Szerző Téma: PCS200 miért küld magának is SMS-t?  (Megtekintve 5659 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:PCS200 miért küld magának is SMS-t?
#8 2012. Szeptember 15. - 08:37:08
+1
" ... Azt pontosan nem is értem, hogy magának küldd, mert saját magának egy mobilszám sem tud sms-t küldeni..."

Ez sajnos nem igaz. Meg tudom mutatni olyan (SMS-404, általunk évekkel ezelőtt) fejlesztett készüléken, hogy a lúzer hogyan adta meg a készülékben lévő SIM számát is az értesítendők között. Valamint a készüléken beállította az sms továbbítási funkciót. Innentől a modem végtelen ciklusba került, mert a saját maga számára beérkezett sms-t továbbította saját maga számára ... Kb. 3 hét alatt generált másfél millás számlát, és a T be is hajtotta rajta, annak ellenére, hogy a T-nél a számlafigyelés (mert van ilyen is) nem állt a helyzete magaslatán, mivel 100e ft felett automatikausan értesítenie kellett volna az előfizetőt ...
Ma már természetesen minden GSM termékünk védve van ezek ellen ...

A másik az, " ...hogy honann tudja a GSM a saját számát..."
Tudhatja. Le tudja kérdezni. Nem 1szerű, de le lehet kérdeztetni. Nálunk soxor vita téma volt, h a készülék figyelje-e h kicserélték benne a SIM-et és értesítse-e az előző értesítési számot. De aztán mindig arra a következtetésre jutottam, h a gyártónak semmi köze ahhos, h hol milyen ÜF vs szerelő karbantartás/vita/harc/etc... folyik, kinek van igaza, kinek nincs. Nekünk ebbe nem kell belefolyni, és kész. Jól gondolom ?   
 
előzmény: mountainman #7

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:PCS200 miért küld magának is SMS-t?
#7 2012. Szeptember 15. - 08:01:41
0
Tudtommal lehet olyan opció, hogy a sikeres sms küldésről a szolgáltató küld visszaigazoló sms-t.
Azt pontosan nem is értem, hogy magának küldd, mert saját magának egy mobilszám sem tud sms-t küldeni. Szerintem. Mint ahogy saját magadat sem tudod felhívni.
Érdekelne az a híváslista, amin a szolgáltató pénzt kér a saját számomra küldött sms-ről.
Szerintem van még valami info, amit félre vagy rosszul értelmezel.
De a megoldásra nagyon kíváncsi vagyok!

előzmény: bleker #1

Nem elérhető kovacsger

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
Re:PCS200 miért küld magának is SMS-t?
#6 2012. Szeptember 14. - 21:44:00
+1
Sziasztok!

Honnan tudja a saját telefonszámát a rendszer?

előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:PCS200 miért küld magának is SMS-t?
#5 2012. Szeptember 14. - 13:28:12
0
Azt könnyen kifigyelheted:  ha tudsz áramot mérni (az áramfelvételből látszik mikor dolgozik a GSM.
Először élesítesz, azaz megkapja az smst - ezt látni fogod. Megvárod még elküldi - ezt is látod az áramból, aztán tápot el, és ő már nem tudja megkapni a saját sms-ét...
SIM kártya ki, bele egy kézi telefonba, és bekapcsolás után pár perccel megkapod a riasztó által elküldött sms-t.
Aminek vagy lesz így értelme .... vagy nem.  De legalább látod a tartalmát. Amiből esetleg lehet következtetni az okokra.
előzmény: bleker #4

Nem elérhető bleker

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
Re:PCS200 miért küld magának is SMS-t?
#4 2012. Szeptember 14. - 12:36:55
0
Nálam csak akkor jelentkezik, amikor SMS-el ki-be riasztózom a rendszert, ilyenkor 1-1 SMS-t küld.
A gond, hogy saját magának küld SMS-t, amit nem továbbít sehova az eszköz nem támogatja a bejövő SMS továbbítását), így azt sem tudom, hogy mit tartalmaz.


előzmény: L. Pásztor #3

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:PCS200 miért küld magának is SMS-t?
#3 2012. Szeptember 13. - 15:16:43
0
Nem ismerem a szóban forgó cuccot, de talán tudok segíteni ...
A MobilGate-08 GSM-es kapunyitónk (mivel olcsóbb, mint 3 távirányító és rengeteget elvittek már) esetében többször hívtak a felhasználók, h rácsenget, szépen nyitja a kaput, majd érkezik egy "error" azaz hiba tartalmú sms is ...
Kipróbáltuk labor szinten 1234-szer és semmi. Szolgáltató tesztkártyáitól kezdve a közönséges SIM kártyákkal is gazdaságoséktól, merthogy a legkisebb is számít, mert abból van a legtöbb. Megint semmi. Aztán egy ismerős szerelő visszahozta, SIM-estől, h csesszünk vele valamit, mert fogy a lóvé a kártyáról ...
Kiderült, h ha valaki más rácsenget, és az nem veszi fel (mert enm jogosult a kapura), vagy a GSM nem kapcsolható, akkor a  szolgáltató nyom vissza neki egy sms-t. A kapunyitó számára ez lehet parancs sms, a benne szereplő telefonszámot vette alapul, és megfelelő beállítás mellett továbbította a felhasználó felé ... Viszont ez csak a T feltöltős esetében volt eleve bekapcsolt szolgáltatás, a többi SIM esetében nem jelentkezett, és sokáig nem vettük észre. Szó-szó volt vele tökölés, mire kiderült, h minden ilyen vacak másodlagos szolgáltatást tiltani kell a sim kártyán, és szent a béke.

Csak úgy a partvonalról, az agymenés szintjén: nem lehet, h nálad is valami ilyesmi lehet?
Kap valahonnan egy fals hívást és jön az sms a nem fogadott hívásról ?
Nekem gyanúsan hasonlít rá ...
előzmény: bleker #1

Nem elérhető bleker

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
Re:PCS200 miért küld magának is SMS-t?
#2 2012. Szeptember 13. - 14:28:23
0
Sziasztok!

Nos semmi válasz?
Ti még nem találkoztatok ilyen problémával  ::)

Üdv.

Nem elérhető bleker

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
PCS200 miért küld magának is SMS-t?
#1 2012. Augusztus 25. - 10:16:48
0
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a PCS 200 modul (amikor SMS hatástalanítást ill. éllesitést használok), saját magának is küld SMS-t.
Ezt a szolgáltatótól kapott részletes híváslistáról tudom. A szolgáltató nem talált semmilyen hibát az ő részükről.
A kérdés: Mért küld saját magának a rendszer SMS-t?
A központ: DIGIPLEX EVO192 V2.01

Üdv.: Bleker

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!