Szerző Téma: BMZ Integral C  (Megtekintve 8625 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető hegyomlas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:BMZ Integral C
#19 2016. Február 19. - 09:10:17
0
Sziasztok!

Tavaly volt egy ügyfelünk, aki fel akarta mondani a Schrack karbantartást, hogy másra bízza. Kioktattuk, mit kell csinálni. Befenyegette a Schrack-ot, hogy feljelenti őket, ha nem adják ki neki a tűzközpont üzemeltetéséhez szükséges eszközöket és ezzel megakadályozzák a nem kis pénzért vásárolt tűzjelző rendszer használatát. Elég rámenős volt, úgyhogy a Schrack szépen kiadta a szoftvert is meg a hardver kulcsot is. Ők is tudják, hogy nem tisztességes, amit csinálnak.

Nem elérhető tori

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:BMZ Integral C
#18 2015. Január 17. - 12:47:38
0
8. szintű jelszóval lehet törölni, felülírni hogy mikor dobja legközelebb ezt a hibát.(Karbantartási hiba előre programozva !)
előzmény: trivador #11

Nem elérhető szaki21

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Re:BMZ Integral C
#17 2012. November 06. - 00:27:43
0
Hát ez sajnos a mai használatos tűzjelző kp.-ok.mindegyikére igaz.
-Csak akkor fogjon hozzá,ha van számítógép és a hozzá megfelelő szoftver
-kábel és interfész(ha szükséges)
-hárdverkulcs,vagy valamely letöltő kód(ha szükséges)
-és ezek után is csak reménykedni lehet,hogy a gyári letöltőkód van benne

Az ilyen és ehhez hasonló munkák előtt ajánlatos előre részletesen tájékozódni mert könnyen deficites lehet a buli.
Na meg nem árt valami műszaki segítség vagy tanfolyam se.Főleg,ha valamilyen nagyobb rendszert (mondjuk 500-2000 érzékelős,meg tele gázosabbnál gázosabb vezérlésekkel/sprinkler indítás,patronos füstkupolák stb./)veszünk át.
Na meg nem árt valami fullos céges biztosítás sem az esetleges káresemények végett ami esetleg a tudatlanságunkból vagy csak pekkünk-ből eredhet.

Sajna tapasztalatból beszélek.

előzmény: mormogipapa #15

Nem elérhető KhyrOO

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:BMZ Integral C
#16 2012. Augusztus 27. - 20:50:16
0
Hát ez sajnos a rendszer sajátossága....  :-\  Ma egy Maxima távkezelőt szedtem darabokra, mert festékszalagot kellet cserélnem benne... Na az szívás volt... Káromkodtam is  :P
előzmény: mormogipapa #15

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:BMZ Integral C
#15 2012. Augusztus 27. - 20:46:58
+1
Helló. Próbáltunk venni mi is szoftvert+hardver-kulcsot de a Magyar képviselet nem adja el. Ezt idén márciusba közölték. Új fejhez új ajzatott kell fölrakni ennyi. Nem csak nekem van azzal problémám hanem nagyon sokunknak hogy számítógép kell ahhoz hogy egy karbantartást,bővítést vagy hiba elhárítást megcsináljunk.  :(
előzmény: KhyrOO #14

Nem elérhető KhyrOO

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:BMZ Integral C
#14 2012. Augusztus 27. - 06:31:31
+1
Hali.'Karbantartási' üzenetet csak laptopról lehet törölni az agyából. Fejet meg csak akkor cserélj, ha ugyan olyan típust tudsz szerezni, mert a régi SSD fejeket már nem gyártja és forgalmazza a Schrack, csak MTD-t. A szoftver önmagában mit sem ér hardver-kulcs nélkül, az meg horribilis összegért adják... 2 jogfokozatnál még van feljebb, 7-ig. Én az eddigi munkáim során sok Schrackkal találkoztam és nem mondom azt, hogy "jó" központ, de nincs olyan, hogy "szar" központ, csak az ember nem ért hozzá kellő képpen (és most qrvára nem akarok senkit bántani, én sem értek mindenhez). Sok múlik a telepítésen!!!!! Sokan utálják a Bosch központokat, pl. UEZ, pedig ha rendesen van telepítve és karbantartva, minden központ a maga nemében jó tud lenni....
előzmény: trivador #13

Nem elérhető trivador

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Re:BMZ Integral C
#13 2012. Augusztus 26. - 20:41:40
0
Köszönöm a választ. Kicsit közelebb vagyok a megoldáshoz, de mégis távol. Sajnos a töltőfeszültség megvan, szóval a "rakás szar" jelző hatványozottan érvényes. Akkor már csak programot kell hozzá szereznem. Merő formalitás :)
előzmény: mormogipapa #12

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:BMZ Integral C
#12 2012. Július 01. - 11:13:24
+1
Bocsi hogy most válaszolok. Tuti hogy úgy lett fölprogramozva anno, hogy karbantartás után számítógépről törölni kell a tűzjelző memóriáját. Akku hibánál mérj rá az aksi felé menő kábelre kb 27és 27,9 volt közt kell hogy mérj feszültséget de valószínű hogy a töltő része fosta el magát. A Schrack nem hulladék hanem egy rakás szar.  ;)
előzmény: trivador #11

Nem elérhető trivador

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Re:BMZ Integral C
#11 2012. Június 25. - 23:39:04
0
Nos két ilyen rendszerünk van. Mind a kettőnél ugyanaz a probléma áll fenn. Karb.tart. hiba. nyugtázni nem lehet. Szervíz módban van a központ. Van-e a 2-es jogosultságnál nagyobb fokozat? Ugyanis az összes érzékelőt leszedtem, kitakarítottam, leteszteltem, de még mindig semmi. Ugyanúgy bent van a hiba. Mit hagyunk ki? A hibánál nem ír ki konkrét eszközt, mert akkor már léptem volna tovább. Áramtalanítsam le, hátha? Másrészről az egyik központ elkezdte bedobálni az akkuhibát. 1 éve cseréltünk akkukat. Most újfent kicseréltük, de megint hibát jelez. Ez a nyamvadt központ tényleg ennyire hulladék?
előzmény: mormogipapa #9

Nem elérhető trivador

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Re:BMZ Integral C
#10 2012. Május 14. - 20:45:52
0
Nem rossz ötlet. Csak az a baj, hogy nem ír ki egy eszközt sem, csak azt hogy "Karb.tart". Azért gondoltam arra, hogy esetleg valami nem volt letesztelve.
előzmény: mormogipapa #9

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!