Szerző Téma: Paradox IP100  (Megtekintve 26833 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Paradox IP100
#63 2013. Július 05. - 06:32:55
0
TP-Link egyik router-ével jártam már úgy, hogy van benne tiltott port forwaRd  :-* sáv. Azaz a gyári értékeket át kellett tenni máshová. Találd meg azt 3-5 portot ami megbízhatóan továbbítódik és használd azt. T-Home-al én is szívtam már, egyik router-e sem frissítetten a ddns szolgáltatónál az új IP címet. Nem tudtam megoldást rá, nekik akkor csak az a két router-ük volt ami tudta a voice IP-t, wifi-t és LAN-t. Előfizetés csere oldotta meg.
előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradox IP100
#62 2013. Július 05. - 06:15:16
0
Az a baj, hogy ezek a szolgaltatoi vegpontok neha olyan szinten le vannak butitva, hogy egy-egy ilyen funkcio nem mukodik, pedig a menuben ott van. Meg egy dolog. Ha az ip modulnak nem jol adod meg az atjaro ip cimet, akkor is vacakolhat a portforwald.
előzmény: czegany #6

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradox IP100
#61 2013. Július 04. - 23:47:46
0
Hi!
Ha bentről megy, port forwald jó, akko ne kínlódj vele tovább. Szar router, vagy szar szolgáltató. Nem a Te dolgod.
Ügyfél és a szolgáltató magánügye. Persze én is szeretném mindig mindent megoldani, de nem lehet minden szart kitalálni, sőt, már azt kezdem tudni, ki mit nem tud. Egyébként a T betűs a legjobb ilyen téren.
előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox IP100
#60 2013. Július 04. - 23:39:10
0
át hát :)
előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox IP100
#59 2013. Július 04. - 23:15:50
0
router-t áramtalanítottad konfigurálás után?
IP100 10000-es portját át lehet tenni másik portra?
előzmény: Bluesman #3

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Paradox IP100
#58 2013. Július 04. - 22:18:14
0
DMZ-ben is ugyanaz a szitu.
előzmény: handras #2

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Paradox IP100
#57 2013. Július 04. - 21:40:39
0
Ezt könnyen kiderítheted, tedd az ip-100-at a rooteren  DMZ-be.
előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Paradox IP100
#56 2013. Július 04. - 21:32:36
0
Mai szívás: PRADOX IP100 és T-home

A munka álom, a megrendelő nagyon jól fizet és előre! De: az elkészült rendszer kommunikációját meg kéne oldani. Nem a távjelzés a gond, az megy GPRS, hanem az IP100  szolgáltatásai nem mennek. A router egy ZTE931VII amit a T-Homo, azaz Home cég ad a szerencsétlen megrendelőnek. Avval baj van! A router kiválóan műxik kivéve a port forwarding-ot, ill, az se teljesen igaz, mert egyetlen HTML portot bármilyen portszámra átirányít, de a Paradox 10000-es portját és egy másik html portot már nem hajlandó. Felhívom a fiamat aki master degree diplom a hálózatok biztonságából, egy órás telefonozás után azt állapítottuk meg, hogy a beállításaim jók. Valami más a hiba. Nem nyugszok bele: felhívom a T-homo super service szolgáltatását és kérem a segítségét, egy óra azonosítás után hajlandó a problemával foglalkozni. Távoli asztaleléréssel belép a routerbe és megállapítja, hogy a beállítások jók. Ő egy IT mérnök. Felveszi hibára. Egy óra múlva felhív egy pasas, mondja, hogy Ő a T-Homo szakembere, és mondjam el, hogy mi a baj, Elmondom. A beszélgetés első percében világos, hogy a fickónak halovány lila szellentése sincs a port átirányításról.  Kérdem: akkor hogyan szeretné a hibát kijavítani? Mondja: jó akkor majd ő felhívja a Super Service-t. Megint másfél óra,  és felhív egy új fazon, aki szintén megkérdi hogy mi a gond. mintha deja-vu-m volna, ezt a beszélgetést már átéltem másfél órával azelőtt! Mondja, hogy neki csak ez a ZTE routerja van. arra ki tudja cserélni. Mondom, hogy ez nem router hiba, mert olyan hiba az nagyon ritka, hogy bizonyos portokat nem továbbít a router, másokat meg igen. Mondja, hogy majd holnap kijön és biztos ami bizonytalan: kicseréli a darabot. OK kapom az SMS-t hogy a kérésemre! másnap reggelig felfüggesztették a javítást. AZ Én Kérésemre! Frankó! Nem hagy az ördög nyugodni, felhívom a Power help desket, a Tamás megállapítja, hogy a beállításaim jók, és hogy sok a panasz a ZTE routerekre (pontosabban VDSL modemekre) Aztán jön a feketeleves, a magyarázkodás az ügyfél előtt, hogy mért nem műxik az a sok bizbasz ami drága pénzen előre kifizetett. Szerintetek szűri a portokat és a forgalmat a T-Homo? Szerintem igen, de ezt nem vallják be.

Nem elérhető lcseh

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Paradox IP100
#55 2013. Május 30. - 18:46:21
0
A neten ingyenesen megszerezhető iParadox tényleg nem működik. Ki kell fizetni érte 2000 forintot és elindul.
előzmény: mountainman #55

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox IP100
#54 2013. Május 30. - 18:45:33
0
nemigen értem
egyrészt nekem tán vagy 2159 ft volt az iParadox
Másrészt teljesen automatán magától frissül(t)
előzmény: mountainman #55

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!