Szavazás

Milyen oprendszer fut a telefonodon vagy tableteden?

Android
18 (50%)
IOS
7 (19.4%)
Windows
2 (5.6%)
Symbian
1 (2.8%)
Firefox
0 (0%)
Linux
0 (0%)
Egyéb
0 (0%)
Nem tudom (a telefonommal csak telefonálok, tabletem pedig nincs)
6 (16.7%)
Semmilyen (nincs áram a tanyán, csak vágódeszkát használok... :-)
2 (5.6%)

Összes szavazó: 30

Szerző Téma: Hitvita az operációs rendszerekről... :)  (Megtekintve 18596 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
+1
Nem, a Paradox már leszállt a PIC-ről.
Ahogy hallottam a csájníz 728 óta ... :)

előzmény: tomat5 #21

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Yesss, emléxem !
A panel valahol 2003-2004 körül jelent meg itthon. PIC17c42-es processzor volt benne, pontosabban gyári OTP-s verziója. Egészen kis, talán 4 zónás kp, volt (talán ?) kommunikátor nélkül. Valahol a dösöcö PC500 rokona lehetett.
Samu bácsi valszeg átvitte a táskájában az utca túloldalára ...  :)
(Huhhh, de rossz májú vagyok ma ...)

előzmény: tomat5 #21

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ráraktam a pickit programozót, hogy hátha.... Le volt lockova, csak törölni lehetett, kiolvasni nem.
előzmény: L. Pásztor #20
Képzelheted, hogy abban a programkódban mennyi melójuk van, ezért nyilván nem fogják tálcán felkínálni lemásolásra:)
előzmény: tomat5 #21

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Egyszer a kezembe akadt egy nagyon régi paradox központ. Kicsit meglepődtem, de egy PIC kontroller volt benne. Szerintem a maiakban az van csak már paradox felirattal. Ráraktam a pickit programozót, hogy hátha.... Le volt lockova, csak törölni lehetett, kiolvasni nem.
előzmény: L. Pásztor #20

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Nem olvastam a cikket, de egy elég gagyi egy megoldás külső alkatrészben tartani a config-et ...

Régen dösöcö írta eeprom-ba, így páran jártak nálunk friss eeprom tartalomért. (gondolom kizárták magukat)
Akkor volt az, h eeprom kiforraszt, átprogramoz, eeprom vissza és újra gyári lett a kp.

Ma már processzor flash-be tárolnak mindent, és így nem lehet hardveres eszközökkel visszaolvasni.
Az meg hogy van-e gyári "master" kód ... az 100% hogy van, mert ott sem hülyék az emberek. Beüti és factory-default-ba (gyári állapotba) megy át a riasztó. Van ilyen a GSM telefonok mindegyikénél is ...

Egyébként ahogy a net-gsm-stb-szolgáltatókat, telefongyártókat, szoftvereseket, titkosító algoritmusokat fejlesztő cégeket is kötelezi a helyi "nemzeti titok-iroda", így arra tippelek (de ez csak tipp) h ezeket is ...

előzmény: papppapa #19

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Én nem a net-re gondoltam kizárólag ... Valamilyen szuper ,űber, master, masterénak, a master kódra .Amivel mondjuk a gyárban kiütik a lezárt panelokat .Anno egy magyar cég a Detektor magazinban írta lelkendezve hogy milyen megoldást talált a bizonyos alkatrésszel szerelt és ismeretlen kóddal rendelkező rendszereknél a kiolvasást  még valamilyen innovációs díjat is elhoztak valahonnan .Érted nem egy típusra ha nem rendszerekre csak az alkatrész típusa volt megadva amiben a riasztók 90 %-a tárolja a kódokat .Ez kb 4 éve volt , valaki olvasta ?
előzmény: vg #18

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Ebben szerintem a videórendszerek DVR, NVR és IP kamerák járnak az élen, hiszen sokkal gyakrabban kapnak netet, mint a riasztók. Legalábbis egyenlőre.
Ja, érdekes módon a kameráim önállóan okosodnak 1-1 funkcióval..........
 :o
előzmény: papppapa #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Sztem is van ...  de ez csak szerintem.
Ha valaki megtörne egy kp-ot és vissszafejtené, azt is megtudhatná hove megy az info.
És esetleg onnantól menne át az élete egy rossz hállivúdi krimihez hasonlóvá ...

előzmény: papppapa #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Egy mobil gyakorlatilag minden funkciója távolról is vezérelhető.
Ez van !
Ahogy írtam, az a nagyon nem mindegy, h ki vezérli, ki tudja verérelni  ...

előzmény: klaci #13

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Ezek után komolyan úgy gondolja bárki hogy az amerikai , kanadai vagy izraeli riasztó rendszerekben nincs beépített "hátsó kapu"?
Amikor csak bizonyos tűzfalprogikat is csak úgy lehet árulni az említett országokban ha a gyártó kötelezően tesz bele nyitható átjárót ?
előzmény: klaci #13

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!