Szerző Téma: Milyen GSM modult vegyek?  (Megtekintve 65647 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#85 2015. Szeptember 29. - 20:28:16
0
M2M GPRS fagy?
Ez nekem új, pedig párszáz darabhoz (Easy2) volt már szerencsém újraindítani még sosem kellett, ellenben egy sms-el átprogramozható bármilyen paramétere.
Kis térerőnél szeret leszakadozni a hálózatról, de sajnos van olyan hely, ahol nem lehet normális térerőt kicsikarni belőle, de itt pl a tell-esek is leszakadoznak.
előzmény: syn7h37ic #84

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#84 2015. Szeptember 29. - 18:58:34
+1
Eddig egyik TELL, vagy Satel GSM-hez sem kellett kimenni, mert nem azt csinálta, amire programozták. Csakis azért kellett ezidáig GSM modem miatt kimennem, mert az üf. nem töltötte fel azt a nyamvadt egyenleget amit kommunikátorként használ, és vagy lefogyott, vagy lejárt a türelmi idő, és kellett egy új sim. Tehát szimpla user error volt az összes. (pedig mindkét GSM tud SMS továbbítást, csak az üf. nem foglalkozott velük)
Illetve jó néhány M2M GPRS modemhez újraindítani, mert az viszont szeret frigót játszani: Lefagy. Mobisec GSM-hez nem volt még szerencsém, de jó néhány kolléga már szívott vele. Pedig ez is tud SMS konverziót. De ezt nem is ajánlottam. Csak azt a kettőt, ami eddig problémamentes. Sőt, a Satel mellett szól egy kulturált doboz, ami szabotázs védett is egyben, ellentétben a Tell Mini-vel, ami csak egy sima kommunikátor úgy-ahogy dobozolva, aminek még kell egy normális védett doboz, vagy kialakítani egy helyet a riasztó dobozán. (ami nem mindig könnyű eset)
előzmény: Wineman #80
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 29. - 19:07:07 írta syn7h37ic »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#83 2015. Szeptember 29. - 08:28:50
0
Biztosan nem érted mire akarok kilyukadni ...

- azt mondd meg nekem mit csinálsz akkor, ha "kimész" és újra beállítod ? Mit kell újra beállítani ?
SMS központ számot, felhasználó telefonszámát, APN-t vagy portot, esetleg ki-bemenetek konfigurációját ?
Q..ára nem mindegy ...

- Mi az, h nem fog rendesen működni ? Mit fog csinálni amit nem kellene, és mit nem csinál amit kellene ? Nem csesztetni akarlak, csak ködös és megfoghatalan dolgokat mondassz, amiből soha nem tanul senki. Sem gyártó, sem forgalmazó, sem szerelő ...

- Ha egyszer jártál így, légyszi ird le lépésről lépésre mit csináltál. A típus (nekem) nem kell, csak tisztán maga a procedura érdekel, mert szeretnék tanulni belőle.

- És (nagyrészt) nem értek egyet az "olcsó-drága" eszmefuttatásoddal, ha részletesen leírtad amit kértem, akkor én is leírom hol- és miben hibázik az elméleted ... 

Ismétlem: nem kötekedni v szőrszál-hasogatni akarok, csak számomra fontos infóhoz-tanulságokhoz hozzájutni. Azonkívül ez nem egy tudálékos, tuti-megmondó idétlen blog, hanem szerintem a maga szakterületén a legjobb fórum. Pontosan, h itt van a helye az ilyen dolgoknak ...   
     
előzmény: Wineman #82

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#82 2015. Szeptember 29. - 00:02:22
0
Értem én, hogy mire akarsz kilyukadni. Sajnos vannak olyan olcsó eszközök, amiket beállítasz, működik, majd 2 hét/1 hónap/akármennyi múlva nem. Kimész, újra beállítod, majd megint x idő és nem működik. És amikor legközelebb is beállítod már tudod, hogy sose fog rendesen működni, de nem tudsz mit tenni... Szerencsére talán még csak egyszer jártam így, továbbra is akarom elkerülni az olcsó eszközöket, amik a végén sokkal drágábbak lesznek, mint egy normális minőségű.
előzmény: L. Pásztor #81

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#81 2015. Szeptember 28. - 22:53:11
0
Az ordog a reszletekben rejlik ...
- miert kell visszamenni ?
- mi tortent, amiert vissza kell menni ?
- mit kellet csinalni, h "jo" legyen ?
- szerinted mi miatt lett "nem jo" ?

A reszletek ... a reszletek ... mindig ott van a dolgok nyitja.
Ezert kerdezem.
előzmény: Wineman #80

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#80 2015. Szeptember 28. - 22:30:57
0
Ha mondjuk 1 éven belül kétszer vissza kell menni. Az már elég nagy baj. Vagy mondjuk hiába programozod föl leírás szerint, de igazából nem is pontosan úgy kéne...
előzmény: L. Pásztor #79

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#79 2015. Szeptember 28. - 21:55:24
0
Az alatt mit ertessz h stabil vagy nem stabil ?
Mikor nem stabil valami ?
előzmény: Wineman #78

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#78 2015. Szeptember 28. - 21:25:05
0
A Tell Mini-t kb ugyanennyiért tudom megvenni. Oké, a Satel olcsóbb, de ezt ismerem, felügyeletre már kötöttem pár riasztót PCS-sel. Satel mennyire stabil?
előzmény: syn7h37ic #77

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#77 2015. Szeptember 25. - 06:23:20
0
"Azért gondoltam erre, mert minden infót át tud jelezni, zónariasztásokat, hibákat is rendesen, amihez egy 2 pgm-es riasztóközpont kevés. Igen, reléspanellel mindent meg lehet oldani, de az is munka és idő..."

Erre minden olyan gsm modul is képes, ami CID kódból tud SMS-t kreálni. Pl. Satel GPRS-T1, Tell Mini stb.
előzmény: eXtra #74

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#76 2015. Szeptember 24. - 21:42:45
0
Amúgy milyen átjelzőt javasolnál?

Én leginkább egy gprs modult javasolnék távfelügyelettel...  ;D
előzmény: Wineman #75

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!