Szerző Téma: Ubiquiti-s kamerarendszer  (Megtekintve 11528 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#43 2013. November 11. - 08:27:49
0
Nekem a Mikrotik, RouterBoard 450G típus volt.
Nem kamerához kellett, itt a gigabites gyorsaság volt a lényeg.
Én az AccesPoint-nál vettem anno, de ők még most is foglalkoznak ezzel a típussal. Én már nem. :)

előzmény: vlezlee #42

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#42 2013. November 10. - 23:01:34
0
Melyik típust vetted MikroTIK-ből?
Mondjuk a d-linkkel nagyon nem egy kategória, ami természetesen az árán is látszik, de ha az is megfelel a céljaidnak, akkor tényleg gazdaságosabb lehet a d-link.
Nekem SOHO-ból csak a linksys és az asus 1-2 típusa van a használható kategóriában, a többivel szinte csak rossz tapasztalataim vannak :(

Érdekelne a cég neve is, akitől vásároltad. R. Márton cége esetleg?
előzmény: Szilco #41

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#41 2013. November 10. - 22:23:23
0
Én sajnos csalódtam a Mikrotik-ben.
Egy pár éve vettem egy routert tőlük, mert egy jó gigabites eszközre volt szükségem és egy ismerős ezt ajánlotta. Nem volt olcsó, de legalább jó drága volt. Egy évig tökéletesen tette a dolgát és szerencsére pont a jótállás előtt egy pár nappal bemondta az unalmast. Ok, ez más eszközökkel is megtörténik, nem is ez volt a fő gond, hanem az, hogy a forgalmazó cég, mikor visszavittem, akkor közölte, hogy visszaküldik a gyártónak javításra, ami kb. 4-6 hónap!!!!
Azt hittem, hogy rosszul hallom, és rákérdeztem, de mint kiderült, jól hallottam. :( Csere készüléket nem adtak, így vettem egy D-Linket, ami azóta is szépen teszi a dolgát.
5 hónap után azért már rákérdeztem, hogy hogyis állunk a routerral, mikor közölték, hogy bemehetek, adnak egy másikat. Elmentem érte, elhoztam, majd eladtam a Vaterán, mert nekem már nem kellet, hisz volt egy normálisan működő másik készülékem.
Mint mondtam, igazából nem a készülékkel volt bajom, hanem a jótállási háttérrel és a cég hozzáállásával. Ha valakit érdekel, akkor elárulhatom a cég nevét, bár gondolom más nem nagyon forgalmazza ezt a típust (nem néztem most utána), mert régen csak náluk lehetett kapni.

előzmény: mountainman #39

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#40 2013. November 09. - 12:31:13
0
+1 a MikroTIK-re. A SOHO kategóriás eszközeik olcsóbbak, mint a linksys, masszív hardver, de ha a webes kattintgatós beállítófelületet megszoktad, akkor utánajárást igényel.
Éttermekben és kültéri hot-spotoknál használjuk, meglepően strapabíróak.
előzmény: mountainman #39

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#39 2013. November 09. - 03:08:26
+1
Mikrotik :)
előzmény: Janó #38

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#38 2013. November 08. - 21:26:46
0
Esetleg van javaslatod alternatívra? De ne egyből Cisco-t javasolj.  :)

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#37 2013. Augusztus 29. - 23:32:46
0
Igen, TPLink ugyan olcsó, de nem egy minőségi cucc.
előzmény: Janó #35

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#36 2013. Augusztus 28. - 19:27:20
+1

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#35 2013. Június 19. - 11:25:04
0
Úgy látom ezt a rövid kábeles dolgot ki kell próbálnom asztalon....a két új kameraponthoz megvettem az eszközöket és egy  klímás helyiségben még is kényelmesebb mint terepen ilyen időben.....  ;D

Jöttek még olyan ötletek is, hogy switch ami víztoronyban van annak kicsi a puffere.....ki kellene próbálni azt is egy másikkal. TP-Link gigásat raktam oda, bírnia kellene, vagy tényleg létezhet ilyen pufferelési gond?

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#34 2013. Június 16. - 23:56:35
0

Ezt kifejthetnéd bővebben is.Nekem is van némi közöm az informatikához úgy 20 éve, de eddig ezt a szabályt még nem halltottam. Az esetek 80%-ában  hosszabb a patch kábel 1,5 m-nél. (Előregyártott patchkábelt 0.5;1;2;3;5;10;20 méteres hosszban árulnak.) Az IP kameráknál mi számít fali csatlakozónak? A falikábelt (tömör ér) ugye nem illik "feldugózni".



Szia!

Igen lehet kapni, de nem szabványos.

Rosszul írtam, illetve emlékeim már néhol hiányosak:

 nem 1,5 hanem 5 méter szabvány szerint:

...Az említett szabvány azt is előírja, hogy a fali csatlakozótól a lengő kábel nem haladhatja meg az 5m-t. Vannak ennél hosszabb gyári kábelek is, de ezek nem szabványosak, ill. ott alkalmazhatók, ahol nem készítettek fali kábelezést....


Ezt itt megtalálod ha kíváncsi vagy rá: http://hu.wikipedia.org/wiki/UTP


De, hogy miért lehet ez, nem tudom csak sejtem. Ha van egy fali dugaljad és azon van 90m kábel, már nem jó ha még +20m bedugsz hozzá. Gondolom ez az alapja.

előzmény: klaci #28
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 16. - 23:59:44 írta orkenyip »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!