Szerző Téma: Akkumulátorok minősége  (Megtekintve 23408 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Akkumulátorok minősége
#43 2015. Június 11. - 13:09:26
0
Nektek mi a tapasztalatotok ezekről a szutykokról? Nálam úgy hullanak, mint az őszi legyek! Mondjuk én voltam a hülye, hogy vettem ebből a "márkából", mert már a helyesírási hibákból is következtethettem volna a minőség(telenség)ére...  :'(

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#42 2014. Február 16. - 11:27:19
0
Mert a Yuasa-ból nem (még nem) spórolták ki az ólom felét ... a csájníz az környezet-barátabb, a lemezek mérete sokkal kisebb...  :)

Egy ökölszabály-szerű házi akkuteszt lehet a következő: 

1. Be kell állítani egy NYITOTT házú relét soros diódákkal (4-5-6) db úgy, h kb. 11V hatására a behúzott relé éppen elejtsen
2. akku feltölt csurig.
2. ráköti a diódás-relét.
3. 12V/15W-18W-os izzót a relén keresztül ráköti az akkura
4. kézzel ekkor benyomja a relé behúzóját, és az így benntart, a lámpa  kigyúllad, és óra indul.
....
Amikor a relé 1-2-3 óra (!) után az akku fesz-csökkenés miatt elejt, órát megnézni.

Brutális különbségek lesznek. A teljesen feltöltött, jó akku (pl. Yuasa) 2x -2.5 x annyi idő alatt merül le 11V alá (ez nem sokkal a mélykisülés felett van) mint az ócccó.  Ez valahol kb. azt jelenti, h a kapacitásuk is így aránylanak egymáshoz.

Régen, vagy 15 éve ezt (persze egzaktul PC-vezérelve, mérve és grafikonba rajzolva) sokféle akkortájt behozott "noname" és "brand" akksira is megtettük, de a biztech piac viselkedésén persze semmit sem változtatott ... emberek szorgalmasan hordták vissza cseréltetni a megzakkant akksikat ...  :)

PS: állítólag ma már vannak már rafináltabb akksik is, ha jól emléxem autóvillamosság-majerek azt mondják h bennük a kémiai folyamat "túlhajtott". Ezáltal az első időkban, v első pár ciklusban még úgy-ahogy megvan a kapacitásuk, de utána drasztikus gyorsasággal vesztik azt el ... hadd forogjon a piac  :)

 

előzmény: eXtra #41

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Akkumulátorok minősége
#41 2014. Február 15. - 21:00:47
0
A pici ócó kínai aksi 2 kg, míg ugyanaz a méretű Yuasa cirka 3 kg, tehát a mérlegelés valóban jól mutathatja a minőségét.
előzmény: SLC #39

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Akkumulátorok minősége
#40 2014. Február 15. - 20:56:49
0
Nekem az ULTRACELL teccik igaz volt amit MA-nak másnap vissza vittem mert kapásból halott volt  .
előzmény: eXtra #36

Ezzel kb. leírtad a minőségét is! Én továbbra is mellőzöm, de kinek a pap, kinek az ultracell... :D
előzmény: papppapa #37

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Akkumulátorok minősége
#39 2014. Február 15. - 20:13:21
0
Ezt a mérleges sztorit már más is mesélte, hogy x kg felett vesz csak akkut  ;)
előzmény: vg #38

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Akkumulátorok minősége
#38 2014. Február 14. - 18:28:27
0
Kollégáim a boltban csak mérleget használnak. Etalon a Yuasa...............
 :P
előzmény: eXtra #36

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Akkumulátorok minősége
#37 2014. Február 14. - 14:44:32
0
Nekem az ULTRACELL teccik igaz volt amit MA-nak másnap vissza vittem mert kapásból halott volt  .
előzmény: eXtra #36

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Akkumulátorok minősége
#36 2014. Február 14. - 12:45:29
0
UPS és Diamec fantázianevű aksikkal kapcsolatban van valami friss tapasztalatotok?
Diamecet már évek óta nem vettem, de attól még azóta javulhatott a minősége... :)

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:Akkumulátorok minősége
#35 2012. Szeptember 10. - 21:15:32
0
És a KOBE (Made in Japan) akkuk? Talán a 90-es évek végén, 2000-es évek elejéig voltak, de ma is egy 1998-as évjáratút szedtem ki. Ezeknél az volt a ritka, ha 6-7 év elteltével kellett cserélni. 9-10 éveket simán mentek/mennek még pár helyen. Bírta a 14V feletti töltést is, nem pukkadt el, nem fúvódott fel.
Mostanában a már említett Fiammra, Panasonicra szavaznék, de mindenhol a kici-óccó a lényeg, mindenki spórol. Átlag 3 évet bírnak, ha már 14V körüli feszültséggel tölti a központ, akkor 2.5 év után cellazárlatos lesz, úgy felfúvódik, mint egy döglött béka, alig lehet megfogni olyan forró. Mint a mellékelt ábrán is látható. Ez egy SLA márkájú kínai csoda volt, 2009-ben került be a központba.
előzmény: Lacy #32

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#34 2012. Szeptember 10. - 20:36:12
+2
Ezt a linket nemrég kaptam én is: 
 
Nem vagyok egy elvetemült sötétzöld, de erre érdemes időt szánni, és végignézni. Nagyon tanulságos !

előzmény: handras #31

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!