Szerző Téma: Kültéri IP kamera wanted  (Megtekintve 7392 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Kültéri IP kamera wanted
#19 2015. Október 31. - 18:02:00
+2
Én mindig a Zöld-Zöld fehér szálon viszem a kamera jelet mert UTP szabvány szerint azon van a legtöbb sodrás méterenként. Így ott kevesebb zavart tud össze szedni mint a többin.
Szabvány szerinti méterenkénti csavarás: Zöld: 65.2, Kék: 64.8, Narancs: 56.2, Barna: 51.7 
előzmény: vlezlee #18

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kültéri IP kamera wanted
#18 2015. Október 31. - 10:13:57
0
Ok, itt a kaputelefon is hunyó lehet (kínai), illetve a fali utp kábel vacak minősége is szóba jöhet, amit a kivitelező behúzott.
Ezért nem bízom pl. a PoE cuccokban sem. Vacak kábelen és/vagy vacak eszközökkel nem várt cumi lehet ott is.

Egyébként használtál is már hikvision hd-tvi kamerát utp-n? Ha igen, melyiket és kb. milyen kábel hosszon?

előzmény: vlezlee #15


Kaputelefon: első körben adatlap elolvas, áramfelvételből és megengedett feszültségesésből kábelkeresztmetszetet számolsz és olyan kábelt húzol be :)

HD-TVI: Igen használtam már, a max hossz kb 30m, ekkora távon tökéletes CAT.5 falkábellel. Egy helyen volt olyan tapasztalat, hogy: táp- kék+kék-fehér, táp+ barna-barna-fehér és narancs-narancs-fehér érpáron zavaros volt a kép, zöld-zöld-fehérre áttéve pedig tökéletes valószínű a kábel sodrása miatt, de ez egy vékony, nem minősített cat5 falkábel volt. Minősített cat5-el még sosem volt bajom, illetve cat6-al sem.
előzmény: LSalander #17

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#17 2015. Október 26. - 07:56:03
0
Amit használok valóban cisco (small business) router, RV180W: http://www.cisco.com/c/en/us/products/routers/rv180w-wireless-n-multifunction-vpn-router/index.html

Ezen a hd-tvi, utp-és dolgon még legózok. Nem igazán bízom meg az utp kábel ilyetén való felhasználásában.
2 éve egy kínai kaputelefonnal cummantottam be, hogy a kb. 25m-res utp kábelen megtáplált kültéri egységnek nem volt elég a táp (pedig duplán, 4 éren vittem neki). Rövidítenem kellett a hosszon (máshová került a beltéri), hogy stabilan működni tudjon.
Persze, csak éjszaka nem ment rendben, amikor rányomta az infrát a kültéri.
Ok, itt a kaputelefon is hunyó lehet (kínai), illetve a fali utp kábel vacak minősége is szóba jöhet, amit a kivitelező behúzott.
Ezért nem bízom pl. a PoE cuccokban sem. Vacak kábelen és/vagy vacak eszközökkel nem várt cumi lehet ott is.

Egyébként használtál is már hikvision hd-tvi kamerát utp-n? Ha igen, melyiket és kb. milyen kábel hosszon?

Nagy P:
Kösz a megerősítést. Valahogy nekem sem volt a sanan meggyőző a netről összeszedet infók alapján, ezért is volt a dilemmám.


előzmény: vlezlee #15

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Kültéri IP kamera wanted
#16 2015. Október 24. - 16:54:44
0
Sanan-t akkor se vennék még egyszer ha ingyen adnák. Sz..r a szgépes szoftvere és a felszerelt kamerák sorban mennek tönkre . A rögzítők pedig vissza játszás közben más kamerák képeiből is adnak felvételt. És nem csak egy rögzítőnél,mindezt két év müködés után.


előzmény: vlezlee #13

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kültéri IP kamera wanted
#15 2015. Október 23. - 18:38:41
0

A cisco routered valójában Linksys, csak "linksys by cisco" néven árulják, szintén nem túl erős prociban és memóriában, de egy 5000Ft-os TPLinknél sokkal jobb.

Igen, megy utp-n, de 1-1 érpáron vidd a tápot a harmadik érpáron a jelet és egy érpárod maradni fog tartalékba :)[/size]


előzmény: LSalander #14

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#14 2015. Október 23. - 08:38:35
0
Szia Laci,

Köszönöm Neked is az infót!
Egy gigabites cisco routeren lógnának a cuccok.
A zoneminderrel elszomorítottál. De valahol éreztem, hogy nem lesz befutó. 1-2 beltéri kamerával már használom, azonban úgy érzem nagyobb cpu terhelést okoz a szervernek, mint várnám. Ettől eltekintve más problémám -ilyen home felhasználás mellett- nem volt eddig vele. 
Ezekszerint bővítenem kell majd a büdzsét egy hikvision nvr-rel is. :(

A HD-TVI kamerák (és dvr) működtethető utp kábellal?   
UTP van kihúzva a végpontokra, kábel csere illetve további kábelek behúzása sajnos nem megoldható.


előzmény: vlezlee #13

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kültéri IP kamera wanted
#13 2015. Október 22. - 18:23:21
+1
A perem paraméterek nagy vonalakban:
- minimum 720p
- Nem wifis, és nem szükséges POE sem
- infrás (bár úgy is mellé lesz akasztva egy mozg.érz. refi is)
- ~10m -ig értékelhető képet produkáljon a bullet (a dome-nál elég 6-7 méter is)
- nem hátrány, ha nagylátószögű
- jó lenne, ha zoneminder-rel össze lehetne házasítani, bár végső soron egy NVR lenne majd a végállomása a dolognak.

Első körben 2 sanan kamerát néztem:
Bullet:
SANAN SA-1360CMH: http://www.delton.hu/adatlap.php?c=111781
Dome:
SANAN SA-1361CMIH:http://www.delton.hu/adatlap.php?c=111746

Szia

vg kollégával egyetértek, én is 2 bulletet tennék kültérre.
Zonemindert már most felejtsd el, soha a büdös életben nem fogod tudni használhatóra beállítani, akkor már inkább NAS, de a végső egyben jó megoldás egy megfelelően méretezett NVR, szigorúan a kamerák gyártójával megegyező gyártótól.
SANAN ugyan olcsó, ennek megfelelően nekem nagyon nem állt kézre, a CMS-ét egy rémálom volt belőni, mindenképp nézd meg a szoftvereket, mert orbitális különbségek vannak.
Hálózati eszközökön ne spórolj, az olcsó TP-Link, D-Link és társai routerek/switch-ek procija nem bír el 2-3 kameránál többet.
Otthoni használatra én megfontolnék egy HD-TVI rendszert is, ugyan analóg, de 2MP-ig el lehet menni felbontásban és kb feleannyiba kerül, mint egy IP rendszer. Nekem személy szerint a hikvision HD-TVI rendszere nagyon szimpatikus.

előzmény: LSalander #1

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#12 2015. Október 21. - 08:03:49
0
Itt vagyok, nem tűntem el teljesen, csak becsúszott egy nem várt esemény (nem, nem az a tablettával megoldható dolog).

Köszönöm Mindenkinek az észrevételeket, akkor maradok ezen a kijelölt úton.
A dome kivitelt pedig lehet, hogy hanyagolom.

off.
Egy kicsit más; egy mozgásérzékelős kérdést csempésznék ide a szálba, ha nem gond.
Amit a refihez feltettem mozgásérzékelőt, egy rakás szaharai homok, 3-4m méter után vak. Jó lenne -a dobozán egyébként ígért- 10m megugrani.
Ez az a förmedvény: [size=78%]http://www.luxvill.net/sites/default/files/icws/LX39%20feh%E9r.jpg[/size]

Esetelg ismertek valami használható kültéri mozg. érzékelőt? Nem muszáj az IP66 védettség megléte (eresz alatt lenne).



Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kültéri IP kamera wanted
#11 2015. Október 16. - 23:36:57
0
Ezt már nem forgalmazzák! keresd a
DS-2CD2T32-I5, I8 kamerákat[/size]

előzmény: LSalander #8

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kültéri IP kamera wanted
#10 2015. Október 16. - 23:34:25
0
Na, ebből és az utódjából már ippen több mint 300-at felszereltünk. Szerintem egyik legjobb ár-érték-minőség aránnyal rendelkező IP kamera.
előzmény: LSalander #8

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!