra kell húzni hála istennek remélem megjavul mert ha nem magamra hívom a mentőket!!!!!!!
mindenképpen írok ha lesz fejlemény....ekkorát szpni...

ezzel az FTP-vel már dolgoztam és idáig nem volt gond..


előzmény: Lacy #5

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Képgondok, szellemkép
#12 2013. Május 22. - 11:03:54
0
(UTP)Kábel, balun....stb.
(jó)Koaxal nincs "áthallás".
előzmény: klaci #11

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!