Szerző Téma: Satel Integra éjszakai élesítés  (Megtekintve 1969 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel Integra éjszakai élesítés
#8 2012. Május 24. - 17:27:45
0
Az Arm/Disarm Groupsnál mintha a Group 1-be kellett volna tenni mindkét partíciót, de arra már nem emlékszem hogy miért, mert azt hiszem nem volt rá logikus ok. :)  Az tény, hogy egy kezelővel más  megoldásod lesz, mint az enyém volt...
előzmény: vg #7

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel Integra éjszakai élesítés
#7 2012. Május 24. - 17:02:07
0
Most, hogy elkezdtem tanulmányozni a megoldásodat, sajna látom, hogy nem lesz jó, hiszen 1 kezelőm van. Azaz miután természetesen a virtuális partíció élesíti a fő partíciót a kezelő csipogni fog!
Hmm. Akkor kezelő csipogót tiltom és logikai kapcsolattal külön csipogóval jelzem a késleltetési időt, ha csak az 1-es partíció éles a 2-es meg nem.
előzmény: vg #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel Integra éjszakai élesítés
#6 2012. Május 24. - 16:54:22
0
Kezd körvonalazódni, hogy miért KELL a te megoldásodat használni:
Maradás állapot (akár késleltetés nélkül): 8-as exterior zónák ilyen élesítést követően kiiktatásra kerülnek, AZONBAN! 8-as típusú zóna teljes élesítéskor 1. jelzésre előjelzést, 2. jelzésre riasztást ad. Továbbá a kijárati késleltetési időt végigsípolja, csak a bejáratit törli el.
Group bypass-ra állított zónák kiiktatódnak élesítést követően, ha egy hozzátartozó 64-79-es zónatípus megsértésre kerül, de természetesen ez a késleltetési időket nem befolyásolja.

Home/away funkció működik, azonban 3-as Interior delayed zóna működése ilyenkor még nem tiszta, késleltetési idők ilyenkor is maradnak...

Ergo ezek bármelyikének alkalmazása esetén is KELL hardveres kiegészítés a feladatom megoldásához.
Természetesen kezelőről tiltható (kompletten) a ki/belépési hang jelzése.
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel Integra éjszakai élesítés
#5 2012. Május 22. - 09:57:24
0
A leírásban már megtaláltam azon zónatípust, mellyel kiválasztva az élesítés kiiktatással menüpontot otthonléti módban kéne bekapcsoljon, csak épp nem műxik, mint ahogy a home/away sem akarja az igazat, úgyhogy egyenlőre a Te "elektromechanikus" ;D verziód csak a működőképes, de a magam részéről nem szeretném ennyiben hagyni..........
Így aztán továbbra is várok 5leteket, vagy marad a kisérletezés és a forgalmazó nyaggatása.
Azé' köszi.
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel Integra éjszakai élesítés
#4 2012. Május 22. - 08:59:11
0
Köszi, de ugye ez nem komoly, hogy egy Stay módhoz nem elégséges csak programozni?
Lehet ünneprontó vagyok, de ezt a feladatot a központok túlnyomó többségénél PC mögül lehet megoldani 8) (szerintem ennél is van rá mód).
Nyilván nem azt a két drótot volt kemény meló bekötni...  ;D

, de azért én még titkon reménykedem valami B tervben hiszen a felhasználói menüben ott a maradás állapot késleltetés nélkül.........Ezt vajon hogyan lehet beállítani?

Másnak egyéb ötlete?
Pár éve én sem azért álltam neki ezzel bohóckodni, mert rohadtul unatkoztam, hanem mert az istenért sem akart úgy működni, ahogy én és az ügyfél szerettük volna!  8)

Remélem azóta javítottak valamit a felhasználói menün és találsz más megoldást, de akkor nekem egyszerűen sehogy se ment, pedig szerintem mindent kipróbáltam...
előzmény: vg #3

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel Integra éjszakai élesítés
#3 2012. Május 22. - 06:58:50
0
Köszi, de ugye ez nem komoly, hogy egy Stay módhoz nem elégséges csak programozni?
Lehet ünneprontó vagyok, de ezt a feladatot a központok túlnyomó többségénél PC mögül lehet megoldani 8) (szerintem ennél is van rá mód).
Persze hálistennek miután az alaplapon van bőven kimenet és szabad bemenetben sincs hiány ezért meg tudom így oldani, de azért én még titkon reménykedem valami B tervben hiszen a felhasználói menüben ott a maradás állapot késleltetés nélkül.........Ezt vajon hogyan lehet beállítani?

Másnak egyéb ötlete?

(Ja a DloadX 1.10.0-ás szoftver már hibátlanul fut Win7 alatt, viszont a GuardX 1.10.0 még makacskodik)
előzmény: eXtra #2
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 22. - 07:04:00 írta vg »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel Integra éjszakai élesítés
#2 2012. Május 21. - 22:41:38
0
Én ezt anno úgy oldottam meg, hogy létrehoztam két partíciót. Az egyik a teljes élesítés (1-es partíció), a másik pedig az éjszakai (2-es partíció). Az éjszakai partícióhoz (ami lényegében csak egy virtuális partíció) egyetlen zóna van hozzárendelve, ez most legyen a 2-es zóna: zone type = "64: Bypassing group 1", wiring type = NO. Az 1-es bypassing groupba azokat a zónákat tettem, amiknek éjszaka nem kell élesedniük. Egy OC-s kimenetet Armed Status-ra  programoztam és az "éjszakai" partícióhoz rendeltem hozzá, majd ezt a kimenetet közvetlenül rákötöttem az 1-es és 2-es zónákra. Az 1-es zóna az 1-es partícióban van (ami a teljes élesítés): zone type = "82: Arm/Disarm", wiring type = NO. Talán meglepő, hogy egy kimenetet egyszerre két zónára is rákötöttem (ráadásul relék nélkül), de ehhez a művelethez itt tényleg csak két drót kell! ;)

Tehát egy kimenetet és 2 zónát lőttem el a történetre, de cserébe minden úgy működött, ahogy az ügyfél szerette volna.  :-* :) Az éjszakai élesítés partíciójára nulla kijárati késleltetést programoztam, ezért éjszakai élesítésnél az emeleti kezelő nem csipog, és az ügyfélnek menüzgetnie sem kell, hogy mit akar élesíteni, mert az emeleti kezelőhöz csak az éjszakai partíciót rendeltem hozzá. Remélem nem felejtettem ki semmit...  ??? ;D

Néha én is meglepődöm, hogy az Integra mi mindenre képes, de ennél a rendszernél tényleg csak a fantázia szab határt.  8)
előzmény: vg #1

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Satel Integra éjszakai élesítés
#1 2012. Május 21. - 18:01:58
0
Kérdés:
Adott egy Integra 128. Jelenleg az otthonléti állapotra a régi home/away with delay módszert választom, azaz ha nincs ki/belépő zóna sértve, akkor amit programoztam (beltéri PIR-ek) kiiktatja. Azonban bosszant, hogy tudom van "maradás" állapot, de nem tudom beállítani. Azt hittem, ha bypass group-ot létrehozok akkor automatikusan fel fogja kínálni a maradás/otthonléti állapotot. Persze a menüből elérem, csak kiválasztásával nem történik semmi.
Mi a megoldás? (és persze még az is tetszik, hogy ilyenkor eltörölhetném a késleltetéseket, hiszen ha éjjel bekapcsolom, akkor nem szeretném a kijárati késleltetés csipogását végighallgatni)

Thx.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!