Szerző Téma: NVR vagy számítógép ip kamerákhoz  (Megtekintve 1355 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:NVR vagy számítógép ip kamerákhoz
#4 2012. December 26. - 21:30:28
0
Akkor összesen 4 kamera lenne?
A kamerák a meglévő intranetre mennek, vagy önálló hálózatuk lesz?
Fogják folyamatosan nézni a kamerákat vagy csak időnként lépnek fel rá?
Ha önmagában nem indokolt egy PC telepítése azaz nem nézik a kamerák képeit folyamatosan csak időről időre 1-1 kliens géppel lépnek fel, akkor szerintem NAS vagy NVR-t használj. Kisebb fogyasztás, stabilabb üzem, kifejezetten kliens gépek kiszolgálására van kitalálva.
Ha nézik folyamatosan x órában, akkor 4 kamerát simán direktben rádobnék a gépre....
előzmény: Kisspeé #3

Nem elérhető Kisspeé

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:NVR vagy számítógép ip kamerákhoz
#3 2012. December 26. - 19:48:16
0
Megmondom őszintén én a Videosec NVR3216-ra gondoltam, bár sokan azt mondják, hogy vagy NUUo Ip alapú dvr, vagy PC.

Mivel nincs rálátás egy helyen és a kábelezés nem megoldható, emiatt acces pointtal menne 2 kamera, 2 pedig sima utp kábelen lenne felrakva.  Ha PC, akkor mindenképp egy saját PC, ami csak a kameráknak lenne üzembehelyezve.

Kamerának is Videosec-et választok, az IRW-20at.

előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:NVR vagy számítógép ip kamerákhoz
#2 2012. December 26. - 19:04:03
0
Felhasználótól függ. Ipari jellegnél vagy 8 kamera fölött NAS(okat) vagy NVR-t használunk, míg magánembernél aki valamennyit spórolna mehet a meglévő PC-jére, ha az megfelel a célnak 4-8 kameráig.
De volt már példa arra is, hogy miután két helyen nézték 8 kamerát az egyik 8-at a másik PC rögzített és keresztbe is elérték egymást, de én PC-re nem szeretek 8-nál több kamerát direktbe tenni, bár komoly vasakra lehetne......
Mindennek van előnye és hátránya is (felhasználó is eltökítheti, op.rendszer szükséges/ gigabites hálózat kellhet, portok nem minden esetben szabadon konfigurálhatók, stb.)
előzmény: Kisspeé #1

Nem elérhető Kisspeé

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
NVR vagy számítógép ip kamerákhoz
#1 2012. December 26. - 15:48:19
0
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ki mit használ, használna ip kamerák képeinek a rögzítéséhez.

Köszönöm előre is a tapasztalaitokat.


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!