Szerző Téma: Milyen GSM modult vegyek?  (Megtekintve 64710 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Trichie

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#55 2013. Augusztus 22. - 18:53:56
0
Sziasztok! Vásároltam és beszereltettem a nyaralónk egyik háztartási gépébe egy TK103 típusú nyomkövetőt és azt szeretném tudni hogy a koordinátákat amit a mikró kihúzásakor elküld hogyan tudom interneten megnézni? Ilyen az üzenet: Lac: 0F9A,6A38 (nem pontosan ugyanazt a koordinátákat írtam a biztonság kedvéért)
A másik kérdésem az hogy ha áramszünet van, például villanyt szerelünk vagy egyszerűen az ÉMÁSZ által van karbantartás akkor hogyan tudom deaktíválni? Mert így 3 percenként riaszt smsben és így pár óra alatt lefogy a SIM kártyán lévő összeg...


előzmény: Trichie #44

Nem elérhető KovácsA

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#54 2013. Augusztus 02. - 15:53:39
0

TellSystemes-es termékeket szoktam venni, mert egy programmal (ProRead) és elég egyszerűen lehet felprogramozni őket, illetve a Bluetooth adapterrel nem kell kábelt használnom a programozásnál. A modulokkal nem volt idáig gondom. Más GSM modulban még nem találtam GSM térerő figyelést meg teljes körű esemény memóriát.

A ProLine-nál CID-et lehet küldeni a felügyeletre és befordítja SMS-be 8 telefonszámra. 250 zónát és 250 eseményt tud összepárosítani és esemény alapon tudom eldönteni, hogy ki kapja az értesítést. Új CID is megadható és minden szabadon átírható.


előzmény: SLC #53

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#53 2013. Július 09. - 07:55:16
0
Jók a TELL cucok,régebbenjobb volt,de lfogadható minőség most is.
A térerő miatt felfúom az antennát, padlástérben már rossz körülmények között is van elég térerő.
előzmény: Wineman #49

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#52 2013. Július 09. - 07:52:27
0
A régi TELL cuccok tényleg jobbak voltak  :(
 
Azt kell,hogy mondjam eljött lassan az idő amikor paradox paradxal, DSC dsc komunikátorral működik (sajnos nem hibamentesen).
PCS250, bár mi is szívtunk vele, SMS ment CI-ből, de nem csörgetett.
Másnál meg ha távfelügyelet is vn akkor nemfér bele az üzenet 1 SMS-be  :(
 
előzmény: pappzs #43

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#51 2013. Július 08. - 20:03:52
0
Ügyfél telefonjára kéne kommunikálni. A Gmax azért szimpatikusabb, mert 4 bemenete van, amivel azért sokkal több mindent lehet kezdeni, mint a 2-vel...
előzmény: vlezlee #50

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#50 2013. Július 08. - 19:40:14
0
TELL GSM adapter mini-t sokat feltettem távfelügyeleti átjelzéshez.
Tapasztalatok nem rosszak,de nagyon kényes a térerőre (30-as skálán stabil 20-as érték alatt nem voltak jók), és most kb 2 év után mintha 1-2 darabnál érezhetően romlana a kommunikáció minősége, enigma vevőn hibás hívás, hibás adat elég hektikusan :(
előzmény: Wineman #49

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#49 2013. Július 08. - 19:05:08
0
Üdv!

Mi a véleményetek a Tell Compact GSM kontra Gmax GSM modulokról? A Tellnek csak 2 bemenete van, a Gmax-nak 4. Tellt már használtam párat, teljesen megbízható, a Gmaxszal kapcsolatban mi a tapasztalat?

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#48 2013. Június 11. - 16:11:00
0
2013-at írunk ...

- Először nézd meg jól azt a bizonyos weblapot !  Telefonszám, cím, elérhetőség, adószám, árak, garancia, support, etc ...   :(
- Aztán nézd meg az eredetit itt:  www.seasoft.hu    :)
- Aztán döntsd el magad ...

Plusz segítség: az alibaba (ha az kell) még annál is névtelenebb, és még annál is ócccsóbb ...
előzmény: padisah #47

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#47 2013. Június 11. - 14:21:37
0
Kering a Vaterán egy új GSM modul. SEFA GSM pager. www.sefa.hu .  Nagyon gagyi lehet? Azt tudom, hogy a GSM csipje ugyanaz, mint az általam már több példányban, megelégedéssel használt G-MAX-nak.

Van már tapasztalata valakinek ezzel a modullal? Nagyon olcsónak tűnik.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#46 2013. Június 08. - 15:59:54
+1
Ez egy RS232 development board, nincs benne analóg vonal szimuláció, ebben a formában nem lesz jó.
előzmény: Trichie #44

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!