Szerző Téma: GenesisPro 1580DNR  (Megtekintve 5536 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:GenesisPro 1580DNR
#15 2013. Szeptember 17. - 12:01:55
0
köszi az infót rendes vagy. :D :D
előzmény: Ryki #14

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:GenesisPro 1580DNR
#14 2013. Szeptember 16. - 18:35:52
0
A tápot miden esetben túl kell méretezni, a kapcsoló üzemű tápegységeket nem szabad csúcson járatni.
10% ot minimum rá kell hagyni. Én ezen nem szoktam spórolni.
A kábelből pedig már volt hogy a kicsivel drágább is szar volt. Mondom ezek azok a dolgok amibe nem lát bele az ember.
Jó néhány riasztó kábel amire ráírják hogy pl 4x0,22 jó esetben ha 4x0,18...  :P
előzmény: balusecurity #13

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:GenesisPro 1580DNR
#13 2013. Szeptember 16. - 17:31:58
0
köszi. igen sajnos ez egy olcsó,kábel volt sajnos ilyen volt a boltban.jobb lett volna rendleni de ez van,de sajnos könnyen lehet hogy a táp se tudja azt amit rá írtak.
előzmény: Ryki #12

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:GenesisPro 1580DNR
#12 2013. Szeptember 16. - 17:23:17
0
Sajnos az ember nem lát bele a vezetékekbe. Ez okozhat meglepetés szerű problémát. Ha bele fut valaki egy olyan kábelbe ami nem a legolcsóbb de a gyártó úgy akar extra profitot termelni hogy kispórolja belőle a rezet, akkor okozhat meglepetést.
Hiába ha nappal minden működik de este nem, ilyen hiba előfordul.  ::)

 

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:GenesisPro 1580DNR
#11 2013. Szeptember 16. - 16:31:58
0
És félre ne értsd én nem akarok veszekedni! De ahol őr vagyok telephely ott egy villanyszerelő szerelte a kamerákat na nem is tudom hányszor kellet vissza menni neki hogy jó legyen .Nekem eddig ez volt az első gondom igaz nem is lehet sok hibám mert nem szerelek csak itthon magamnak,.De nem kell egyből nekem esni. Jogos lenne ha munkádat venném el ezzel de nem teszem. És hibázni bárki hibázhat. Én nem szeretnék ebből vitát.  sorry :)   ::peace:: ::kalap::  .
előzmény: balusecurity #10

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:GenesisPro 1580DNR
#10 2013. Szeptember 16. - 16:10:31
0
nem mert nappal meg volt a 12,8v csak hát estére volt gond vele. ment este is egy darabig azt kikapcsolt. ez otthoni kamera. utp t-össze csavartam neki 2-párt de így is rossz volt igy kezdtem,de meg lett oldva. még itt tanácsolták, hogy ha össze sodrom jó lesz.de nem lett jó sajnos. tudom, hogy 0,8a az 800ma azért nem kell kekeckedni. én sem tettem bár már látom kár volt írni ide. Rosszul emlékeztem mert a másik kamera nem erről a kábelről ment. Így csak 1-kamera ment rajta.,
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 16. - 16:15:26 írta balusecurity »

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:GenesisPro 1580DNR
#9 2013. Szeptember 16. - 06:50:30
0
Hi!
Ha az újfajta Gpro dvr-t használod, lehet nem kamera hibád van.
A 960-as rögzítőjük ugyanis egyenlőre úgy szar, ahogy van.
Rapszódikusan rögzít, tele van a szoft. Értelmetlen dolgokkal (ip, HDSDI),
Ki sem vették a nam ide vonatkozó részeket. A tömörítése pedig egyenesen pocsék.
Szoft verzio:1.000001
Jók a Gpro termékek, de valamit igy kiadni az blama.


előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:GenesisPro 1580DNR
#8 2013. Szeptember 15. - 18:50:58
0
nekem a 1564-van de nekem is utp-n ment és kb-50m távból és 2A táppal de nekem is ez volt a gond,Bár másik kamera csak egy mini kamera volt.én külön táppal oldottam meg és sikerült a közvetlen közelből adni neki áramot így minden oké lett.

A kamera adatlapján olvashattad, hogy "Tápellátás: DC 12V (+-10%)", de te ennek ellenére cirka 10 V-tal etetted!  ;D

Önjelölt kameraszerelő cukrászok is bátran használhatják:
Kellékek > CCTV segédeszközök... > UTP tápkalkulátor (PoE)

Na jó, segítek: a 800 mA egészen pontosan 0,8 A... :P
előzmény: balusecurity #7

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:GenesisPro 1580DNR
#7 2013. Szeptember 15. - 17:51:02
0
nekem a 1564-van de nekem is utp-n ment és kb-50m távból és 2A táppal de nekem is ez volt a gond,Bár másik kamera csak egy mini kamera volt.én külön táppal oldottam meg és sikerült a közvetlen közelből adni neki áramot így minden oké lett.

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:GenesisPro 1580DNR
#6 2013. Szeptember 15. - 17:24:14
0
Kísérlet képpen kértünk egy anlóg kamerát, amiben integráltan van a passzív balun (normálisabb fajta), plusz még egy PoE is, így gyári 48V PoE táppal meg lehet küldeni, akár 100m -es UTP vel...

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:GenesisPro 1580DNR
#5 2013. Szeptember 15. - 17:14:17
0
Ha van kép de teljes sötétségben van és az Infra is megy akkor tápellátással van a gond.
Ha UTP kábelt használtál akkor a tápnak köss be még egy érpárt.
Valószínűleg elég kevés rezet látott az UTP.
Nekem volt ilyen problémám, sajnos csak este derült ki így másnap vissza kellett menni.
A vicces az volt hogy kimérve ott volt 12,8V a kameránál.  ;D
előzmény: Komi #4

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:GenesisPro 1580DNR
#4 2013. Szeptember 15. - 16:59:47
0

Ok, ahogy gondolod.  ;)

Hiába van 5A -es tápegységed, ha a vezetéken leesik a tápfeszültség, mire a kamerához ér.
Hiába látod az infraledeket világítani, ha a kameránál a tápfeszültség arra nem elég, hogy a kamera képet adjon.
A vizsgálati módszerekhet tartozik még a tápfeszültség mérése is a kamránál este.
De a legegyszerűbb a bevilágításos módszer, amennyiben külön vezetéken megy a táp, és a központi táegység bírja a terhelést.

ui. 25 méter az lehet qrva sok is, mekkora a tápvezeték keresztmettszete?

Az infra ledek mennek este ,a kábelezés külön / külön van kameránként .Elvileg max 800mA vesz fel a kamera bekapcsolt infrával. A tápegységem 5 A ,bár erről megy mind a 4 kamera egyszerre. A leghosszabb vezeték táv 25m kb.
előzmény: Komi #2


Nem elérhető csukag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:GenesisPro 1580DNR
#3 2013. Szeptember 15. - 14:42:46
0
Az infra ledek mennek este ,a kábelezés külön / külön van kameránként .Elvileg max 800mA vesz fel a kamera bekapcsolt infrával. A tápegységem 5 A ,bár erről megy mind a 4 kamera egyszerre. A leghosszabb vezeték táv 25m kb.
előzmény: Komi #2

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:GenesisPro 1580DNR
#2 2013. Szeptember 15. - 14:32:45
0
Valószínű, mikor az IR ledek bekapcsolnak, leesik a tápfesz, túl hosszú vezeték, túl kicsi keresztmetszettel.
(Ugye mindegyik külön vezetéken van.)

teszt1: belevilágítani 20 óra után a pofájába, hogy az IR ledek kikapcsoljanak.
amennyiben így visszajön a kép, a diagnózis adott.

teszt2: helyi tápfeszt adni ideiglenesen, vagy nagymértékben növelni a keresztmetszetet (plusz maddzag próba erejéig)

amennyiben bebizonyosodik, hogy ez a gond, már tudod, mit lehet tenni (helyi táplálás, kersztmetszet növelés, tápfesz fel és le konvertálás)
előzmény: csukag #1

Nem elérhető csukag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
GenesisPro 1580DNR
#1 2013. Szeptember 15. - 13:54:18
0
Sziasztok!
Várom mindazok tapasztalatát,észrevételét akik telepítettek GenesisPRO 1580DNR kamerát(kat).
Nekem a héten sikerült 4 db-ot felszerelni,de csak nappal mennek, tápegység 12V-5A ,kábelhossz kameránként max. 20m. Kb.19h-körül eltűnnek a képek a rögzítőből visszanézve.
Ha hasonló problémával szembesült már valaki,kérem ossza meg tapasztalatát. Köszönöm!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!