Szerző Téma: Távkapcsoló  (Megtekintve 6706 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Távkapcsoló
#12 2011. December 29. - 22:33:28
+1
 8) Én pl. hívás közben is tudom wifin vagy neten keresztül kapcsolni a riasztóm 96 kimenetét...

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Távkapcsoló
#11 2011. December 29. - 16:15:49
+1

Azért van erre is egy-két aggályom:

Nem tudom veletek hányszor fordul elő,hogy a ház elé érve még épp befut egy hívás, vagy ti indítotok egyet, hogy még a kocsiból nyugiban megbeszéljétek, ne a gyerekzsivajban? Na akkor mitől nyílik ki a kapu?

Hányszor fordul elő emberekkel, hogy véletlenül elindítanak egy hívást, pláne ezeken az új tapicsodákon?

Aztán még valami: http://index.hu/tech/2011/12/28/masodpercek_alatt_feltorheto_a_vilag_mobiltelefonjainak_negyotode/
pedig emlékszem rá, hogy mondták 20 éve, hogy szívták a fogukat a titkosszolgálatok....
előzmény: L. Pásztor #9
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 29. - 16:23:36 írta handras »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Távkapcsoló
#10 2011. December 29. - 14:24:02
0
Biztonság szempontjából a vivőfreki mind1. A kódolás ugyanaz, így a 866-os sem biztonságosabb.
A 433-assal az autóját üf azért nem tudja kinyitni a teszkó parkolóban, mert ott akkora 433-on a forgalom.
A 866-os meg ha GSM közelében van, akkor az blindeli ki, azaz nyomja el a távirányító adását.
A 2.4GHz-es cuccok lényegesen jobbak ... de azok ára meg nem a Mo-i piacra készült.

Unokaöcsém régen néha 10 percet is állt és káromkodott a saját kapuja előtt, mire a távirányítója kinyitotta.
Utána csak 1-szer, és zuhogó esőben, amikor installálás után 1 évvel lefutott a feltöltő kártyája a tőlünk kapott GSM-es kapunyitójában ... azóta persze odafigyel rá. :))

Visszaolvasva ami írtam:  tuuudom-tuuudom részrehajlónak néz ki a véleményem ... mert hát mindenki hazabeszél. De azt szokatm mondani, h ki kell próbálni, és onnantól nincs duma ...  :)
előzmény: padisah #8

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Távkapcsoló
#9 2011. December 29. - 14:13:06
0
Yesss.  Az egyirányú kommunikáció elég gatya ... A másik meg, hogy az h a 433/866-os RF cuccok ma már drágábbak, mint a GSM. A 433-asok sok helyen a sáv telítettsége miatt nem müxenek rendesen, a 866-osokat pedig a GSM tornyok "lövik ki". Amig egy 1szerű GSM távkapcsoló listaára (!) nettó 15-16e Ft, addig ugyanezt mondjuk 4 adóval meg 1 vevővel nem lehet megúszni 25e Ft alatt. Vagy sokak által ismert kapunyitók esetében 1 vevő és 4 adó majdnem 30e Ft, hasonló funkciókkal egy GSM-es vevő listaára nálunk nettó 13eFt, adó meg nem kell, mert mobilja meg mindenkinek van ... 
Ezenkívül egy 1szerű hívószám felismerésen alapuló azonosítás még mindig messze jobb, mint bármiféle hopping (ugrókódos) egyirányú kód ki-ordibálása a környezetbe...
Tudja ezt minden gyártó ... dehát ugye a megszokás. Never touch a working sytem - azaz ne piszkálj bele abba, ami működik !

Másik ok meg az, amit hazánk egyik nagy kapu-forgalmazója mondott nekem:  ha occcsó pízért odaadjuk a GSM-es kapunyitókat az üf-nek, és azok biztonságosan működnek akár évekig is, akkor hogy fogjuk az üf-et rendszeresen lefejni a háromszoros áron árult távirányítókkal, meg bele a méregdrága elemekkel.  :(((

Van még és lesz még mit tanulnunk a 2012-ben is Magyarországon ...
előzmény: vg #7

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Távkapcsoló
#8 2011. December 29. - 13:50:32
0
Ezért kerestem volna 868 Mhz-est, mert azok jóval biztonságosabbak. A Solo szirénás ötletet megfontolom. Melyik változat tudja ezt? Azt írjátok, hogy az új. Ennek mi a típusszáma?
előzmény: vg #7

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Távkapcsoló
#7 2011. December 29. - 11:08:52
0
Abban igazad van,hogy pici helyismerettel 1perc után csend lesz, de nagyon ritka az a környék ahol a szomszédra még érdemben lehet számítani. Én a magam részéről a sima ugrókódos távirányítóktól ódzkodom, az autók miatt nem túl bonyolult megfelelő elektronikával kikapcsolni, már volt tapasztalásom ilyenre. Úgyhogy én elsődlegesen azt tenném biztonságosabbá. Van a dsc-nek az új rádiós rendszere az már 2irányú kapcsolattal rendelkezik nem? Különben nem éřtem,hogy amikor mindent vezeték nélkülivé teszünk a környezetünkben akkor éppen pont ezzel a gonddal nem foglalkoznak a gyártók.Meddig tartana igazolt oda-vissza kapcsolatot csinálni? De majd L.Pásztor megmondja, ez már az ő asztala..
előzmény: Lacy #6

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Távkapcsoló
#6 2011. December 29. - 10:44:26
0
Oké a dösöcö csak a szokásos :)
Amúgy de fog villogni a Solo riasztáskor, mert ez a plusz vezérlő bemenete, itt lehet pl úgy vezérelni, ahogy rég volt is előírt, hogy riasztás után villogva maradt kikapcsolásig
de ez még abból az időből származott, amikor nem volt kivonuló és ha a szomszédok kiküldték a rendőrt, akkor az nem tudta hová kéne menni, de a villogó villogó útbaigazította, hol volt a riasztás :)
Szóval némi helyismerettel azért nem sokba tellne egy pillanat alatt kikapcsolni a riasztót szabotázsos doboz ide oda, és ha nincs ügyelet, aki az első riasztásnyekkenésre is már intézkedik, akkor biza max 10-20 másodpercet szirénáz a rendszer.
előzmény: padisah #4

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Távkapcsoló
#5 2011. December 29. - 08:40:32
0
Azért dösöcö, mert van egy 1616-os központom, ami a nyakamon maradt és mindenáron el akarom sütni valahová. Ez a munka adódik most.
előzmény: Lacy #3

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Távkapcsoló
#4 2011. December 29. - 08:38:38
0
Kösz az ötletet. Ebben az esetben viszont nem fog riasztáskor villogni.
Ha az a kontaktus egy szabotázsvédett dobozban (központ doboz) van, akkor szerintem elég biztonságos.


előzmény: Lacy #3

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Távkapcsoló
#3 2011. December 28. - 23:31:46
0
ne külön villogót tegyél fel, hanem az új (szar) Solo szirénát.
Most így 10 év után sikerült beletenni egy jó szolgáltatást, amire a 2 irányú távok idején nemigen van szükség - ja hogy dösöcö :) az nem tud ilyet :) szóval a Solo villogó bemenete 2 féle módon használható. Az egyik a hagyomásnyos, amíg kap jelet villog. Ha átjumperolod, akkor viszont ha megkapja a vezérlő jelet, akkor villan egyet, mikor elveszed akkor meg kettőt, úgy mint a sziréna csippanás lenne de fénnyel.
Így ha a pgm-et élesített helyzet kimenetnek programozod, akkor a bekapcsoláskor egyet a kikapcsolásakor meg kettőt fog a Solo villanni.
Oszt már meg is van a jelzés külön doboz meg villogó nélkül.
Távirányítónak bármi jó ami ugrókódos de egyre megy amíg egy sima kontaktus megléte-nemléte a kapcsolás, addig ez nem ad nagy biztonságot.
előzmény: padisah #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!