Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51620 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#39 2012. Február 16. - 21:20:59
0
Így kifakadni........... nem semmi.
"pár infra , egy bővítő."  ??????  tehát max 16 zóna lehet. de a pár infra kijelentés szerintem kevesebbet takar.
16 zónát hamarabb felütök kézzel az új kezelőbe, minthogy a laptopot kicsomagolnám, rádugnám satöbbi.

De majdcsak talál valakit az ügyfél, aki mosolyogva megoldja ezt a hatalmas nagy problémát.


Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#38 2012. Február 16. - 19:07:30
0
Köszönöm a tanácsokat de nagy részükön már túl voltam tegnap csak már így is egy kisebb novella volt a hossza az írásomnak.

Kero
én elfogadom hogy a dsc így akár működhet is, de alapból a jó anyukájával szexualizáljon aki ezt így találata ki.
Mi az, hogy egyszerre csak egy kezelőbe írhatok szöveget? Mi az hogy utána cserélgessem a slotokat aztán TALÁN meg HÁTHA sikerül áttölteni, vagy mégsem?
A Paradox ezt alapból tudja úgy hogy nem kell hogy a verziók 100% stimmeljenek. Na jó ott is kell hogy a fő verziószám azonos legyen de a kisebb tizedespont utáni nem számít.
De minek is ha a winload-ból simán rá tudom tölteni, és nem kell a slotokat pakolgatni?

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#37 2012. Február 16. - 17:50:27
0
Na itt van az, amire én mindig azt mondom, hogy aki mindenhez érteni akar, az igazán nem fog jól érteni semmihez sem. Ezért van az, hogy én nem vagyok hajlandó 10 féle gyártótól származó központcsaládot megtanulni, csak egyet, de azt ha álmomból felkeltenek akkor is tudom.
 
Lacy! Most mondhatnám azt is, hogy attól, hogy valamit nem ismersz, még nem biztos, hogy az a hülye, aki csinálta. De ezt sem mondom.  ;D  Inkább próbálok segíteni.
 
Leírásod alapján, többmindenre gondolok:
 
Egyrészt ez a broadcast dolog segíthet, most nem tudom fejből mert nem nagyon használom. Ehhez mindegy, hogy melyik kezelő milyen helyre van programozva (feltételezem, hogy tisztában vagy vele, hogy a max 8 db kezelőt hogyan kell megcímezni, tehát erre nem térek ki)
A lényeg, hogy a DLS mindig csak a 8-as helyre címzett kezelővel kommunikál. Viszont egy alapról felépített rendszernél, ha elkezded rátölteni a PC-ről a programot a rendszerre, akkor  a zónacimkéket rá szokta küldeni az összes kezelőre, függetlenül attól, hogy hányas helyre vannak programozva. Ami nem megy át (csak a 8-asra), az az egyéb kezelő opciók: pl. 24-órás órakijelzés, zónák autó léptetése stb.
 
Ami a problémát okozhatja, az szerintem az lehet, hogy csak azt a kezelőt tudod programozni DLS-ből, amelyiknek a modul hozzáadásnál a verziószámát helyesen adtad meg. Egy régi rendszer bővítésénél ez lehet probléma, és sajnos azt hiszem, hogy ráadásul egyszerre csak egyféle, verziószámot tudsz megadni.
Tehát a negoldás az lehet, hogy kiválasztod az egyik kezelőt, beállítod a 8-as helyre, beírod a verziószámát a DLS-be, majd rátöltöd a programot, aztán átteszed egy másik heyliértékre, és jöhet a következővel ugyanez. Egy kicsit macerás, de működhet. Vagy használod a broadcastot, de ehhez is előszőr legalább egy kezelő verziószámát jól kell megadnod és fölprogramoznod.
 
Az áramtalanítás utáni modul resethez (902) nem tudok hozzászólni, ilyet nem tapasztaltam, ott valami más gond lehet. Ha mondjuk egy kezelőt átcímzel, akkor a régi címén hiányolja a rendszer, ilyenkor kell modul reset. Vagy, ha nem az egész rendszerről veszed el a tápot, hanem csak egy részéről (írtad, hogy segédtápot raktál fel) és ott van címzett eszköz (zónabővítő, kezelő) akkor azt is hiányolja, de ha visszakerül a rendszerbe (és közben nem változott a címe) akkor kis idő elteltével helyreáll a modulhiba jelzés is.
 
Egyelőre ennyi jutott eszembe, a fikázás, és az, hogy a másik miért jobb fényévekkel most baromira nem érdekel.  :'( 
 
 
előzmény: Lacy #35

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#36 2012. Február 16. - 14:56:09
0
Matrixlaci már írt erről:
"Felprogramozod az egyik kezelő cimkéit.
Ha megvagy, a felprogramozott kezelőn *8 inst.kód *  998 #

Cimke programozásnál a kívánt karakter helyén *-ra felugró menüben ascii beadás.  ha tudod az ékezetes betüd asci kódját beütöd, ha nem addig lépegetsz a nyilakkal míg meg nem találod a kívánt betüt.

*-al beilleszti a kurzor helyére.



A broadcastra visszatérve, a leírás nem írja, de nekem rémlik valami kavarás a slotokkal, talán csak a 8-as slotra állított kezelőkre másolja át a szövegeket. Tehát amit felpötyögtél állítsd 7-es slotra, a többit 8-ra, és utána *998# 
Ha átmásolta visszaállíthatod a slotokat igény szerint."
előzmény: Lacy #35

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#35 2012. Február 15. - 22:07:16
0
Megkérek minden dösöcö fan-t, hogy most forduljon el, ne olvasson tovább vagy előtte vegyen be valami nyugtató hatásút mert borzasztó dsc anyázás fog következni

Hogy a bánatos jó prostituált anyukáját annak a nemiszervfej baromarcú állativadéknak aki kitalálta a dsc -t de főleg a programozását.
Hogy mért nem az édesanyjával gyártotta sorozatban a kistesókat szájon át, ahelyett hogy riasztótervezésre adta az üres fejét?

Ma egy meglévő 5020-at kellett bővíteni.
Nem volt gond, pár infra egy bővítő két LCD taszt már az új kerekített féle (na azt is valami nyomorék tervezte akit félidőben kivágtak az iparművészeti főiskoláról) segédtáp, buszon összeköt a központtal.
LCD kezelőben reset után is még meg van a zónaleírás, remek szedjük fel a laptopra.
Teljes feltöltés, kezelők megvannak szöveg semmi.
Játszás két három próba de nem.
Na mindegy benne van majd átkopizzuk.
Mindent beállítok, majd letöltés, zónák szépen mennek területek megvannak jók is kezelők működnek, csak éppen a szöveget nem írják az újak a régiekben maradt ami volt és ami változott az nem látszik.
Pedig a programból töltöttem-volna- rá.
Akkor újabb kísérlet, kopizzuk át. Kezelő belép, szekció, kopi nyomni csillag: a másolás nem végrehajtható.
Meg a jó k.. a anyád.
Tehát van laptopom, van kábelem soros port/usb átalakítóm, PClinkem, tudásom, panel a falon mindenfélét tudok is programozni, de a kezelőbe a szöveget azt nem.
Tehát a dsc szerint az normális, hogy minden adott a pc-s programozáshoz, de én 2 órán keresztül ütögetem a tasztokon - mind a négyen- a szöveget mert sem pc-vel beírni sem egyikből a másikba átmásolni nem lehet. Hogy mért nem baccta szájba valaki azt aki ezt így találta ki?
A másik ez a nyomorult modulkezelés.. hogy ha áramtalanít az ember akkor minden alkalommal lehet újra kezdeni a 902 címet bizergálni hogy legyenek meg a modulok.
És akkor most még nem is beszéltem bonyolult dolgokról.

A Paradoxnál ha csinálok egy komplett feltöltést, akkor feljön szépen minden a zónanevek is meg az összes kezelőfeliratot is felszedi és menthető.
le is lehet tölteni a panelre.
Ha a zónákra vagyok kiváncsi onlány, akkor folyamatosan jelzi az állapotukat, nem úgy mint ez a ...dsc pillanatnyi állapotot írja és ez az elmebeteg baromság, hogy emiatt is éljen állandó vérfertőzésben a tervező, hogy egyszerre csak 8 zónát lehet felkérni a gépre.. mekkora egy állatság már.
És most képzeljük el ezt 64 zónára kiépítve. Vagy akár a 6020-as központnál 250 körüli zónán meg 32 területen... 2x kinő a telepítő szakálla mire végez.
szóval úgy tré ahogy van és akkor a többi apró szépségéről nem is szóltam.
Mint pl a deol szabotázsvédelme ami csipogtatja a kezelőt meg ha van ügyelet akkor oda jelez.
remek
Na jól kimérgelődtem magam.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#34 2012. Február 12. - 20:13:49
0
Nincs vita köztünk, egyértelmű, hogy minden központnak más az erőssége -már ha van neki ilyen- de az sem mindegy, hogy melyik központot milyen mélységében ismerünk, hiszen nem ismerhetjük az összes általunk programozott központot teljesen.
Ehhez még hozzájön, hogy a lakossági célra 5-10 évnél régebben fejlesztett központok arra a 10-20 feladat megoldására voltak kitalálva amit átlag használunk, ennél nagyobb mélységre más árkategóriája termékek álltak rendelkezésre. Manapság ez a különbség teljesen elmosódóban van.

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#33 2012. Február 12. - 10:16:10
0
Kedves vg  én egy multira rákötött rendszernél futottam bele ebbe a préblémába.
Én nem azt mondtam, hogy nem lehet megcsinálni, de amikor a közös partíció beriaszt és például törölni kell, és az ikonos kezelő szépeket mutat, akkor én tudom, hogy külön kimentek oktatni a kezelőket, amit a paradox-al én minden kezelési probléma nélköl meg tudom oldani.
Az a,b,c,d tipusú bekpcsolást például van olyan központ amivel nem lehet megoldani

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#32 2012. Február 08. - 18:42:14
0
Igazad lehet! ::halas::
előzmény: vg #31

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#31 2012. Február 07. - 20:28:26
0
Most azért gondolkodtattál el, hogy van olyan központ amelyik kódtól teszik függővé a partíció létrehozhatóságát? Nekem egyikről sem rémlik ez. Hiszen nagyon hasznos vezérlésekhez virtuális partíció létrehozása, amivel az ügyfélnek sosincs dolga, de adott vezérlés végrehajtható vele (időzítések, partíciófüggések, stb..). Ez ugyanolyan, mint virtuális kimenetek programozása, ami fizikálisan nincs is meg, de a logikai kapcsolat mégis progizható...
előzmény: handras #30

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#30 2012. Február 07. - 07:59:45
0
Létre lehet hozni egy partíciót kód nélkül?
előzmény: vg #28

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!