Szerző Téma: iParadox IOS  (Megtekintve 9838 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:iParadox IOS
#22 2015. December 11. - 21:54:46
0
Köszi  ;D
előzmény: eXtra #21

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:iParadox IOS
#21 2015. December 11. - 21:31:48
0
Az már volt, ezért itt nem trollkodok többet Integrás hittérítéssel, pedig...  ::eplus2::
előzmény: vg #20

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:iParadox IOS
#20 2015. December 11. - 08:55:08
0
Pedig azt hittem végre leírod a megoldást. Csere Satel-re ::gun:: ::zold_beka:: ::hide:: ::kalapal::
előzmény: eXtra #19
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 11. - 21:27:58 írta eXtra »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:iParadox IOS
#19 2015. December 11. - 08:25:09
0
Csak azért kérdeztem, hogy vajon érdemes lehet-e megpróbálkozni a kereskedőnél garanciális reklamációval, vagy mindegy, mert az az új is szar lesz?
Ha esetleg az új modul is xar lenne, akkor tegyél be mellé egy switchet, aminek néha megszakítod a tápját egy időkapcsolóval... ::pattog::
előzmény: kero #17

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:iParadox IOS
#18 2015. December 11. - 06:25:02
0
Egy próbát megérne a csere....
előzmény: kero #17

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:iParadox IOS
#17 2015. December 11. - 00:14:42
0
Úgy látom kissé elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől.
Tehát visszatérve az IP150-re, időnként eldobja a hálózatot, sem belső hálóról, sem kívülről nem lehet elérni, és a pollingot sem küldi a Paradoxmyhome-nak. A hálózaton egyébként minden más működik, van Internet, stb.
Több helyen is, többféle routerrel. Kábel kihúzás, visszadugás után helyreáll.
De akkor látom, másnak is van vele gondja. Csak azért kérdeztem, hogy vajon érdemes lehet-e megpróbálkozni a kereskedőnél garanciális reklamációval, vagy mindegy, mert az az új is szar lesz?

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:iParadox IOS
#16 2015. December 10. - 22:29:48
0
Pont 2 hete szoptunk azzal az irodában, hogy szakadoznak a vpn kapcsolataink. Látszólag minden oké, majd a végén kiderült, hogy az újonnan kb nettó 250e-be kerülő cisco routerünk firmware-ja volt elég durván bug-os, szóval a KKV szektorban kimondottan drága IT infrastruktúra is tud meglepetéseket okozni.

Pont a TP-Link, D-Link és társai routerek miatt van a szopások 80%-a: 1-2 évet elmennek és utána mindenféle nyűgje kezd lenni. Elég egy 10% környéki csomagveszteség ahhoz, hogy néha "leszakadjon" a hálózatról egyik-másik eszköz.

Amivel ezek közül konkrétan jók a tapasztalatok: TP Link TL-WR1043ND-ből a 3 antennás változat, Linksys WRT széria, Mikrotik szinte teljes termékpalettája és a környezetemben kb ennyi, nyilván ez még mindig nem zárja ki, hogy az IP150 a ludas, de mielőtt kategorikusan elutasítanánk, hogy a router márpedig jó én mindenképpen kipróbálnám egy másikkal is.
előzmény: handras #14

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:iParadox IOS
#15 2015. December 10. - 22:20:31
0
mióta meg van és üzemel, azóta van a routeren hekkelt fw :) csak mondom
a vejem 7 diplomás Microsoft izéééé valami nagyon kiképzett IT rendszer javító gazdász

előzmény: eXtra #13

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:iParadox IOS
#14 2015. December 10. - 22:17:13
0
Na ne mááá!
Én is tapasztalom a problémát, és nem vagyok biztos benne, hogy az ügyfelem megértené, hogy a több milliós IT cucca a rossz, amikor minden mással megy.
előzmény: vlezlee #11

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:iParadox IOS
#13 2015. December 10. - 22:15:00
0
N600-as TPLink
Engem egy kültéri TP-Link AP szopatott hetekig azzal, hogy random fagyogatott. Az volt a legérdekesebb, amikor párom talált egy youtube videót, amitől az AP mindig reprodukálhatóan lefagyott, akármilyen eszközről indítottuk el a lejátszását... A legújabb gyári fw ugyanezt csinálta, úgyhogy berágtam és feltoltam rá az OpenWRT-t. Azóta atomstabil.

Egy próbát lehet neked is megérne! :)



előzmény: Lacy #10

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:iParadox IOS
#12 2015. December 10. - 22:14:25
0
mondom hogy a  központ cseréjéig tökéletes volt, azóta meg állandó a probléma
ennek semmi köze a routerhez
előzmény: vlezlee #11

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:iParadox IOS
#11 2015. December 10. - 21:45:49
0
Ha van rá lehetőséged, próbáld ki egy másik routerrel, szerintem inkább azzal lesz a probléma, főleg, ha már elmúlt 2-3 éves ;)
előzmény: Lacy #10

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:iParadox IOS
#10 2015. December 10. - 21:33:41
0
N600-as TPLink
de a gond az hogy amíg a 48-as EVO volt fenn egyszer sem állt le ezzel már sokadszorra (épp 1 órája indítottam újra az a vacakot) a router meg ugyanaz azóta is
az a 48-as majd 3 évig üzemelt abból 2 éve van rajta IP először a 100-as de azt egy másik központhoz kellett odaszerelnem mivel régi 96-os EVO volt és az nem megy a 150-nel így itthon lett uppgrade
és másfé lév alatt egyszer sem fagyott le, most meg 2 hetente
előzmény: vlezlee #9

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:iParadox IOS
#9 2015. December 10. - 21:13:33
0
milyen routered van?
jópár ip150-et üzemeltem be mostanság és többnyire a routerekkel volt probléma, ami persze nem zárja ki, hogy Nálad épp az ip150 rossz.
előzmény: Lacy #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:iParadox IOS
#8 2015. December 10. - 20:33:41
0
nálam pl simán pingelhető ennek ellenére semmit nem válaszol az IP modul
előzmény: vlezlee #6

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:iParadox IOS
#7 2015. December 10. - 20:29:53
0
leakad és nemm érni el
Nekem mióta az EVO 48-at lecseréltem 192-re ami újabb, kezdve azon hogy egyáltalán nem akart működni vele egy ZX8 ami a 48-al igen sőt egyszer volt 2 hétig egy másik 192-es is itthon a 48 helyén és annál sem volt probléma, szóval amióta csere lett a központi egységnél azóta kb 2-3 hetente nekem is leakad ami azért - is - baj mert nálunk mindenki telefonnal intézi a dolgokat még a kertbe beállást is az autóval a telefonos klienssel nyitva a kaput.
Nem tudom még mi a bánat de lehet hogy újabb kp csere lesz mert az elődökkel nem volt baj.

előzmény: vlezlee #6

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:iParadox IOS
#6 2015. December 10. - 20:19:12
0
Nálad mit jelent az, hogy leakad?
Milyen router?[/size]

Fix ip, dhcp vagy mac alapján dhcp-vel osztott fix ip?

Mikor nem működik, akkor mit látsz az ip150-en és a routeren (led-ek állapota pl). Pingelhető az eszköz?

Sok még az ismeretlen...
előzmény: kero #5

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:iParadox IOS
#5 2015. December 09. - 23:40:24
+1
Hamár IParadox, akkor IP150 modullal kapcsolatban kérdeznék.
Nincs még belőle sok ügyfelemnél, (5-6) de van egy-egy ami rendszeresen leakad a hálózatról. RJ45 routerból kihúz-visszadug után működik megint egy pár napig.
Valakinek tapasztalat, ki lehet a hibás, IP150, esetleg a router(a hálózaton egyébként minden más működik, Internet is van) ??

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:iParadox IOS
#4 2015. December 09. - 21:56:02
0
Nem csak az ékezetes karakter a probléma, hanem hogy valami iszonyatosan lassan olvassa be a zónaneveket. Androidon érdekes módon tökéletes, de a mai app store-os vásárlásom gyakorlatilag 10EUR pénzkidobás volt :(

Lacy: Lehet szidni a szifont, de nálam az ilyen faszságaitól eltekintve atomstabil.
Androidból elegem lett. Folyamatosan ez-az nem működik majd újraindítás után okés, néha (mikor épp gyorsan kellene) elcrashelnek az appok ...stb

Az már lassan megszokom, hogy pl Ű betűt esélytelen winloaddal és babyware-el programozni, pedig a mai világban ez sem egészséges dolog szerintem.
előzmény: Szilco #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:iParadox IOS
#3 2015. December 09. - 19:54:34
0
ja
mondjuk a jó k.. anyukáját az összes ájfos fejlesztőek
azt sem hiszem hogy 30 év alatt nem tudták megoldani az ékezetes betük kérdését, ami amúgy érdekes de azon a sokat szidott ótvar androidon tökéletesen megy - már mint az I'paradox- nál is.

a másik ha már az áfost kell szidni, ma pl egy tabletre akartam a Techson rögzítő távelérését megcsinálni ami kb egy óra után az ügyfél távozásával félbe szakadt, jelzem program feltelepítve, minden oké belső hálózat wifi-n minden oké IP címek stimmelnek és nem megy
a telefonomba beírtam ugyanazokat az adatokat és 2 perc múlva már látta is az f a kamerák képeit ... egyelőre az én telefonomon :)
Na szóval rohadna rájuk az összes ilyen szar
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 10. - 10:47:20 írta eXtra »

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:iParadox IOS
#2 2015. December 09. - 17:52:04
0
Nincs vele semmi baj, csak arra kell ügyelni, hogy nem szabad ékezetes betűket használni a központnál. Ha ékezetes betűket használsz, akkor van ez a hiba, az iParadox nem tudja lekezelni.
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
iParadox IOS
#1 2015. December 09. - 13:12:05
0
iParadox IOS verziója másnál is ilyen kritikán aluli? Ebben a formában gyakorlatilag felesleges pénzkidobás :(

IPhone 6s, IOS 9.2, iParadox 4.16.81
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 09. - 13:17:31 írta vlezlee »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!