Szerző Téma: Több központ egy telefonvonalon?  (Megtekintve 9034 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető random_alarm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#32 2012. November 13. - 10:41:24
0
úgy tudom, hogy sajnos ahoz nem, de kb 5 ezer körül lehet db ára.
előzmény: L. Pásztor #31

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#31 2012. November 06. - 15:19:29
0
A busz panelhez is hozzá lehet jutni 0 Ft-ért ?
előzmény: random_alarm #30

Nem elérhető random_alarm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#30 2012. November 06. - 08:28:03
0
Ez így van :)
Szerencsére a mohanetes ALARM + akár sok BUSZ panel ... tele integra 32-vel több éve kifogástalanul és gyors kommunikációval üzemel. És a felfűzött BUSZ modulokig szabotázsvédett.
Egyébként MOHANET készülékekhez hűségidővel hozzá lehet jutni 0.- azaz NULLA pengőért is ;) !
előzmény: eXtra #29

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#29 2012. November 05. - 12:06:37
0
Lehet ezt sokféleképpen számolni, de én a 0 Ft-os beugróban már régóta nem hiszek. Ami látszólag ingyen van, azt úgyis beszedik valahol máshol... A moha egy baromi jól kitalált stabil rendszer, de sajnos nem olcsó (bár ez is relatív...), így igazából csak az önmagával való összehasonlításnak látom értelmét. :) Szerintem aki moházik és 5 db GPRS adapterből 4-et kiválthat egy kedvezőbb árú BUS modullal, annak nem kérdés, hogy melyik verziót válassza.  ;)  Én is szívesen szerelnék 0 Ft-os GPRS modulokat, csak sajnos a környékben nincs olyan szolgáltató, akihez 3 éves hű(lye)séggel szeretnék kötődni!  8)
előzmény: L. Pásztor #28

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#28 2012. November 05. - 11:13:11
0
Na, lehet h elgurult a gyógyszerem, de ismét nekifutok:
Van ugye 5 db riasztóközpont, és innen indulunk.

"A" variáns: 
5 db GSM + 5 db SIM + 5x3 évi előfizetés annyi mint  0 FT  kezdő + 5x3x12x800 = 144.000Ft
Azaz 0 Ft beugró + 144.000Ft kommunikációs költség, összesen 144.000 Ft

"B" variáns:
1 db GSM + 5 db busz illesztő + vezetékezési költség (ennyi a plusz szerelés+anyag)+ 1x3 évi előfizu, az
annyi mint 0 FT + 5*10.000Ft + 10.000Ft kezdő + 1x3x12x1000 Ft = 50.000 + 10.000 + 36.000 = 96.000 Ft
Azaz összesen 60.000 Ft beugró + 36.000 Ft előfizu összesen 96.000 Ft

Jól számoltam ?Ha igen, akkor szerintem a két variáns közti különbség 48.000 HUF.  Tapasztalatom szerint az első vari ugyan a 3 év alatt drágább, de nincs önköltsége, azaz Magyarországon ez nagy előny, mert ezt sokan szivesebben választják, (mert esetleg nincs készpénzük és így valójában nincs is választásuk).  Másrészt a nagyüzemi (állami, önkormányzati) világban az egyszeri költség a beruházást A második egyszeri beruházási keretet terheli, a nagyobb havidíj pedig a fenntartási keretből megy, ami sok helyen "puhább forint" így jobban szeretik ezt terhelni ...

És nem utolsó sorban maradt még egy apróság:  az 1 db SIM kártya és az igencsak véges élettartamú 1 db GSM adta átviteli biztonság nem hasonlítható össze az 5 db SIM+készülékével ...  Már ha ez számít valahol. Hogy ez miként forintosítható - nem tudom, de szerintem valahova ezt is be kellene számítani ... szerintem.

És ha mindezt beleveszem, én szemály szerint továbbra sem látom előnyét a tip-ring bővítésnek.
előzmény: eXtra #27

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#27 2012. November 05. - 00:44:31
0
Nem latom a szamitasban az 5db bus panel arat... Amit pedig a szolgaltato nem finansziroz meg, tehat gyartotol teljes aron meg kell venni.

Keretik azt is beleszamolni... :-)

előzmény: eXtra #25

Pedig írtam: "A bekerülési költsége legyen mindkét rendszernek ugyanaz (bár a buszos megoldás bizonyos esetekben olcsóbb)..."

A googleban találomra ráböktem egy linkre, ahol a MOHA-BUS kisker. ára 9525 Ft:)
előzmény: L. Pásztor #26

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#26 2012. November 04. - 23:49:47
0
Nem latom a szamitasban az 5db bus panel arat... Amit pedig a szolgaltato nem finansziroz meg, tehat gyartotol teljes aron meg kell venni.

Keretik azt is beleszamolni... :-)

előzmény: eXtra #25

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#25 2012. November 04. - 23:07:41
0
Van tehát havi 5x800 Ft előfizu és 5 db átjelző adta adatátviteli biztonság.  Mindez  KONTRA  1x800 Ft előfizu + X Ft plusz egyszeri bővítő + Y Ft plusz szerelési költség, és az előbbinek egyötöde átviteli biztonság (azaz ha egy GPRS összecsinálja magát, 5 riasztó fog pittyegni)

Lehet saccolni, h a megrendelő v ÜF melyiket fogja preferálni ...
Az meg aztán más kérdés, (legyen papné és a lánya hasonlat) h melyik szaki melyiket tartja "egészségesebb" megoldásnak.

 
előzmény: random_alarm #21


Persze a MOHA-BUS-nak eléggé korlátozott a felhasználói köre, de néhány helyre kifejezetten praktikus lehet.

Számoljunk!  8)  A bekerülési költsége legyen mindkét rendszernek ugyanaz (bár a buszos megoldás bizonyos esetekben olcsóbb)... Az egymodulos verziónál 800 Ft helyett legyen mondjuk 1000 Ft a GPRS havi díja (de szerintem ez sem indokolt, mert az adatforgalom jelentős részét az életjel viszi el)! Az ötmodulos esetben így 3 év alatt (eszköztámogatáshoz min. ennyi hűségidőt elvárnak...) 144000 Ft (36x5x800), míg az egymodulos megoldásnál 36000 Ft (36x1000) GPRS költség keletkezik. Lehet saccolni, hogy az ÜF melyiket fogja preferálni! ;)

előzmény: L. Pásztor #23

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#24 2012. November 04. - 11:02:24
0
Ja, és elfelejtettem:  ha 5 riasztóközpont kommunikál egy GSM modulon, lehet h már nem fér bele az alapcsomagba, és mindjárt nem lesz igaz az 1x800 Ft ... hanem rájön még a plusz forgalmi díj is.
előzmény: random_alarm #22

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#23 2012. November 04. - 10:59:38
0
"... A MOHAnet GPRS - ALARM eszköznek nemcsak hogy 8 kontaktus bemenete van, de van egy un. BUSZ-MODUL-ja, amivel sok-sok riasztóközpont fűzhető fel TIP-RING-en keresztül..."

Felfűzhető, felfűzhető ... de minek???  Változnak az idők ...

Ma már a GSM sok gyártónál, így nálunk is filléres eszköz (mondjuk a Mohanetnél nem tudom mennyi), és ráadásul a szolgáltató soxor megfinanszírozza a GPRS készüléket, mely így akár 0 Ft is lehet. Az így kidolgozott 5-10MB-os előfizetésű  SIM-ek alapdíjon beleférnek a kommunikációba, azaz havi 700-800Ft pöngő mellett el van intézve minden riport ...

Mi van, ha valakinek van  5 db riasztóközpontja? 

1. Vesz majd 5x 0Ft-ért 5 db GPRS kommunikátort és 5 előfizetést. Fizet mondjuk havi 5x800 azaz 4000 Ft-ot.

2. Vagy vesz  1 db kommunikátort 0Ft-ért (mert szolgáltató ezt is finanszírozza), majd egy "TIP-RING bővítőt" X ft-ért, amit már a gyártó nem ad ingyé, és mivel ebben nincs SIM, a szolgáltató sem finanszírozza. Aztán jön a riasztó szerelő, vesz kábelt, kábelcsatornát, stb (már 2012-van és nem egy kókler) és gondosan felszereli azokat, összekábelezi az egészet, mejd benyújtja róla a számlát Y Ft-ról ...

Van tehát havi 5x800 Ft előfizu és 5 db átjelző adta adatátviteli biztonság.  Mindez  KONTRA  1x800 Ft előfizu + X Ft plusz egyszeri bővítő + Y Ft plusz szerelési költség, és az előbbinek egyötöde átviteli biztonság (azaz ha egy GPRS összecsinálja magát, 5 riasztó fog pittyegni)

Lehet saccolni, h a megrendelő v ÜF melyiket fogja preferálni ...
Az meg aztán más kérdés, (legyen papné és a lánya hasonlat) h melyik szaki melyiket tartja "egészségesebb" megoldásnak.

 
előzmény: random_alarm #21

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!