Szerző Téma: MAZi ADVR alarm settings  (Megtekintve 1157 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:MAZi ADVR alarm settings
#3 2014. Június 02. - 02:22:52
0
Én speciel nem használom az alarm kimeneteket egyáltalán.
Mivel a "képtartalom" változást bármi előidézi, így teljesen értelmetlen pl egy szirénát rákötni.
A pók hálót sző a kamera elé ami mozog és egyből szirénázik, jön egy bogár túl közel repül a kamerához akkor is szirénázik...
1x próbálkoztam ilyennel folyamatosan jelzett, akkor fogadtam meg hogy kamerarendszert és riasztórendszert csak külön-külön rendszernek szerelem.
Amúgy szereltem már Mazit nekem bejött.
Tetszik hogy kicsi panelja van így könnyebben tudom rejteni  ::)
(amúgy van olyan rögzítő, most nem ugrik be a neve, amiben relé kimenetek vannak és azokat tudja ügyfél vezérelni akár mobil cms-en keresztül).


előzmény: n3o #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:MAZi ADVR alarm settings
#2 2014. Június 01. - 23:07:23
0
én úgy tudom, hogy nem lehet a kimeneteket kapcsolgatni ügyfél által.
De ezt a dvr-t nem ismerem így ezért ez csak olyan általában kijelentés.
Amúgy ezek a be és kimenetek jószerével őskövületek, manapság nem hinném hogy sokan használnák (de ha igen akkor nyugodtan írja meg aki igen :) ) még a vhs time laps videók és a sokcsatornás multiplexerek idejéből maradtak meg. Ott nem volt még képtartalom figyelésre induló automatikus rögzítés, így kellett az alarm bemenet, hogy elinduljon a félvétel.
Valamiért ezt átörökítették a digit dvr-ek világába is, szerintem jószerével feleslegesen.

Nem elérhető n3o

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
MAZi ADVR alarm settings
#1 2014. Június 01. - 20:53:36
0
Sziasztok,

először is üdv Mindenkinek itt a fórumban :)
Rögtön azzal kezdem, hogy szeretném a tanácsotokat kérni.
A minap telepítettünk egy 8 csatornás MAZi DVR-t ismerősnél. Ennek van 8 alarm inputja, és 2 vagy 4 kimenete.
A kérdésem egy kicsit elvetemültnek tűnhet, de azért megkérdezem, hátha már más is belefutott ebbe  a kérdésbe: a DVR alarm kimeneteit lehet úgy aktiválni, hogy az ügyfél kapcsolja ki és be? Azt értem ezalatt, hogy amikor elmegy otthonról, akkor a 24 órás rögzítés mellett bekapcsolnak a kimenetek is, és amikor hazaért, akkor szépen kikapcsolja. Az időzónás beállítás nem válik be, mert nem lehet tudni, hogy mikor jár-kel, nincsenek nála fix időpontok, mint egy normál munkahelyen. ( az egyik kimenet szirénát akar kötni)

Köszi előre is, ha van valami jó ötletetek ezzel kapcsolatban!

n3o

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!